Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

[HGC BlizzCon] Polak w top 8 świata!

Zakończyła się faza grupowa mistrzostw świata w Heroes of the Storm. W finałowej ósemce drużyn pojawi się Polak, Adrian "adrd" Wójcik!

Grupa C

Grupa C w oczach wielu była widziana jako ta, którą potocznie nazywamy „grupą śmierci„. Rzeczywiście – Team Dignitas, Roll20 esports i Tempest zażarcie walczyły o wejście do fazy pucharowej. Jednak jak rozdzielić dwa miejsca pomiędzy trzy tak solidne drużyny?

Pozwolić im walczyć na śmierć i życie rzecz jasna.

Z takiej bitwy obronną ręką wyszło Team Dignitas, które po pokonaniu swoich dwóch największych rywali zasiadło na tronie lidera. Drugą pozycję – chyba ku zaskoczeniu większości fanów – zagarnęło Roll20 esports. Na poprzednich turniejach międzynarodowych amerykańskie ekipy nie święciły triumfów. Tym razem jednak dzięki kreatywnej grze wszystkie zespoły z NA awansowały.

Na które mecze Grupy C warto zwrócić uwagę?

Wiele z meczy Grupy C było widowiskowe, dlatego wybraliśmy dla was kilka najlepszych:

Wyniki grupy C

  1. Team Dignitas 2-0
  2. Roll20 esports 2-1
  3. Tempest 1-2
  4. RED Canids 0-2

Grupa D

To właśnie w tej grupie znalazł się jedyny reprezentant Polski na mistrzostwach świata- Adrian „adrd” Wójcik – wraz ze swoją drużyną, Team Expert. Zgodnie z oczekiwaniami – Eksperci znaleźli się w top 8 turnieju i zagrają na scenie konwentu BlizzCon 2017!

Najsilniejszą w grupie okazała się drużyna Ballistix (wcześniej L5), pokonując wszystkich danych im przeciwników wynikami 2-0. Tuż za nimi uplasowało się wspomniane Expert, które poległo tylko w meczu z Koreańczykami.

Na które mecze grupy D warto zwrócić uwagę?

Najpewniejszym wyborem są chyba mecze Team Expert, kolejno przeciwko Ballistix, Soul Torturers and Super Perfect Team. W każdym z nich Eksperci pokazali coś wartego uwagi – przede wszystkim interesujące podejście taktyczne do Heroes of the Storm.

Wyniki Grupy D

  1. Ballistix 2-0
  2. Team expert 2-1
  3. Super Perfect Team 1-2
  4. Soul Torturers 0-2

Drabinka fazy pucharowej

Jak widać, na scenie BlizzConu zagrają 3 drużyny europejskie, 3 drużyny amerykańskie oraz 2 drużyny koreańskie. To oznacza, że do dalszej części turnieju nie weszła ani jedna drużyna z Chin czy z pomniejszych regionów.

Taki stan rzeczy nie powinien zaskakiwać – chińskie ekipy co turniej są skazane na grę z rezerwowymi przez problemy z uzyskaniem wiz. Pomniejsze regiony znów nie są w stanie znaleźć odpowiednich partnerów do treningów, co wstrzymuje ich rozwój.

Ćwierćfinały zostaną rozegrane w systemie best of 3, zaś półfinały i finały – best of 5.


Na który mecz ćwierćfinałowy czekacie najbardziej? Kto jest waszym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju? Wypowiedzcie się na naszej grupie na Facebooku!

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.