Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Liczba aktywnych graczy Heroes of the Storm? Około 6,5 miliona!

Portal SuperData opublikował artykuł, w którym wyjaśnia spadek popularności DotA2. Przy okazji ujawniono liczbę graczy Heroes of the Storm oraz SMITE!

Sam temat poruszyliśmy raz tutaj i nowe dane pasują do tego, co wtedy mogliśmy zobaczyć. Przynajmniej teoretycznie.

Ile graczy mają gry MOBA

Otóż portal SuperData, jeden z najbardziej rzetelnych i wiarygodnych jeżeli chodzi o dostarczanie informacji tego rodzaju, opublikował artykuł na temat DotA2 – zostało tam opisane dlaczego MOBA Valve traci graczy – z około 14 milionów do obecnych 10 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca od aktualizacji 7.00. To jednak temat dla fanów tej gry.

Interesująca jest końcówka artykułu. Zostało tam wspomniane, że Heroes of the Storm ma 6 milionów aktywnych graczy w każdym miesiącu, kiedy SMITE „jedynie” 2 miliony.

I tutaj podkreślam – chodzi o liczbę aktywnych kont w miesiącu, więc te nieużywane się nie liczą.

Co to oznacza?

Liczby mogą nie powalać w kontekście tytułów takich jak LoL (według danych z 2017 roku – 100 milionów graczy miesięcznie), PUBG (ponad 2 miliony graczy każdego dnia w godzinach szczytu) czy Fortnite (około 3 milionów graczy każdego dnia w godzinach szczytu), ale są bardzo duże.

Dość powiedzieć, że pierwszy milion to często powód do otworzenia szampana. Dla przykładu Epic Games w czerwcu tamtego roku świętowało milion aktywnych graczy Paragon.

O pierwszym, siedmiocyfrowym wyniku mówiło się już na początku tamtego roku, po pierwszym Wyzwaniu Nexusa. Od tamtego czasu twórcy HotS mogą cieszyć się regularnym przyrostem nowych graczy.

Do samego tematu miałem powrócić, przy okazji ostatniej sesji AMA, gdzie główny dyrektor gry, Alan Dabiri, dość swobodnie mówił o udostępnianiu informacji (API, liczba graczy danej roli w QM). Było wiadome, że Blizzard nie ma się czego wstydzić.

Jednak Zamieć nie podaje takiej informacji wprost i raczej nie poda, więc dane SuperData są teoretycznie nieoficjalne. W praktyce możemy je uznać za bardzo prawdopodobne.

No i mamy potwierdzenie – rynek MOBA nie umiera, a gry z gatunku trzymają się świetnie! 

Za podanie informacji dziękujemy Pefrix

Źródło: https://www.superdataresearch.com/dota-plus-may-be-too-little-too-late-for-dota-2s-disappearing-player-base/

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.