Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Felieton

Anduin Wrynn w Heroes of the Storm – wieloklasowiec ze specjalizacją shadow?

Anduin to wyjątkowa postać w World of Warcraft. Był z graczami od początku i rozwijał się razem z grą. Poznaliśmy go jeszcze jako małego chłopca, i widzieliśmy jak dojrzewa. Dzisiaj domagamy się go w HotS!

Kim jest Anduin?

Tylko zanim wgłębicie się w tekst, zastanówcie się, gdyż oferuję Wam sporo spoilerów.

Anduin Wrynn to syn Variana, jednak znacznie różni się od rodziciela. Kiedy jego ojciec prowadził wojny i walczył na pierwszej linii, młody książę był zafascynowany pokojem oraz wszystkim, co nie ma związku z wojownikami (serio, przez jakiś czas uczył się u Valeery bycia łotrzykiem!). Przedstawiany jest jako kapłan i tę klasę reprezentuje w Hearthsone. Na pewno możemy spodziewać się po nim pomocnika z dużą ilością uzdrowień. Tylko co dalej?

Większość społeczności widzi go jako wieloklasowca. Ma to jakiś sens, szczególnie w kontekście nowego dodatku do WoW-a. Może on znacząco rozwinąć tego młodzieniaszka. Jednak kilka teorii sprawia wrażenie bardzo nieprawdopodobnych. Ludzie widzą go w roli paladyna, wojownika czy kapłana cienia.

Kapłan Cienia

Zacznijmy od tej trzeciego mitu. Kapłani cienia to nic innego jak standardowi kapłani, którzy ścieżkę światłości porzucili dla wykorzystywania mocy Voidu, czyli Pustki (tej od Pradawnych Bogów). Wtedy standardowy healer zmienia się w potężnego DPS-a.

I dlatego Anduin nie jest kapłanem cienia – nie porzucił światłości, przynajmniej oficjalnie. Sam mit pochodzi z Hearthstone, gdyż tam kapłan, czyli Anduin oraz Tyrande, korzysta z tej ścieżki. Trzeba jednak zaznaczyć, że w Pandarii blondyn kilka razy użył na kimś kontroli umysłu lub czegoś takiego. Wciąż to jednak nie jest typowa zdolność dla pustki.

Trzeba jednak przyznać, że motyw Pradawnych Bogów jest dość powszechny w Battle for Azeroth, więc można wierzyć w przejście Anduina na „złą stronę”. Szczególnie iż w Legionie Światłość i Cień zaczęły być przedstawiane jako dwie różne frakcje, a kontekst dobro-zło już powoli przestaje obowiązywać. Zresztą istotne jest wykorzystanie mocy, nie jej źródło.

Draenei który mogą pojawić się w Heroes of the Storm

Biorąc pod uwagę komiksy z Legionu, to raczej nie nastąpi. Chociaż w książce Illidan Łowca Demonów miał wizję, gdzie prowadził armie światłości, jako bohater tej strony. Delikatnie mówiąc, nie sprawdziło się to. Analogicznie to co widzieliśmy w komiksie, też może okazać się nieprawdą.

No i jeszcze ostatnia kwestia – są lepsze postacie, które zapełniłby pustkę w bohaterach Voidu (na razie tylko Gall korzysta z tej mocy), na przykład Alleria. Innymi słowy, Anduin jest za światłością i poglądów nie zmieni, chyba że pod wpływem nagłych wypadków.

Istnieje jeszcze 3 opcja: w którymś momencie fabuły zacznie korzystać z obu mocy niczym Tassadar. Ma to tyle sensu, że takie coś przypisuje się kapłanom pod specjalizację Discipline. Dbają oni o równowagę obu sił na świecie, a młody Wrynn korzysta z ich zdolności. To wciąż jednak nie typowy DPS, a healer mający pewne zaplecze ofensywne.

Wojownik/Paladyn

Natomiast jak to jest z jego ścieżką wojownika? Nosi przecież zbroję, walczy mieczem ojca, to coś musi być na rzeczy, prawda? Trzeba jednak zauważyć, że nie korzysta z niego. Ba, na trailerze BoA porzuca miecz, by uleczyć poległych wojowników, co w pewnym sensie oddaje jego osobowość. Przecież Varian próbował na różne sposoby zrobić z niego wojownika i nie udało mu się to.

Pamiętajmy jednak o wojowniku korzystającym ze światłości – Paladynie. Blizzard od początku Legionu wskazuje, że Anduin pójdzie w tę stronę. W jednym z komiksów używa on na wysłanniku Płonącego Legionu młota światłości, podobnego do tego z E Uthera. Teraz kiedy ma jeszcze miecz przepełniony światłem, nic nie stoi mu na drodze do paladyna.

Kwestia tego, że znowu mamy dużo więcej herosów wypełniających niszę (Maraad. Yrel, Turalyon, Tyrion), więc dla Anduina może nie starczyć miejsca. W praktyce z pomocą przychodzi „wieloklasowiec„. W takiej formie mógłby zjawić się w Nexusie, jako mix supporta (kapłan) i wojownika (paladyn).

Pozostała jeszcze jedna kwestia

Pozostaje jeszcze jedna sprawa – herosi nie są „płascy”, zmieniają się na przestrzeni czasu. Dla przykładu Zul’jin podczas drugiej wojny korzystał z toporów i tak pojawił się w HotS, jednak w WoW-ie trochę zmienił fach, idąc w stronę druidyzmu. Ten aspekt pominięto/ Identycznie Kerrigan weszła do Nexusa jako zergowska Królowa Ostrzy, nie świadoma Sara, uratowana przez Raynora.

Dlatego pozostaje pytanie: jak Blizzard podejdzie do Anduina, mając tyle możliwości?

TL:DR

To jaki będzie Anduin zależy od podejścia Blizzarda. Raczej nie zrobią z niego kapłana cienia-zabójcy, gdyż nie korzystał on nigdy z tego rodzaju mocy. Pozostał wierny światłości jako kapłan. Jednak zmienia się tak, by bardziej przypominać Paladyna. Ten fach już może teoretycznie reprezentować.

Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić go jako wieloklasowca z podziałem na kapłana oraz wojownika. Pamiętajmy jednak, że w przyszłości jego osobowość może się zmienić i tylko twórcy wiedzą w jakiej formie ostatecznie pojawi się.

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.