Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Felieton

Czy 2017 rzeczywiście był rokiem supportów?

Rok temu obiecano, że 2017 będzie rokiem supportów. Wielkimi krokami zbliża się 2018, dlatego warto zobaczyć, czy Blizzard spełnij obietnicę!

2017 rokiem supportów?

Jeszcze w 2016 roku Blizzard obiecał, że 2017 będzie rokiem pomocników. Wtedy gra wyglądała trochę inaczej – każdy wpierający ograniczał się do leczenia i Oczyszczenia (aktywowany talent, ściągający CC). Dotrzymano obietnicy?

W 2017 dostaliśmy łącznie 4 supportów (Alexstraza, Stukov, Ana i Lucio), co daje łącznie 14 herosów tej klasy. Dla porównania w 2016 dostaliśmy tylko Auriel, jeżeli chodzi o tę rolę.

Do tego aż 6 z wcześniej obecnych zostało całkowicie zreworkowanych. Jedynymi, którzy uniknęli tego losu są Rehgar Auriel, Kharazim (dostał rework w listopadzie 2016) i Jasnoskrzydła. Co ciekawe, z wyjątkiem wilka, wszyscy dostali bardzo dużo mniejszych zmian w balansie, znacznie zmieniających ich gameplay.

Warto tu dodać, że wszystkie modyfikacje ograniczyły leczenie danych bohaterów, przy okazji dając im nowe mechanizmy wspierania sojuszników. W większości przypadków również Oczyszczenie zostało usunięte lub zastąpione przez indywidualne talenty, zastępujące go.

To miało niestety swoje konsekwencje. Przede wszystkim metę na 2 supportów. Praktycznie cały rok taka kompozycja wiodła prym. Blizzard w końcu zdecydował się na ostateczne rozwiązanie tej kwestii – nerf wszystkich pomocników.

Zmniejszono leczenie praktycznie każdego wspierającego o 5% oraz znacznie ograniczono ich obrażenia. Dzięki temu przestali być tacy uniwersalny.

Wróćmy jednak do obietnicy. Twórcy zobowiązali się rozszerzyć definicję supporta do czegoś więcej niż „healbota z Oczyszczeniem”. Trzeba przyznać, że mimo wielu problemów, spisali się. Znacznie zwiększyli liczbę herosów tej klasy, każdemu nadając indywidualny ryt. Zadanie zostało wykonane.

Teraz kwestia tego, pod jakim znakiem zostanie poprowadzony rok 2018. To nie jest takie oczywiste. W tym wydano mało specjalistów, z czego większość okazała się niegrana na scenie profesjonalnej lub w HL.

Z drugiej strony coraz więcej osób, również prosów, opowiada się za wzmocnieniem zabójców, wypieranych przez przedstawicieli innych klas. Źle wygląda też sytuacja tanków. Od Johanny (2015 rok) dostaliśmy tylko Garosza, wraz z wieloma bruiserami.

Przypominam też, że czeka nas rework systemu klas, przez co zmienią się obecne definicje. Co wyniknie z tego wszystkiego? Zobaczymy!

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/