Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Felieton

Którzy bohaterowie z Overwatch mogą pojawić się jako skórki? Cz. 1

Nowe skórki, czy kolejni bohaterowie? Overwatch ma szeroką gamę postaci. Których zobaczymy jako herosów? Kto zostanie przerobiony na skin?

Overwatch to specyficzne uniwersum dla fanów HotS-a. Jest bardzo młode, dlatego ma wielu przeciwników, krzywo patrzących na mieszanie klasyków z nowinkami. Z drugiej strony hit Blizzarda zyskał miliony fanów na całym globie, stąd większe parcie na wprowadzenie herosów należących do tego świata.

Kontrowersje wywołuje jeszcze jedna rzecz – Trupia Wdowa Nova. To skórka do naszej kochanej snajperki, która przebiera ją za Widowmaker z OW, przekreślając szanse tej drugiej na pojawienie się w Nexusie. Oburzyło to fanów, ale przez to pojawiły się teorie, jakoby całkiem sporo milców i niemilców miało zostać tak przeniesionych.

Najczęściej przy takich rozmowach padają Łaska, Żniwiarz oraz Wieprzu. Posiadają pojedyncze zdolności, które już zostały zaimplementowane w Nexusie. Jednak w przypadku pierwszej dwójki, na tym kończy się podobieństwo.

Wcześniej zaliczana była tu Ana i jej Nanoboost, identyczny jak ult Morales. Blizzard rozwiązał to bardzo mądrze – Morales swoją R wzmacnia ataki podstawowe, a Ana zdolności.

Warto też zwrócić uwagę na ostatni rework naszej sanitariuszki. Dodano jej ograniczającą energię, przez co wiązka lecząca ma indywidualny charakter. Ktoś nowy może dostać coś podobnego, opierającego się na manie, uniemożliwiającego ataki podstawowe, z opcją na zastąpienie leczenia bonusem do obrażeń. W ten sposób zapala się zielone światło dla Łaski.

Dało się przenieść Anę, to da się to zrobić z innymi!

W jej wypadku pojawia się jeszcze jeden problem – wskrzeszenie, jako podstawowa zdolność. Takie coś znajdziemy u Auriel, na ulcie. Ja bym się tym jednak nie przejmował. Ta umiejętność bohaterska jest rzadko grana i myślę, że Blizzard z czystym sercem zamieni ją na coś innego. Wskrzeszenie po prostu okazało się za słabe, a anielicę prawdopodobnie czeka na rework. Dostała najmniej zmian, ze wszystkich pomocników. Przeżywa też trudny okres.

Natomiast jak u Żniwiarza? Tutaj pada jeden argument – Valla ma podobne R. Przypominam przykład z Aną. Ostatecznie ten agent szponu bez problemu powinien znaleźć u nas swoje miejsce, przez ciekawą mobilność i ataki podstawowe. Sama łowczyni może dostać podobne wdzianko, ale to nic nie znaczy. Azmodan ma skórkę przypominającą Gul’dana.

Overwatch też ma swoje skórki, nawiązujące do innych gier!

Pozostaje Wieprzu. Tutaj już sytuacja jest bardziej skomplikowana. Teoretycznie można z niego wyłuskać nowego bohatera z hakiem, żyjącego z Zszywańcem w zgodzie. Niestety, podobieństwa w desingu oraz gameplayu sprawiają, że nawet ja wątpię w takie rozwiązanie.

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/