Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Bakery z Dignitas zdradził przepis na naprawę Chena

Chen od dłuższego czasu nie radzi sobie najlepiej. Po zmianach, które osłabiły go, gracze chcą kolejnych Bakery podaje własne rozwiązanie

Ale od początku. Kiedyś Chen był bardzo niszowym bohaterem – kontrował Zagarę na sololane. Serio, to było jego główne zadanie. Wtedy gra nieco inaczej wyglądała i taka funkcja była bardzo potrzebna w niektórych momentach mety.

Jednak dostał rewok, wiele zmian, Zagara nerfy i nie było już sensu grać dużej Pandy. Niedawno do tego wyszedł Blaze – wytrzymały sololaner z niezłymi obrażeniami, oparty na wskakiwaniu we wroga i przeszkadzaniu wrogiej drużynie. Innymi słowy lepszy Chen.

Dlatego fani miśka domagają się zmian. Na Reddicie bardzo popularny stał się post „Dajcie mu Równowagę Gorzelnika do zdolności podstawowych„. Jest to talent z 7 poziomu, który zapewnia regenerację zdrowia przy ponad 50 punktach gorzały oraz prędkość ruchu przy mniej niż 50 punkach tego zasobu. Przy 50 obie premie są aktywne na raz.

Przed zmianami był to jeden z najmocniejszych, obowiązkowych talentów. Teraz ma alternatywy, z czego niektórzy nie zdają sobie sprawy. Przypomniał o tym gracz Dignitas i znany streamer- Bakery na swoim Twitterze.

Przy okazji dał gotowy przepis na naprawę Chena. Oto on:

 • Q powinno pozwalać na doskok do sojuszników.
  • Pozwoliłoby to Chenowi na agresywniejsze wejścia, co zrobiłoby z niego bohatera skupionego na wskakiwanie na tyły wroga – stworzyłoby dla niego niszę (teraz musi być bardziej ostrożny, bo nie ma mechanizmu ucieczki).
 • W powinno mieć dwa ładunki, a spowolnienie nakładać się.
 • E powinno mieć obrażenia zwiększone o 20-30%.
  • Chodzi o wzmocnienie combo, by było porównywalne z tym Blaze’a.
 • Beczka (R) powinna zostać przerobiona. Trwać 25 sekund i dawać tarczę o mocy 1500 punktów. Każdy atak od wrogiego bohatera zadawałoby jej 100 punktów obrażeń. Zniszczenie tarczy przerywałoby zdolność.
  • Stworzyłoby to ze zdolności jednocześnie coś na kształt globalnej mobilności i mechanizmu ucieczki, co pomagałoby przy sptlipushu. Tarcza miałaby dać przeciwnikom możliwość przeciwdziałania.
 • Na poziomach 1-4 tier talentów „Bottle of…” (Butla …), która działałaby jak totemy – jeden dawałby pancerz, drugi przywracał zdrowie, a trzeci odnawiałby zasoby.

Co sądzicie o zaproponowanych zmianach?

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/

 • Mezjasz

  Nie zgadzam się w pełni z Twoja opinia Czena. Przed reworkiem był niesmiertelnym tankiem jesli wróg nie miał ogłuszeń czy wyciszeń, po reworku stał się bardzo silnym bruiserem, tyle ze zbyt silnym w odpowiednich rekach co skończyło się serią nerfów. Zostało też dodanych kilku nowych bohaterów z upierdliwym CC np. Stukov czy Alarak. Dopiero teraz warto wspomnieć o nerfach Zagary i Pożarkim.
  Zmiany zaproponowane przez Bakerego nie trafiają do mnie. Moim zdaniem powinna zostać lekko przerobiona sama cecha, zapewniając mu większą przeżywalność, oraz zdjęcie kosztu gorzałki z Q. Uważam że Czen powinien być bardziej tankowaty, niż bardziej zabójczy.

  • Karashy

   Właśnie to był jego problem – był nieśmiertelny, ale czy tankiem? Slow, trochę obrażeń i mobilnośc – nie obronił nikogo tym. Raczej przypominał Illidana – skacze i irytuje. A zmiany – owszem, ale na to zabrakło już słów w newsie. Ogólnie wiele rzeczy sprawiło, że stał się słaby. Natomiast rozwiązań obecnego stanu jest wiele i każde jest mniej więcej równie dobre 😉

   • Mezjasz

    Q, spowolnienie i antałek. Arthas poza spowolnieniami też nie ma CC jeśli o to ci chodzi. Kiedyś zawsze grało się na antałek i takim Czenem można było tankować. Niem jak się sprawdza defensywny antałek na Genjiego, ale ofensywny na Hanzo powinien być dobra kontrą tym bardziej ze coraz mniej pomocników ma oczyszczenie. Problem polega na tym ze zanim wepchniesz Hanzo w swoją drużynę możesz zginąć. Stary Czen miał bazowo 2658 punktów zdrowia, obecny 2473. W nowym Czenie bardzo brakuje mi talentu Wzmocnione Leczenie z 4 poziomu.
    Na tym polega problem reworku że czasami są zbyt duże i niektórzy gracze nie mogą się przestawić na nowego bohatera. Miałem ten problem z Vallą, ale po kilkudziesięciu grach się przyzwyczaiłem, z Tyrandą nie miałem żadnego problemu, natomiast Czena kiedyś lubiłem, a obecnie ta postać dla mnie nie istnieje. Tym bardziej że spotykam go raz na (mniej więcej) sto gier. Według mnie jest po prostu słaby, trzeba być naprawdę dobrym Czenem żeby wnieść coś do drużyny.

    https://www.youtube.com/watch?v=kjy2LYwZmAo

    • Karashy

     Właśnie. Nie obroni przed Genjim, ale wskoczy na Hanzo 😀 O to chodzi – nie „zbiera” aggro przeciwników, jak prawdziwy tak, tylko wskakuje, przeszkadza i narzeka „WTF, How Sonya killed 3 squishy assassins?”. Arthas ma pernamentne spowolnienie, spowolnienie prędkości ataku (zmniejszenie obrażeń) oraz unieruchomienie, a i tak wielu zalicza go do bruiserów, nie tanków 🙂 Chen jest jeszcze dalej od tanka obecnie.

     • Mezjasz

      W mecie na dwa tanki Arthas pełni rolę bruisera, ale ogólnie jest tankiem. Typowymi bruiserami są Sonia, Artanis Leoryk. Nawet jeżeli Czen ma być typowym bruiserem to też potrzebuje więcej przeżywalności, przecież obecnie to nawet Raynor go mocno obije, a co dopiero inni lepsi zabójcy.

      Nie tylko u Czena, ale ogólnie brakuje mi talentów/zdolności wzmacniających leczenie. Miała takie coś Ana, no to jej teraz zebrali.
      Czen potrzebuje zmian i muszą to być wzmocnienia, ale to co proponuje Bakery… nie chciałbym takiego Czena