Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Już jutro wejdzie Blaze patch ze zmianami we wczesnej fazie gry i snowballem

Nowa aktualizacja, czyli Blaze patch wprowadzi nie tylko Pożarskiego i rework Malfuriona, ale także ma naprawić problem snowballu.

Nowy patch

Już tylko dzisiaj dzieli nas od nowego, niezwykle ciekawego patcha, który może znowu wywrócić grę do góry nogami, ale po kolei.

Przede wszystkim pojawi się Blaze (Pożarsky) oraz odnowiony Malfurion. To jednak są jedynie zmiany, jakie widzieliśmy na serwerze testowym. Czeka na nas jeszcze niespodzianka.

Otóż twórcy kilka dni temu zapowiedzieli, że pozmieniają trochę w mechanice gry, tak by rozgrywka była mniej snowballowa. Pobawią się także kulami regeneracji, budowlami, niewidzialnymi postaciami oraz najemnikami. Ma to wydłużyć czas meczu, który znacznie się skrócił. Powiedziano o tym znowu wczoraj na niemieckim forum Blizzarda.

„Hello everybody. We will make changes with the upcoming patch (tonight USA, during the night EU) to increase the length of the game and to change the „Snowball” effect. There are also changes to the regeneration balls, buildings and equipment mercenaries.” – Tłumaczenie by Talelnith (brakuje dopisku o niewidzialnych – przy. redakcja)

Takie działanie wynika to z ostatnich problemów. Zbyt wiele meczy zostało wygranych/przegranych już na etapie wyboru bohaterów. Wystarczyło wziąć herosów dobrych we wczesnej fazie gry, dobrze zacząć mecz, a potem przewaga poziomu, dodatkowe kule regeneracji wraz ze zdobytymi celami mapy torowały prostą drogę na Rdzeń wroga.

Twórcy zauważyli to i zdecydowali się na modyfikacje. Kwestia tego, że nie podali ich wcześniej. Czyli prace nad nimi wrzały jeszcze, kiedy Blaze wchodził na PST, albo z jakiegoś powodu Blizzard zdecydował się ich nie upubliczniać.

W najgorszym wypadku aktualizacja 2018 zostałaby cofnięta, a przynajmniej większość jej elementów. Tak przecież zrobiono z nowym systemem rankingowym, kiedy okazał się kłopotliwy.

To jednak mało prawdopodobnie. Prędzej będą to zabawy cyferkami, zwiększenie obrażeń budowli, czasu zmiany kul regeneracji na neutralne itp. 

Efekt kuli śnieżnej – jedna drużyna zyskuje małą przewagę, która rośnie w zastraszającym tempie, nie dając drugiej stronie szansy na odpowiedź.

Biorąc pod uwagę, że całość zakłada dodatkowe zmiany w balansie, powinniśmy spodziewać się nerfów Valeery uznanej przez wielu dobrych graczy za zbyt mocną. Po tyłeczkach może także dostać się Sonii i Sylwanie, w ramach „prac nad snowballem”. Ta trójka sprawia masę problemów w HotS 2.1.

Poza tym przypominam, że nowe skórki pojawią się raczej w późniejszym okresie, podobnie jak Deathwing D.Va. Za to oficjalny opis aktualizacji poznamy wieczorem.

Źródło cytatu

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.