Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Fenix będzie w HotS-ie! Co z robotem-Fenixem (Talandarem) z SC2?

Oficjalnie ujawniono Fenixa jako nowego bohatera. Jednak wielu fanów Starcrafta 2 zauważyło, że różni się od tego, co widać w ich ukochanej grze.

Ot większości imię Fenix kojarzy się raczej z dowódcą ze Starcrafta 2, który jest Czyścicielem, czyli robotem. Pod koniec kampanii nadał sobie imię Talandar, jednak w misjach współpracy widnieje pod nazwą Fenix. Jak to jest?

Oryginalnie Fenix był bohaterskim Protosskim wojownikiem, oddanym Khali. Poległ, broniąc swojej ojczyzny – Aiur. Jednak jego ciało odbudowano i wsadzono do Dragoona – specjalnej maszyny, w której ciężko ranni Protossi mogą wrócić do walki. W tej formie widzimy Fenixa w Heroes of the Storm. W niej także pojawia się przez sporą część kampanii Starcrafta.

Jednak o co chodzi z tym robotem? Fenix w końcu „połączył się z Khalą”, po zdradzie Kerrigan. Jednak jego wspomnienia i emocje zapisano, a następnie wprowadzono do Czyściciela, którego dobrze już kojarzycie. To nie jest „oryginalny” Fenix, ale posiada jego osobowość.

Jak to odnosi się do Heroes of the Storm? Po pierwszych zapowiedziach bohatera ze Starcrafta potwierdzono oficjalnie na Reddicie jaki jest status obu panów:

Myślę, że bezpiecznie mogę powiedzieć, iż Talandar i Fenix są na liście 200 herosów do wydania, o której mówiliśmy w przeszłości. 

Sam temat dotyczył wydania ich obu osobno. Powyższy komentarz jasno wskazuje, że Blizzard zamierza to zrobić. Ich interakcje na pewno będą epickie! Pytanie tylko: kiedy?

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/

 • Mezjasz

  Wpadła mi do głowy teoria która nie odpowie na Twoje pytanie, ale może da trochę do myślenia. Otóż od dawna wiemy że ma się pojawić rework klas, tydzień temu blizzard zapowiedział dodanie Fenixa i Talandara. Myślę że Talandar będzie kolejny wieloklasowcem dodanym razem z reworkiem klas. Talandar z trybu współpracy (mój ulubiony dowódca) to wojownik-offtank / zabójca-mag / ofensywny pomocnik. Można zrobić niemal że kopiuj wklei.

  • Karashy

   Kwestia, czy tak się pojawi. Przede wszystkim jego mechaniki oddzielnie są nudne i nie nadają się na bohaterów. Poza tym to jest raczej dodatkowa mechanika, która miała Talandara upodobnić do Fenixa – stworzyć formę Dragoona. Nie musi on korzystać z tych trzech form – podejrzewam wręcz, że będzie tylko w ten „podstawowej” rozpoznawalnej. Poza tym jaki jest sens dodawać kolejnego Dragoona?

   • Mezjasz

    Jeśli będzie tylko pretorem to będzie jednym z nudniejszych bohaterów

    • Karashy

     Niekoniecznie. Ma duży potencjał jako tank, a nie musi mieć zdolności 1:1 z SC. Ba, który bohater ma tak?

     • Mezjasz

      Potencjał tanka? Pierwszemu lepszemu siepaczowi z Warcrafta można dać dużo HP, jakieś CC, szarżę i będzie tankiem – buuuuu nudne buuuu.
      Za dużo wymieniania 😀
      Gracze lubią jak bohater z hotsa mocno przypomina swój pierwowzór. Kelthuzad niby fajny, ale trochę go zepsuli. Xul dostał miano kosyniera. Maiev teoretycznie ocieka W3, ale brakuje zemsty.
      Mechanika przełączania się między pancerzami jest zbyt unikatowa i zbyt charakterystyczna by z niej zrezygnować. Jeśli chodzi o Dragona to Fenix jest typowym autoatakerem, a Talandar byłby „magiem”, chociaż już wiemy że jeden z talentów Fenixa nazywa się tak samo jak zdolność Dragona Talandara. Nie chce mi się wierzyć że zrobią z niego zwykłego tanka jak w filmie na prima aprilis, poleciałyby ostre komentarze.