Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Koniec fazy zasadniczej HGC. Kto zatriumfował?

Faza zasadnicza HGC dobiegła końca. Kto święci triumfy, a kto zostaje skazany na Crucible? Czy na Blizzconie pojawią się gracze z Polski?

Korea na ostrzu noża

W Korei rozegrano cztery ostatnie mecze fazy zasadniczej… I właściwie nie uzyskano tym sposobem żadnych widocznych rezultatów. Tabela HGC KR nie uległa zmianie w żadnym stopniu.

Więc kto zakwalifikował się na Blizzcon z drugiego miejsca? Nie wiemy. Pojedynek pomiędzy L5 oraz Tempest, opisywany już przez nas wcześniej, nadal stoi pod znakiem zapytania. Oba składy wygrały bowiem swoje mecze ostatniej kolejki wynikiem 3-0, co nie decyduje o losach starcia. Dogrywka pomiędzy drużynami odbędzie się dziś o godzinie 11:00 czasu polskiego. Formatem meczu jest best of 5.

Trudno jest mi wskazać na którąkolwiek z drużyn jako na faworyta. Identyczne rezultaty w sezonie mogą nam powiedzieć tylko to, iż zanosi się na wyrównaną bitwę na wysokim poziomie.

Wyniki 10. kolejki HGC Korea:

 • BlossoM 0-3 Tempest
 • MVP Miracle 3-2 Rrr
 • Mighty 1-3 MVP Black
 • L5 3-0 Raven

Dogrywka pomiędzy L5 oraz Tempest odbędzie się w niedzielę 23 września o godzinie 11:00 czasu polskiego na oficjalnym kanale Blizzarda.

Skład L5 podczas Eastern Clash
Skład L5 podczas Eastern Clash

Tabela HGC Korea po fazie zasadniczej:

 1. MVP Black (14-0)
 2. Tempest (11-3)/L5 (11-3)
 3. Mighty (7-7)
 4. BlossoM (6-8)
 5. Miracle (5-9)
 6. Raven (1-13)
 7. Rrr (1-13)

Drużyny z miejsc 1-2. automatycznie kwalifikują się na Blizzcon. Składy miejsc 3-6. zawalczą o ostatnie miejsce na Mistrzostwach Świata poprzez fazę play-off. Lokaty 7-8. skazują na udział w Crucible i grę o pozostanie w lidze HGC Pro.


Mopsio pozostaje w HGC Europe

W Europie wszystko odbyło się zgodnie z „planem”. Team Dignitas potwierdziło swoją siłę, pozbawiając Tricked esport możliwości walki o trzecią lokatę. Jednocześnie z tonu nie zeszła ekipa naszego rodaka adrd, wygrywając swoje spotkanie z Team Liquid. To oznacza, że Eksperci podejdą do fazy play-off jako najwyżej rozstawiona drużyna, nie będąca zmuszona do ujawniania zbyt dużej ilości taktyk.

Taki rozwój wydarzeń mógł doprowadzić do remisu czterech drużyn w tabeli. Jednak drużyna Mopsia, Zealots, wzięła swój los we własne ręce. Wygrana z Team Good Guys zabezpieczyła ich udział w fazie play-off, jednocześnie eliminując Playing Ducks z biegu.

Dlatego Kaczki, grając swój ostatni mecz, mogły już nie dbać o wynik. Pomimo to ich wybory bohaterów nie wykraczały poza metę, co mogło być dla nich formą treningu przed Crucible.

Wyniki 10. kolejki HGC Europe:

 • Team Dignitas 3-0 Tricked esport
 • Team Expert 3-0 Team Liquid
 • Zealots 3-1 Team Good Guys
 • Fnatic 3-0 Playing Ducks
Mopsio w wywiadzie po wygranej nad Team Good Guys
Mopsio w wywiadzie po wygranej nad Team Good Guys

Tabela HGC Europe po fazie zasadniczej:

 1. Fnatic (13-1)
 2. Team Dignitas (10-4)
 3. Team Expert (8-6)
 4. Tricked esport (6-8)
 5. Zealots (6-8)
 6. Team Liquid (6-8)
 7. Playing Ducks (5-9)
 8. Team Good Guys (2-12)

Drużyny z miejsc 1-2. automatycznie kwalifikują się na Blizzcon. Składy miejsc 3-6. zawalczą o ostatnie miejsce na Mistrzostwach Świata poprzez fazę play-off. Lokaty 7-8. skazują na udział w Crucible i grę o pozostanie w lidze HGC Pro.


Na szczycie HGC North America

Czołówka tabeli potwierdziła swoją dominację – Roll 20 pozostało liderem tabeli, Team Freedom nie przeszło granicy drugiego miejsca, pozostałe drużyny także nie wyszły przed szereg. W zasadzie ten tydzień nie miał historii, poza meczem Tempo Storm kontra Team Freedom, który serdecznie polecam. Wysoki poziom gwarantowany.

Wyniki 10. kolejki HGC North America:

 • Superstars 1-3 Gale Force Esports
 • Roll 20 esports 3-0 SpaceStation Gaming
 • Even in Death 0-3 Lag Force
 • Tempo Storm 2-3 Team Freedom

Tabela HGC North America po fazie zasadniczej:

 1. Roll 20 esports (11-3)
 2. Team Freedom (11-3)
 3. Gale Force Esports (10-4)
 4. Tempo Storm (8-6)
 5. SpaceStation Gaming (6-8)
 6. Superstars (5-9)
 7. Lag Force (4-10)
 8. Even in Death (1-13)

Drużyny z miejsc 1-2. automatycznie kwalifikują się na Blizzcon. Składy miejsc 3-6. zawalczą o ostatnie miejsce na Mistrzostwach Świata poprzez fazę play-off. Lokaty 7-8. skazują na udział w Crucible i grę o pozostanie w lidze HGC Pro.


Ile pozostaje jeszcze miejsc na Blizzconie? Czy zobaczymy Polaków?

Dokładnie dziewięć. Los jednego slotu rozgrywa się w Korei. Trzy miejsca należą się Chinom, które swoje rozgrywki zamkną w środę (transmisja od poniedziałku do środy od 11:00 na kanale KendricSwissh). Trzy kolejne zostaną rozdane w fazie play-off w poszczególnych regionach: Korei, Europie i Ameryce Północnej. Pozostałe dwa trafią do przedstawicieli pomniejszych regionów.

Dziś swojego przedstawiciela wyłoni Ameryka Południowa – transmisja na oficjalnym kanale Blizzard Latin America od godziny 16:00 czasu polskiego. 30 września zaś swój bilet na Blizzcon otrzyma skład z regionu Australia i Nowa Zelandia, który zwycięży w kwalifikacjach.

W rozgrywce o Blizzcon pozostaje dwóch Polaków. Są nimi Adrian „adrd” Wójcik z Team Expert oraz Maksym „Mopsio” Szczypa z Zealots. Większe szanse na udział w imprezie roku przypisuje się temu pierwszemu – jego drużyna w sezonie zasadniczym HGC EU zajęła trzecie miejsce, otrzymując najlepsze rozstawienie w play-off. Zeloci zaś zaczynają walkę z przedostatniej lokaty.


Będziecie kibicować Polakom w play-off? A może macie innych faworytów? Wypowiedzcie się na naszej grupie na Facebooku!

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.