Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Meta Poradniki

[Build Konkursowy] Chromie – ‚Gnomka kanonierka’ by Bandyt

http://hots24.pl/chromie-gnomka-kanonierka-by-bandyt
Oto jeden z konkursowych buildów. Zwycięzcę wybiorą czytelnicy HotS24.pl! Zobaczcie build Chromie – 'Gnomka kanonierka’ by Bandyt

Opis

Buid ten opiera się na bardzo częstym rzucaniu umiejętności [Q] i [W], dzięki czemu Chromie sieje postrach w szeregach przeciwników i doprowadza do szału healera przeciwnika, który nie jest w stanie wyleczyć wyleczyć wszystkich na czas. Najbardziej cierpią na tym tacy healerzy jak Uther, Auriel, Rehgar oraz Stukov.

Jest to build pod silny poke, a jego skuteczność jest uzależniona od kompozycji obydwu drużyn. Największy potencjał uzyskamy gdy przeciwnik posiada silny, trzyosobowy frontline (healer z przodu jest wisienką na torcie), zaś nasza drużyna także posiada agresywnych frontlinerów, którzy zaabsorbują uwagę przeciwników na tyle, że nie w głowie im będzie unikanie skilli Chromie. Liczny frontline przeciwników da nam również masę stacków naszego pasywnego zadania na [Q] już od wczesnych faz gry.

Talent Mounting Sand[Q] na pierwszym poziomie nagradza graczy o doskonałej precyzji. Dzięki niemu teoretycznie możemy uzyskać 100 stacków w 33 strzałach a nie 50. Ma to szczególne znaczenie w bardzo długich grach gdzie Chromie stackuje się nawet do 150 punktów. Na 5. poziomie build wzbogaca się o talent Mobius Loop[W] i teraz posiadamy już dwie zdolności na niskim cooldownie, a nasi przeciwnicy przez cały czas są zasypywani gradem pocisków. Utrudnia im to pozycjonowanie oraz zmusza do częstych powrotów do bazy gdy znajdują się na niskim hp. Ult Spowalniające Piaski[R] ma bardzo wiele zastosowań. Pozwala zone’ować objective, wprowadza bardzo silne spowolnienie w momencie engagu jak i disengagu. Dodatkowo przeciwnicy w piaskach są praktycznie niezdolni do unikania naszych skill shotów klasycznymi metodami, więc nie dość, że Chromie zdobywa dodatkowe stacki na [Q] to dodatkowo przeciwnicy znajdują się pod olbrzymią presją. 18. poziom przynosi gigantyczny power spike w postaci Przeszywających Piasków[Q]. Od tej pory ciasne korytarze stają się najlepszym przyjacielem Chromie. Ciskając pociskami w wiele celów jednocześnie, patrzymy jak przeciwnik się rozpływa.


Zalety i wady

Zalety

+ Genialny poke.
+ Duże obrażenia.
+ Bardzo dobry zoning.
+ Krótkie cooldowny.
+ Pseudo global na 11. poziomie.

Wady

– Niska przeżywalność.
– Podatność na finisherów.
– Uzależnienie od jakości własnego fronlane’u.
– Słabość w walkach 1v1.
– Mobilni przeciwnicy.


Talenty

Standardowe rozdanie

Talenty sytuacyjne: 11. poziom: Koniec Czasu

Mapy

Najlepsze mapy

Najgorsze mapy

 


Draft

Kontry

Synergie


Fazy gry i walki drużynowe

Wczesna faza gry

Oczywiście stackujemy Piaskowy Podmuch[Q]. Nie oszczędzamy się i wybieramy najłatwiejsze do trafienia cele (o największym hit boxie) jeśli nie robi to większej różnicy. Chodzimy na każdy channelowany objective aby przerywać przejmowanie najdłużej jak to możliwe. [Q] mamy co 2,5 zaś [W] co 6 sekund. Nawet jeśli ktoś nie przyjdzie nam pomóc, bo pushuje linie, to damy mu czas żeby zrobił więcej roboty ze strukturami.

Środkowa faza gry

Najlepsi w tym momencie mają już 60 stacków na [Q]. Teraz nasz damage z Q zwiększa się o 40% i demolujemy przeciwnikowi frontline jak nam się podoba. W tej fazie gry warto chodzić z zespołem. Piaski Czasu[R] doskonale sprawdzają się w grze drużynowej. Pomagają zabijać jak i uratować cały team.

Późna faza gry

Jeśli dobrze poszło nam zbieranie stacków to właśnie w tej chwili każde nasze [Q] boli najtwardszego tanka. Przeszywające Piaski[Q] nagradzają dobre pozycjonowanie się i uderzanie kilku celów na raz.


Porady i tipy

  • Trzymaj się poza wizją przeciwnika. Gdy przeciwnik Cię nie widzi, to szansa, że uniknie skillshotów jest o wiele mniejsza. Unikaj wrogich stronników, niszcz mury.
  • Klon Chromie, który rzuca [Q] pokazuje przeciwnikowi gdzie celujemy naszym skillshotem nawet gdy przeciwnik nie widzą tej prawdziwej.
  • Here nad There[1] talent z 11. poziomu, który pozwala zamieniać Chromie miejscami z jej klonem, może zostać użyty po powrocie do bazy. To znaczy, że możemy wrócić do bazy po zdrowie/manę i użyć tej umiejętności jako globala.
  • Pamiętaj aby wyłączać Piaski Czasu[R] gdy przestają być potrzebne. Skill ten blokuje całkowicie pasywną regenerację many.
  • Od 14. poziomu rzucanie [Q] na maksymalnym zasięgu redukuje czas odnowienia tej zdolności do 0,75 sekundy. Opanowanie tej sztuki pozwala na ekstremalnie szybkie stackowanie questa.

Build konkursowy

Jest to jeden z buildów stworzonych przez czytelników w ramach naszego konkursu sponsorowanego przez firmę Blizzard! Jeżeli podoba Ci się możesz na niego zagłosować, a autor zostanie nagrodzony wirtualnym biletem na Blizzcon 2017. Do tego, jeżeli uzasadnisz swój wybór w komentarzu na naszej fanstronie to otrzymasz możliwość zdobycia nagrody. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.