Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Felieton

Adeptka Talis – jeden z najciekawszych konceptów bohatera, prosto z reddita!

Adeptka to jedna z kluczowych jednostek protossów. Nie tylko jest skuteczna, ale także może być całkiem ciekawym materiałem na bohatera w HotS!

Adeptka w Heroes of the Storm

Na reddicie znalazłem bardzo ciekawy koncept bohatera, którym myślę warto się podzielić. Dotyczy on Adeptki, czyli jednej z najciekawszych jednostek protossów ze Starcrafta. Wykonał go ComputerBrain.

Zostały one wprowadzone w trzecim dodatku do SC2,  Legacy of the Void. Są to lekkie jednostki, o bardzo mocnych, ale powolnych atakach. Doskonale sprawdzają się przy niszczeniu słabo opancerzonych wrogów. Są na szczęście szybkie, a ich umiejętność, wysłanie „cienia” do którego się teleportują po chwili, pozwala na skuteczne harrasowanie oponenta czy zwiad.

Talis we własnej, robotycznej osobie

Fabularnie są to dowódcy protossów, którymi Artanis chciał w przyszłości zastąpić kastę sędziów, czyli taki ich odpowiednik przywódców/elity intelektualnej. Formalnie wcześniej nie pojawialisię w lore

Pojawia się jedynie jedna znana adeptka – czyściciel Talis, którą autor poniższego konceptu wykorzystał. Pojawia się jako jedna z dowódców, prowadzona przez Fenixa w trybie współpracy w SC2.

Koncept by  ComputerBrain

Twórca poniższego konceptu postanowił stworzyć kit, dający wiele możliwości na łączenie umiejętności. Nie zawarł w nim niestety talentów. Głównym atutem Talis ma być jej mobilność, a mała przeżywalność wadą. Do tego trzeba napomnieć, że jej prędkość ataku powinna być niska. Adeptka zaliczałaby się jako zabójca, walczący na dystans.

[D] Resonating Glaives – Cecha

Ataki podstawowe zwiększają szybkość ataku o 15% za każdy ładunek. do 150%. Czas trwania ładunku: 5 sekund. Przy 150% prędkości ataku, podstawowe ataki spowolnią cel o 15% na 1 sekundę.

[Q] Glaive Cannon – Czas odnowienia: 5 sekund

Wystrzeliwuje pocisk, który zadaje 150 obrażeń wszystkim wrogom w linii prostej. Jeśli Glaive Cannon trafi w cień psioniczny, to transfer Psioniczny natychmiast się aktywuje a pobliscy wrogowie otrzymają 200 obrażeń.

Adeptka by Keilink

[W] Static Shield – Czas odnowienia: 10 sekund

Zadaje 50 obrażeniom pobliskim wrogom i daje tarczę równą zadanym obrażeniom na 5 sekund. Dodatkowo, Resonating Glaive zyskuje 15% prędkości ataku za każdego trafionego bohatera wroga. Szybkość ataku zdobyta w ten sposób może przekroczyć limit cechy (150%) przez 5 sekund.

[E] Psionic Transfer – Czas odnowienia: 14 sekund

Tworzy niezniszczalny cień psioniczny, który ma 130% szybkości poruszania się, ale atakuje. Cień może być niezależnie kontrolowany. Po 7 sekundach Talis teleportuje się do lokalizacji cienia. Można go w dowolnym momencie anulować klawiszem 1.

[R1] Psionic Link – Czas odnowienia: 80 sekund

Wystrzeliwuje pocisk krótkiego zasięgu, który oznacza pierwszego trafionego bohatera. Otagowany bohater teleportuje się z Talise do lokalizacji psionicznego cienia. Jednak zasięg psionicznych cieni zostaje ograniczony. Łącze psioniczne można uruchomić tylko wtedy, gdy jest aktywny cień. Czas odnowienia zmniejsza się o 50%, przy użyciu na sojuszniku.

[R2] Tempest Blast – Czas odnowienia: 80 sekund

Wystrzeliwuje  wolno poruszający się pocisk, który zadaje ciągłe obrażenia wszystkim wrogom na swojej drodze przez 2,5 sekundy. Jeśli pocisk zderzy się z Talis, jego czas trwania odświeży się, a pocisk zacznie poruszać się w przeciwnym kierunku.

Źródło

Źródło grafiki użytej do obrazka wyróżniającego

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Discord PUBG Polska