Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Junkrat patch na serwerze testowym – opis aktualizacji

Najnowszy patch już wszedł na serwer testowy, a wraz z nim dawka zmian w balansie w tym reworki Muradina oraz Zul'jina! Zapraszam!

Junkrat patch na PST

Najnowszy patch wszedł już na serwer testowy (PST) i możecie go wypróbować. Oczywiście wraz z nim dostaliśmy Złomiarza, czyli nowego bohatera, z którym możecie zapoznać się poniżej.


Zmiany w balansie

Już zacząłem wypisywać listę tego co zostanie zmienione, ale to mija się z celem. Większość aktualizacji to modyfikacje talentów, mające przekonać nas do niegranych dotąd ulepszeń. Są mniejsze wypadki, które zwykle niewiele zmieniają.

Śmieję się tylko z powodu Kharazima, bo jak widać obrażenia na 1 poziomie są tak mocne, że pozostałe talenty muszą zostać znowu wzmocnione. Wszystkich tak ruszonych bohaterów znajdziecie poniżej. Teoretycznie są to buffy.Blizzard pobawił się bardziej w innych drzewkach talentów. Twórcy koniecznie chcą, żebyśmy więcej kombinowali budując postać. Przykładem takich zmian jest Stukov, któremu przy okazji zabrali oślepienie z D.

Niepopularny wybór, ale osiągał zadziwiająco wysokie winratio. Może dlatego, że przy okazji wzmacniał obrażenia jako jedyny na 16 poziomie? Przy okazji Rosjaninowi dostało się po cyferkach. Ogólnie wyszedł nerf.W tym miejscu natomiast Was zaskoczę. Kolejnym bohaterem jest Nazeebo. Dostał buffy na pająki, ale zabrano mu trochę bazowego życia, za większą premię z pasywki. I żaby zadają mniej obrażeń.  Otrzymał też rework dwóch talentów.

Zabobony (13) zapewnią mu pancerz magiczny,  znikający na 3 sekundy kiedy dostanie atakiem podstawowym. Za to zabraknie  skracania czasu odnowienia pająków na 16 poziomie. Zamiast tego, stawonogi będą skracały CD pozostałych zdolności podstawowych z każdym atakiem.  Buff czy nerf? Jak dla mnie zwyczajnie więcej zabawy.Przyszedł też czas na D.Vę. Żadnych zmian czy granych talentów, a wzmocnienie tych pomijanych. Na poziomie 1 można pokombinować, a większa matryca na 4 powoli okazuje się najlepszym wyborem na tym poziomie. Teoretycznie buff.No i są niedawne gwiazdy, obiekty reworków oraz większych modyfikacji. Krótko: Ana i Johana silniejsze, Jasnoskrzydła z Morales słabsze.

Do tego Malthaelowi dostało się po obrażeniach z cechy (teraz 2% max hp), klon Abathura ma czas odnowienia dłuższy o 20s, a Zagarka straciła na punktach życia, ale częściej skorzysta z Pożeracza (a serio to ten ult raczej nie będzie grany i tak).

Przy okazji Garrosh i Genji mają słabsze ulepszenia ultów (Smoczy miecz i Prowokacja) na 20 poziomach.

Reworki

Przejdźmy do tego co najciekawsze, czyli pełnych reworków. Niespodziewanie otrzymali je Zul’jin z Muradinem.

Trollowanie stanie się zabawniejsze. Ot pasywnie Zu’jin dostaje zadanie. Każdy atak podstawowy wymierzony w bohatera da mu trochę obrażeń. Kiedy liczba toporów w ciałach herosów osiągnie 75, jego zasięg zostanie zwiększony. Natomiast przy 150 ładunkach W będzie wykonywać dwa okrążenia.

Ciekawie został potraktowany build pod maga. Niezbędne talenty zostały przesunięte na późniejsze poziomy. Ta droga stała się znacznie mocniejsza w późnych minutach, kosztem wczesnej fazy gry. Jakby tego było mało, dostajemy więcej talentów związanych z leczeniem oraz przeżywalnością.

Ogólnie moim ulubieńcem jest wybór z 4 poziomu. Po aktywacji zabiera trollowi połowę obecnego zdrowia, które zostanie zregenerowane. No i wzmacnia go o 10% redukcją obrażeń.

Drugi w kolejce jest krasnal, Muradin Miedziobrody. On również na Q ma zadanie – trafienie wrogich bohaterów 25 razy (jak cel zginie to daje 3 ładunki) da dwie premie: młotek będzie przebijać pierwszy cel, a ataki podstawowe zaczną skracać czas odnowienia tej zdolności.

Mura do tego może pochwalić się mniejszymi kosztami many. A żeby było zabawnie, najmocniejsze talenty z poziomu 16 przeniesiono mu na 7 w niemal niezmienionej formie. Mowa o ogłuszeniu z E i mocniejszych atakach podstawowych.

Nowy Mura stylem gry przypomina dużo bardziej agresywnego bruisera, polegającego na kontroli tłumu, wzmacniającej jego zdolności ofensywne. Z drugiej strony nie widzę osłabienia go jako tanka, więc widzę go w tej roli.Pełen patchnotes znajdziecie tutaj, natomiast przetestować wszystko możecie na PST lub zobaczyć jak streamerzy bawią się Złomiarzem i nie tylko!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/

 • Mezjasz

  Coś mi się wydaje że samo zmienianie cyferek u Kharazia na 1 poziomie nic nie da. Cecha pod obrażenia nadal będzie lepsza bo można jej używać trochę inaczej niż dwóch pozostałych. Mam tu na myśli agresywne wskoczenie na plecy wroga z innym mobilnym zabójcą i szybkie wykończenie jakiegoś papieru, lub po prostu dobijanie uciekających wrogów po wygranym TF. Dwie pozostałe cechy dają więcej w otwartym TF jednak w otwartym TF Kharazim jest strasznie podatny na CC, głównie spowolnienie szybkości ataku i ogłuszenia. Moim zdaniem powinni przywrócić starą wersję szóstego zmysłu z 13 poziomu, czyli skrócenie czasów działania CC na Kharazima. Inna możliwość to połączenie tego talentu z leczącą cechą w postaci zadania na 1 poziomie. Bo tak szczerze to jak często przydaje się obecna forma szóstego zmysłu jeśli na 4 poziomie mamy pancerz fizyczny w wersji obszarowej.

  Złomiarz ma ciekawą mechanikę, ale jakoś nie pasuje mi do roli zabójcy, wolałbym go jako specjalistę.

  Zuljin wydaje się być strasznie mocny, możliwe że będzie OP. Z drugiej strony to dobrze bo ta meta na Valle i Szarogrzywego trochę nudzi. Dziwie się że nerfią Maltaela

  Fajnie że Muradin dostaje zmiany, tylko czemu zwiększają mu obrażenia. Niedługo w każdym meczy będziemy grać na dwa tanki, bo po co zabójcy. Nie podoba mi się ta tendencja do zwiększania obrażeń wojownikom. W grze jest od groma zabójców którzy się po prostu marnują.

  • Karashy

   Muradina testuję i trudno mi powiedzieć, czy to jest konkretny buff obrażeń. Z tego co na razie zagrałem, po prostu uporządkowali jego talenty i zaktualizowali mechanikę. Na pewno będzie nagradzany bardziej za agresywne wejścia i pojawi się jakiś grywalny build pod obrażenia, ale obecne rozdania talentów zostały mniej więcej zachowane. lub są bardzo podobne.