Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Znamy już wszystkie drużyny na Blizzcon 2017!

Kurz walki już opadł. Kto wyszedł z bitwy zwycięsko i zdobył przepustkę na Blizzcon 2017? Który z Polaków pojedzie do Anaheim?

Korea: raz na wozie, raz pod wozem

Tradycyjnie już stwierdziam – KOREA NIE ZASKOCZYŁA. To stwierdzenie mogę z góry wkleić do każdego kolejnego artykułu o tej lidze. Drabinka ułożyła się niemal według miejsc zajmowanych przez poszczególne drużyny w fazie zasadniczej.

To, na co warto jednak zwrócić uwagę, to ostatnia gra sezonu. Po przegranej w dogrywce o drugie miejsce przeciwko L5, Tempest powróciło w wielkim stylu, pokonując Mighty wynikiem 3-2. Gwarancja wyjazdu faworytów na Blizzcon 2017 wymagała jednak wielkiego trudu.

Obie drużyny podeszły do spotkania świetnie przygotowane. Można uskarżać się na nieco zbyt pasywną grę drużyn… Jednak finiszowi pojedynku nie można odmówić emocji. Wielkich emocji. Nie wierzycie? Zobaczcie ten klip. Nadal niewystarczająco gorąca? Koreańscy komentatorzy was rozgrzeją.

Obok MVP Black i L5, Tempest jest trzecią i ostatnią drużyną z Korei zakwalifikowaną na Blizzcon 2017.

„Jedziemy na Blizzcon!”


Europa: polski reprezentant na Blizzcon 2017 wyłoniony

Jak pisałam już wczoraj, wygrana Team Wish nad Tricked esport dała nam gwarancję, iż na Blizzcon 2017 pojawi się Polak. Taka pewność wiąże się jednak z pewnymi stratami – bądź co bądź pojedynek pomiędzy adrd a Mopsiem nosi znamiona bratobójczego. Na Mistrzostwa Świata mógł pojechać tylko jeden. Któremu się udało?

Zgodnie z przewidywaniami, z walki obronną ręką wyszedł Team Expert z adrd na czele. Wynik 3-1 nie był jednak efektem łatwego meczu. Wręcz przeciwnie – Wish, które w sezonie zasadniczym nie „urwało” Ekspertom nawet mapy, tym razem zaprezentowało się jako drużyna godna czołówki HGC.

Polskim reprezentantem na Blizzcon 2017 będzie zatem Adrian „adrd” Wójcik. Team Expert dołącza więc do Fnatic oraz Team Dignitas na Mistrzostwach Świata.

Niemniej cała scena Heroes of the Storm jest pod wrażeniem gry ekipy Mopsia w końcówce sezonu. Szczególną uwagę zwracano na znacznie poprawioną współpracę pomiędzy graczami oraz większe zdecydowanie, co dobrze wróży w dalszych rozgrywkach w roku 2018.

Więc cóż pozostaje? Życzymy powodzenia i równie dobrych występów w następnym sezonie HGC Pro!

Adrian "adrd" Wójcik (Team Expert) po zwycięstwie nad Team Wish i zakwalifikowaniu się na Blizzcon 2017
Adrian „adrd” Wójcik (Team Expert) po zwycięstwie nad Team Wish i zakwalifikowaniu się na Blizzcon 2017

Ameryka Północna: od bohatera do zera?

Gdyby ktokolwiek podczas siódmej kolejki rozgrywek powiedział mi, że Gale Force Esports nie zakwalifikuje się na Blizzcon 2017, za nic bym nie uwierzyła. A jednak – począwszy od Week 8 gra (do tego momentu dominującej) drużyny Ameryki była bardziej drogą przez mękę niż dobrymi występami.

Nie powinno więc dziwić, iż mające doświadczenie na scenie międzynarodowej Tempo Storm pokonało GFE. Mimo wszystko jakoś nie mogę uwierzyć – tak respektowany skład poległ wynikiem 0-3?

A jednak, taką okazała się rzeczywistość. Ekipie GFE widocznie nie pomogło ustawianie jednego z najbardziej utalentowanych ranged carry Ameryki na solo linii… Musimy jednak ufać, że takie eksperymenty nie były dziełem przypadku i że drużyna miała dobry zamysł.

Tempo Storm jest ostatnią amerykańską drużyną zakwalifikowaną na Blizzcon 2017. Dołącza zatem do Roll 20 esports oraz Team Freedom.

„GŁADKIE 3:0! Tempo Storm tego dokonało! Są ostatnią drużyną zakwalifikowaną na Finały HGC na Blizzconie! GG!”


Dzika Karta

W ostatni weekend do takich drużyn jak Deadly Kittens (Azja Wschodnia), Soul Torturers (Tajwan) i Red Canids (Ameryka Południowa), niespodziewanie dołączyło Dark Sided (Australia i Nowa Zelandia).

Niewielu oczekiwało takiego obrotu spraw – faworytem do zwycięstwa w australijskich finałach było Nomia, wielokrotny reprezentant regionu. Nowa drużyna robadobah (wcześniej Nomia) nie ugięła się jednak pod presją i zwyciężyła wynikiem 3-1.

Dark Sided po zwycięstwie nad Nomia 3-1 w finale australijskich rozgrywek HGC
Dark Sided po zwycięstwie nad Nomia 3-1 w finale australijskich rozgrywek HGC

Grupy Mistrzostw Świata

Wkrótce po kwalifikacji Tempo Storm na Blizzcon 2017 opublikowano grupy Mistrzostw Świata.

Grupa A:

 • MVP Black (#1 KR)
 • Chall Enge (#2 CN)
 • Tempo Storm (#3 NA)
 • Deadly Kittens (#1 SEA)

Grupa B:

 • Fnatic (#1 EU)
 • Team Freedom (#2 NA)
 • Beyond The Game (#3 CN)
 • Dark Sided (#1 ANZ)

Grupa C:

 • Roll20 esports (#1 NA)
 • Team Dignitas (#2 EU)
 • Tempest (#3 KR)
 • Red Canids (#1 SA)

Grupa D:

 • Super Perfect Team (#1 CN)
 • L5 (#2 KR)
 • Team Expert (#3 EU)
 • Soul Torturers (#1 TW)

Skróty: KR – Korea Południowa; CN – Chiny; NA – Ameryka Północna; EU – Europa; SEA – Azja Południowa; ANZ – Australia i Nowa Zelandia; SA – Ameryka Południowa; TW – Tajwan)


Która grupa jest waszym zdaniem najmocniejsza? Czy wasi faworyci otrzymali dobre rozstawienie? Wypowiedzcie się na naszej grupie na Facebooku lub na naszym kanale Discord!

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.