Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Lista bohaterów, którzy zostaną dodani w najbliższym czasie

Nadchodzący bohaterowie

Trudno mi uwierzyć w to, że prawdopodobnie mamy listę nadchodzących bohaterów. Najpierw dostaliśmy przeciek na Reddicie, który zaczął się spełniać, a potem sam dyrektor Heroes of the Storm, Alan Dabiri w kilku momentach zasugerował nam, że to wszystko prawda. Swoje trzy grosze dołożył też sławny Axolotl, o którym wspomnimy!

Źródła

Właściwie polegamy w tej materii na jednym źródle, które wydaje się wiarygodne oraz drugim powielającym część informacji, śmierdzącym fałszywką.

Reddit

Przede wszystkim mamy post z reddita. Po pierwszym teaserze Stukova (przed oficjalnym ogłoszeniem), pewien użytkownik po prostu wstawił listę, gdzie zaraz po zainfekowanym admirale byli kolejno Garrosh oraz Kel’thuzad, których nikt się jeszcze wtedy nie spodziewał.

Dzisiaj inaczej patrzymy na sprawę. Ork miał swoje pierwsze występy na scenie profesjonalnej, a Lisz pojawi się wieczorem na serwerach testowych. Link znajdziecie tutaj.

4chan i Axolot

Natomiast przeciek z 4chana pojawił się przed targami Gamescom 2017. Autorem był Axolotl, który wcześniej przewidział, z dużym wyprzedzeniem, prawie wszystkich bohaterów wydanych w 2016 roku. Nowy wpis od niego wyglądał na wiarygodny (pojawiło się sporo fałszywych „Axolotlów” od zmiany dyrektora gry), ale lista skórek nie napawa optymizmem.

Wspominał o „Storm Capitan Kel’thuzad” oraz „Frost Queen Jaina”, a dostaliśmy zupełnie inne skórki do tych bohaterów. To, że chodziło o kapitana statku kosmicznego, a „Frost Queen” to nazwa robocza dla „Dreadlord” jest dość naciągane. Mimo to weźmiemy pod uwagę również i ten przeciek.

Więcej o nim znajdziecie tutaj

Potwierdzenie od Alana Dabiri

Dyrektor gry Heroes of the Storm odpowiadał na pytania oraz udzielił wywiadu. Wspomniał wtedy o kilku ciekawych rzeczach. Co konkretnie? Chciałbym zobaczyć znaną, ale specyficzną jednostkę ze Starcrafta (Firebat z listy Reddita), ale także zapowiedział więcej wieloklasowców (4chan).

Nie wiem, czy trollował, czy to taki rodzaj teasa, ale dzięki temu możemy uznać oba przecieki za wiarygodne. Więcej znajdziecie tu.


Firebat

Wszystko wskazuje na to, że pojawi się niedługo. Jest następny na liście, pasuje do opisu ‚znana, ale specyficzna jednostka z SC”, a do tego pojawił się w plikach gry dawno temu, razem z Malthaelem. Interesujące?

Axolot określił go jako Tildon, czyli fabularnie pierwszy walczący Firebat. Będzie to raczej bohater stworzony do walki na bliski dystans, posługujący się miotaczem ognia. Nieznana jest jednak rola. Wpis na 4chanie sugeruje raczej postać ofensywną, bruisera lub melee DPS-a. Z drugiej strony takich nie brakuje, w przeciwieństwie do tanków. Może to będzie jeden z zapowiedzianych wieloklasowców?


Ana

Następna według reddita jest nasza ulubiona pomocniczka z Overwatcha. Tutaj nie ma dodatkowych teasów, czy czegoś takiego. To miał być rok supportów, a na razie zobaczyliśmy tylko Lucio i Stukova. CHCEMY WIĘCEJ!

Ana doskonale wypełnia lukę. Pomocniczka, którą trzeba tylko przenieść na HotS-a. Założenia i zdolności już są w Overwatchu. Poza tym jej kite będzie czymś nowym. Mówimy tu nie tylko o leczących atakach podstawowych, ale koncepcji zabójcy, który zamiast zadawać obrażenia, leczy. Doskonały filler, ciekawy i spełniający oczekiwania fanów.


Złomiarz

Kolejna postać z OW i pierwszy z klasy obrony. Pokazałby nam stosunek Blizzarda do klas w obu grach. Wszyscy obstawiają związek obrona=specjalista. Co jeszcze?

Trudno mi sobie go wyobrazić w HotS-ie z wielu względów. Jego ataki podstawowe polegają na odbijaniu się. Do tego wszystko wskazuje, że jego cecha (upuszczanie bomb po śmierci) zostaje bez zmian. Jest to o tyle problematyczne, że w niektórych sytuacjach wymusi 1 za 1, a w pozostałych stanie się bezużyteczne, niezależnie od zdolności gracza prowadzącego.

Jeżeli to prawda, dostaniemy bohatera zepsutego, albo naprawdę ciekawego, wprowadzającego zupełnie nowe mechaniki. Uwierzę w Blizzarda i postawię na drugą opcję.

Poza tym od kilku dni mówi się o „większej ilości wydarzeń na skalę HotS 2.0„. Przypominam, że przy okazji 2.0 dostaliśmy kontent głównie z Overwatcha, w tym 2 bohaterów. Mamy spodziewać się HotS 3.0 wraz z Aną i Złomiarzem?


Alexstrasza

Ostatnia z wymienionych na reddicie. Według Axolotla ma posiadać 7 zdolności, co mogłoby wskazywać na wieloklasowca (4 zdolności podstawowe+ 3 bohaterskie, jak Varian). W końcu to potężna smoczyca, której płomienie poza zgliszczami mogą przynosić życie. Ma więc potencjał na pomocnika. Zabójcę też. W gruncie rzeczy trzecią klasą może być tank. W końcu to królowa smoków.

Do tego na reddicie widzimy dopisek „będzie przy niej coś specjalnego„. Odsyłam Was ponownie do tego, co mówił Dabiri na Gamescomie. Chodzi o fragment „nowe duże eventy„.  Ja widzę powiązanie, szczególnie że Blizzcon już za niedługo.

Zakładając, że kolejne postacie będą wydawane co 3 tygodnie, Alexstrasza powinna pojawić się jakoś w środku listopada.Realnie spodziewałbym się jej tydzień po Blizzconie. Idealny moment na ogromne, specjalne wydarzenie. Wszystko układa się w ciekawą całość.


Aidan

Ostatni jest wojownik z Diablo, Mroczny Wędrowiec, syn Leoryka, Aidan. Jedynie Axolot wspominał o nim. Jeżeli rzeczywiście się pojawi, tak jak napisano, to możemy spodziewać się wieloklasowca, mającego do wyboru ścieżkę wojownika lub przerażającej postaci z okładki Diablo 2.

Poza tym? Sam nie wiem. Wpisałem go przez pochodzenie. Jest jedynym herosem z Sanktuarium w tym zestawieniu. Pozostali wyglądają dość wiarygodnie, ale Blizzard drugi raz nie popełni tego samego błędu i nie pominie jednego uniwersum. Prawda?


Źródło grafiki wyróżniającej 

Pozostałe grafiki należą do firmy Blizzard lub nie można określić ich autora.

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/