Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Felieton

Co zobaczymy na Blizzcon 2017

Co przyniesie nam Blizzcon 2017? Chociaż wiele rzeczy pozostaje tajemnicą, możemy podejrzewać co ekipa Blizzarda pokaże nam w tym roku!

Blizzcon 2017

Już za kilka dni będziemy obchodzić największe święto fanów Blizzarda – Blizzcon 2017. Odbędzie się on w dniach 3-4 listopada. Gracze HotS-a wyczekują tej daty, gdyż spodziewają się wielu nowości. Powiemy o tym, co przewidujemy, ale także o rzeczach niemal pewnych!

Obietnice sprzed roku

Większości z Was może się wydawać, że nic nie jest pewne, prawda? Jednak Blizzardowi zależy na rozwoju i dobrym wizerunku, wiec obietnice sprzed roku muszą zostać spełnione. Prawda? Powiedźcie, że tak.

Na pierwszym miejscu trzeba postawić system klanów! Właściwie trudno mi powiedzieć od kiedy była o nim mowa, bo od momentu, w którym zaczynałem grać w HotS-a, były dyrektor gry Dustin Browder kilka razy powtarzał, że taka funkcja pojawi się. Ostatni raz słyszeliśmy o nim chyba równo rok temu.

Chodzi możliwość stworzenia stałej grupy, z którą wspinałoby się wspólnie w specjalnym rankingu oraz zdobywało nagrody. W innych MOBA tak to działa. Natomiast fani MMORPG (WoW) znają podobną strukturę pod nazwą „Gildia”.

Drugą taką rzeczą są tryby PvE. Twórcy coś tam szykują, ale nie możemy liczyć na konkrety. Podejrzewam, że będą zergi. Dużo zergów. Zobaczymy to na Blizzconie? Tego nie widzą nawet najstarsi horadrimowie.

A co zwiastują plotki, przecieki i spekulacje?

Zacznijmy od nowych bohaterów. Nie wiemy nawet ilu ich będzie w tym roku. Dwa lata temu mieliśmy 3 (właściwie 4 – Greymane, Lunara, Cho i Gall), kiedy w 2016 zastaliśmy tylko Varian z Ragnarosem.

Zeszłoroczna zapowiedź bohaterów udała się twórcom. Czekam na podobny cinematic i tym razem!

Tym razem wszystko teoretycznie wszystko wskazuje na Alexstraszę i coś jeszcze (lub tylko ją). Przynajmniej tak mówią przecieki. Nie powiem, że to byłoby ciekawe zagranie ze strony Blizzarda, co roku na Blizzconie prezentować herosów z Warcrafta (w 2014 mieliśmy Jainę, Thralla oraz Wikingów). No jest jeszcze szansa na Firebata (Starcraft).

Ewentualnie zobaczymy coś czego nie podejrzewamy, a smoczyca pojawi się w późniejszym okresie. Pod tym względem niestety zostaliśmy uwikłani w pułapkę przecieków. Spełnią się, albo nie. Warto też przypomnieć, że spodziewamy się kolejnych wieloklasowców.

Dochodzi jeszcze rework klas. Po prostu Blizzard stwierdził, że obecne role nie definiują dobrze postaci, gdyż są zbyt ogólne, więc coś z tym trzeba zrobić. Większość społeczności obstawia poszerzenie systemu o nowe definicje, takie jak bruiser, czy offsupport.

Z drugiej strony twórcy lubią zaskakiwać, więc kto wie, czy nie pójdą w drugą stronę. W innych MOBA tagi przy postaciach są znacznie luźniejsze i nikt nie zabrania zagrać tankowi pod obrażenia. Wielu graczom brakuje namiastki podobnej różnorodności.

Rezygnacja z obecnego rozwiązania, na rzecz zrobienia ze wszystkich wieloklasowców, których rola jest zależna od buildu? Wydaje się szalone, ale kto wie, czy to nie stanie się prawdą. Tak czy siak z odpowiedzią sobie poczekamy. Nie wiadomo przecież, czy taka zmiana zostanie zapowiedziana na Blizzconie, a nie w późniejszym terminie.

 

No i ostatnia rzecz, o której trzeba wspomnieć to eventy. Podczas Gamescomu 2017 Alan Dabiri obiecał więcej wydarzeń na skalę HotS 2.0. Ponoć jedno już jest w drodze. Przypominam, że przecieki mówią o „czymś specjalnym przy Alexstrazy”. Czyżby to było to?

No i na koniec kwestia reworków bohaterów. Obecnie czekamy na odświeżenie Li Li i Petardy. No i Raynora, ale o nim niewiele słyszymy. Tak czy siak prawdopodobnie osoby będące na miejscu w Kalifornii zapoznają się ze zmianami w bohaterach. Ewentualnie dostaniemy informację i ogólny opis przyszłych modyfikacji.

Na pewno nie spodziewałbym się kolejnej mapy. Natomiast w kwestii systemu dobierania raczej też nic się nie zmieni, tak jak niektórzy oczekiwaliby tego. Obecnie MMR działa dość dobrze i dobiera graczy zgodnie z ich poziomem, więc spodziewam się jedynie niewielkich poprawek.


Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj odpoczniesz, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Zrobisz to klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego! Możesz też z nami porozmawiać na naszym Discordzie!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.