Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Blizzcon 2017: znamy pierwsze trzy zakwalifikowane drużyny!

Do Blizzcon 2017 pozostaje 55 dni, ale walka o kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Heroes of the Storm nie zwalnia. Kto jest już pewny lotu do Anaheim?

Deadly Kittens pierwszą drużyną Blizzcon 2017

Jako pierwsza z pomniejszych regionów do walki o finały mistrzostw świata stanęła Azja Wschodnia. Tam już 3 września drużyna Deadly Kittens udowodniła, że nadal jest królem swojego podwórka i bez zawahania pokonała w finale Resurgence.

Przy takim wyprzedzeniu być może dostaną zniżkę na bilety lotnicze do Anaheim?


Soul Torturers dominują na Tajwanie

Pomimo zawirowań związanych z uzyskaniem wizy niezbędnej do udziału w turnieju, Zeysowi udało się wziąć udział w walce o Blizzcon 2017. I to z jakim efektem! Jego drużyna, Soul Torturers, zdominowała swoje kwalifikacje i – miejmy nadzieję już bezproblemowo – wystąpi na najważniejszej imprezie roku.


Fnatic trzy kroki przed konkurencją

The Quackstreet Boys może już teraz cieszyć się z bardzo udanego sezonu – przegrywając tylko jedną serię gier, zakwalifikowali się na Blizzcon 2017 w połowie ósmego tygodnia rozgrywek. Są więc pierwszą drużyną z głównych regionów HGC, która potwierdziła swoją obecność na finalnej imprezie roku. 

Zwycięstwo 3-0 nad Team Good Guys sprawiło, że niezależnie od wyników pozostałych meczy, Fnatic zajmie minimum drugą pozycję w Europie. Należy jednak oczekiwać, że mistrzowie Western Clash podejdą do gry jak do świętego obowiązku i nadal będą walczyć o jak najlepsze rezultaty.


W jaki sposób drużyny kwalifikują się na Blizzcon 2017?

Z głównych regionów HGC (Europa, Ameryka Północna, Korea, Chiny) dwie pierwsze drużyny sezonu zasadniczego kwalifikują się na finały automatycznie. Zespoły z miejsc od 3. do 6. zostają wpisane w drabinkę, według której drużyny słabsze walczą ze sobą o prawo gry z wyżej rozstawionymi teamami. Zwycięzca „miniturnieju” bierze udział w Blizzconie.

Dla pomniejszych regionów (Azja Południowa, Tajwan, Ameryka Południowa, Australia i Nowa Zelandia) organizowane są osobne turnieje kwalifikacyjne. 3 września poznaliśmy reprezentanta Azji Wschodniej, 7 września – Tajwanu. 24 września dowiemy się zaś, kto będzie walczył w imieniu Ameryki Południowej, a 30 września rozstrzygną się losy Australii i Nowej Zelandii.

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.