Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Aidan – dlaczego fani oczekują wojownika z pierwszego Diablo?

Wojownik, Mroczny Wojownik, syn Leoryka i uczeń Decarda Caina. Aidan to jeden z tych bohaterów, których gracze chcą, mimo braku jakichkolwiek zapowiedzi

W HotS mamy wielu przedstawicieli klas z Diablo. Nie tylko Nefalemów, ale także starszych śmiałków, takich jak Xul czy Kasja. Brakuje jednak kogoś z pierwszej odsłony kultowego hack’n’slasha!

Większość osób liczy na Aidana, którego na pewno kojarzycie. To syn Leoryka, uczeń Decarda Caina, zabójca Diablo. Po pokonaniu demona stwierdził, że da radę kontrolować jego duszę. Dlatego wszczepił sobie Kamień Dusz w czoło. Niestety, ugiął się przed Panem Grozy i stał Mrocznym Wędrowcem oraz naczyniem dla tytułowego bossa.

Pojawił się w bardzo starym przecieku na 4chanie, gdzie pewien jegomość przedstawił listę bohaterów z reddita oraz prawdopodobne nazwy zdolności. Jednak okazał się w dużej części nieprawdziwy.

O ile do umiejętności można jeszcze się przekonać, bo użyte nazwy pasują mniej więcej do tego, co dostaliśmy (chociaż nie ma bunkra Blaze’a!), tak zapowiedziane skórki czy mapy kompletnie się nie sprawdziły. To zwykły fake, jakich niemało. Mimo to wizja Aidana rozpala żądze graczy.

Nawet Carbot zdecydował się stworzyć jego koncept, który osobiście przypadł mi do gustu. Jaka jest jednak szansa, że Wojownik z pierwszego Diablo zostanie wprowadzony

Po pierwsze od dawna nie mieliśmy kontentu z Diablo, więc prędzej czy później dostaniemy coś z tego uniwersum. Oczywiście, może to być ktokolwiek i (prawie) nic nie przemawia za Aidanem.

Poza jedną rzeczą. Podczas Gamescomu Alan Dabiri, główny projektant gry, zapowiedział nie tylko rework klas, zmiany w mmr (wiemy jak to się skończyło), ale także więcej wieloklasowców, podobnych do Variana. Większość fanów obstawiała Alexstazę w tej roli, ale ostatecznie smoczyca została pomocnicą.

Imperius ma pojawić się w Nexusie? Skąd wzięły się takie spekulacje

Minęły ponad 3 miesiące od tego czasu i wciąż mamy tylko jednego wieloklasowca. Aidan z jego dwoma „osobowościami”, z których każda jest w jakimś sensie kultowa dla graczy, idealnie pasuje do tego.

Pamiętajmy jednak, że nic nie wskazuje akurat na niego. Równie dobrze Dabiri mógł mieć na myśli Anduina, Vol’jina, czy nauczyciela naszego delikwenta, Caina.

Jednak, jeżeli zobaczycie gdzieś oczekiwania związane z tym wojownikiem, będziecie wiedzieli, jakie mają źródło.

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/