Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Activision będzie „sprzedawało” MMR w swoich grach?

Weterani zagrają z casualami, a starzy wyjadacze z newbe, zależnie od wydanych $. Activision opatentował takie rozwiązanie. Fani Blizzarda powinni się bać?

MMR w Call of Duty będzie zależne od… przedmiotów możliwych do kupienia

Jak podaje między innymi portal Grynieznane.pl, firma Activision opatentowała wykorzystywanie mikrotransakcji w systemie MMR, a raczej promowania ich za pomocą specyficznego dobierania graczy.

Ot nowicjusze będą mieszani z zaawansowanymi zawodnikami, by na własnej skórze poczuć przewagę dawaną przez bronie za prawdziwe pieniądze. W skrócie tak to wygląda, bo cały mechanizm jest skomplikowany oraz pełen skomplikowanych algorytmów.

Kiedy system uzna, że jakiś przedmiot może być dla Was interesujący to wrzuci Was do gry z osobą posiadającą go, nawet jeżeli Wy dopiero zaczynacie, a reszta graczy w meczu to wieloletni weterani gatunku i gry.

Twórcy jednak podkreślają, że to eksperyment, a na razie nie działa w żadnej grze. Nie podali jednak, czy kiedyś go nie zaimplementują.

Nie wiem dlaczego, ale mnie ten obrazek pasuje do nowego patentu Activision.

Dobra, ale co to ma do HotS-a?

Otóż spółka Activision i Blizzard połączyły się w 2008 roku, czego efektem jest między innymi Destiny 2 w aplikacji Battle.net, chociaż „Zamieć” przy grze nie pracowała.

Oznacza to, że w przyszłości jest szansa na wprowadzenia podobnego rozwiązania jak wyżej opisane, do HotS-a. Bardzo mała, minimalna, ale jest. Może wydawać się to niemożliwe, ale w praktyce jest na to furtka.

Chcielibyście kiedyś, żeby dobrało Wam przeciwnika z zupełnie innej ligi, tylko dlatego, że używa skórek, które Was interesują? Albo grać z newbe, by pokazać im jak wiele można osiągnąć stymulatorem?

Wbrew pozorom to nie jest takie złe, jeżeli dotyczyć ma tylko szybkich meczy, gdzie dobieranie i tak kuleje z założenia tego trybu. Gra automatycznie „podpowiadałaby” kogoś kupić następnego, albo jaki element kosmetyczny przypadnie komuś do gustu.

Natomiast na rankedach byłoby to prawdziwym utrapieniem z oczywistych względów. No, chyba że w ligach Diamentowej i Mistrzowskiej, gdzie gracze topowi codziennie są dobierani z ludźmi grającymi pierwsze rankedy, którym dobrze poszło podczas klasyfikacji. Wybaczcie żarcik, jeżeli Was nie rozbawił.

Gorzej, gdyby Blizzard został nakłoniony do wprowadzenia p2w w pewnej formie, ze względu na taki system. To byłoby tragiczne!

Obecnie nie ma oświadczenia od Blizzarda na ten temat. Osobiście jednak wierzę w twórców HotS-a i to, że utrzymają grę wolną od tego typu „dodatków”, a przynajmniej zrobią z nich dobry użytek.

Za szybkie podanie informacji dziękujemy Rosiomakowi, której stream znajdziecie tutaj!


Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.