Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Poradniki

Najsilniejsi bohaterowie w Kel’thuzad patchu na HL

Najnowsza aktualizacja wprowadzająca Kel'thuzada już od kilku dni jest na serwerach i myślę, że spokojnie możemy powiedzieć jacy są najsilniejsi bohaterowie

Najsilniejsi bohaterowie w Kel’thuzad patchu

Najnowsza aktualizacja wprowadzająca Kel’thuzada już od kilku dni jest na serwerach i myślę, że spokojnie możemy wyróżnić bohaterów, radzących sobie lepiej od innych.

Głównym źródłem w tym wypadku jest przede wszystkim HotSlogs, ale kluczowe znaczenie miały też komentarze na naszej grupie (link znajdziecie wyżej) i Discordzie!

Sololanerzy na topie!

Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę to mnogość agresywnych, opartych na wymianach, sololanerów. Trudno się dziwić, gdyż na większości map z obecnej rotacji, linia 1v1 ma kluczowe znaczenie.

Malthael, Zagara, Sonya, Rexxar – oni wszyscy mogą zniszczyć wielu  swoich oponentów podczas pojedynków. Brakuje tu bohaterów takich jak Chen, ale to tylko umacnia pozycję obecnej topki. Dlatego warto uważać w drafcie i zabrać jedną z wymienionych postaci.

Po co komu tanki?

O tankach powiedzieliśmy Wam tutaj. Jeżeli przyjrzycie się tabeli winratio, zauważycie, że niemal żaden „klasyczny” tank nie wygrywa więcej niż 50% meczów. Dużo lepszą alternatywą są teraz picki sytuacyjne.

Wynika to według mnie z dwóch rzeczy. Po pierwsze, ludzie przyzwyczaili się (nareszcie!) do kompozycji z dwoma wojownikami, a jak wiadomo (i powiedzieliśmy o tym tutaj) para bruserów spokojnie zastąpi potężnego kloca, takiego jak Muradin.

Z drugiej strony, dzięki temu błyszczy Arthas, który jako jedyny ze swojej roli osiąga powyżej 50% winratio, przy dużej popularności.

Jest jeszcze inna kwestia, a konkretnie warunki i reguły, jakimi rządzi się Liga Bohaterów. Grając w tym trybie, nie możemy powierzyć nic swoim sojusznikom, bo nie wiemy, czy spełnią się w swojej funkcji, więc jak najwięcej chcemy robić samemu.

Odpowiednio zagrani bruiserzy dają możliwość nie tylko przyjęcia na siebie obrażeń, rozpoczęcia walki  i ochrony sojuszników, ale także zadadzą spore obrażenia. Robią więcej rzeczy, chociaż każdą gorzej, niż dedykowani do danego zadania herosi, o czym warto czasami pamiętać.

Healerzy? (Prawie) tak jak przewidzieliśmy

Niedawno poświęciłem materiał Rehgarowi, który wszedł na szczyt tabeli winratio. Powiedziałem też trochę o moich przewidywaniach co do supportów w Kel’thuzad patchu. Pomyliłem się w dwóch kwestiach: nie ma tak wielkiej różnorodności pomocników, a wilczek wcale nie poprawił swojej sytuacji.

Poza tym? Gracze Kharazima świętują, gdyż ten sprawdza się zarówno jako główny healer, jak i offsupport. Natomiast Uther utrzymuje swoją pozycję w Świętej Trójce Wspierajacych. Cała trójka cieszy się z burst mety, która nadeszła.

Zaraz za nimi znajdują się wzmocniony ostatnio Lucio oraz uniwersalny, robiący wiele Malfurion. Uznałbym ich za bohaterów słabszych niż powyższa trójka, lecz wciąż przydatnych, mocnych.

Meta magów nadeszła…

Przez ostatnie aktualizacje i zawarte tam zmiany w balansie zmieniała się meta. Szczególnie na wyższym poziomie widać kompozycje z dwoma, a nawet trzema magami, chociaż większość z czarodziejów nie ma czym się pochwalić. Są grani, ale zdecydowanie nie błyszczą w statystykach. Powód?

…razem z kontrami na magów

Znacznie lepiej radzą sobie zabójcy walczący na dystans, mogący szybko wlecieć i zabić takiego maga. Krótko mówiąc, Valla i Szarogrzywy dalej są na topie. Dołączyła do nich Smuga, z oczywistych względów.

Warto zanotować, że gracze Łowczyni Demonów powinni częściej wybierać talenty pod Q, by zdobywać łatwe zabójstwa.

Warto też powiedzieć o Nazeebo. Obecnie jest najsilniejszym z bohaterów uważanych za hypercarry. Podobnie jak Jaina (również wysoko) ma odpowiedź na agresywne wejścia w niego, co jest nieocenione.

Co ciekawe, w HL obecnie build pod combo wydaje się lepszy niż znany pod pająki, który był najskuteczniejszy. Z tego powodu With Doctor przypomina obecnie bardziej maga, dlatego do tej roli przenieśliśmy go tutaj i tu.

Dalej nikt nie potrafi grać mapą

Może wydaje się to oczywiste, ale ludzie dalej mają problemy z rotacjami i graniem mapą. Dlatego tak wiele herosów z wysokim winratio cechuje się błyskawicznym czyszczeniem alejek – pomaga to zbierać doświadczenie i nieco niweluje brak umiejętności.

Z tego powodu też Azmodan oraz Xul są tak wysoko – obaj mogą tworzyć ogromną presję na liniach szkieletami i demonami. Również obecna rotacja map im służy. Podobnie zresztą jest z Samuro, chociaż tu znaczenie mają również inne zjawiska.

Bohaterowie dla hipsterów

Jeżeli wolicie grać bohaterami niepopularnymi to oczywiście Kerrigan, Rexxar i Samuro są dla Was. W rękach mistrzów osiągają świetne wyniki.

Perłami są również Medivh (jego W kontruje wszelki burst), ale także Garrosh, Kel’thuzad oraz Genji. Wydają się słabi, ale ich statystyki można uznać za zaniżone, przez masę ludzi grających nimi, którzy nie mają pojęcia jak się za to zabrać.

W przypadku Orka trzeba go po prostu ograć, kiedy KT, „I need healing” oraz Medivh polegają raczej na serii zasad, których można nauczyć się nawet oglądając profesjonalistów lub innych twórców. Oczywiście, zanim rzucicie się na rankedy, zobaczcie w QM lub trybie poza rankingiem, czy nauka nie poszła w las, tak jak tutaj.


A jakich Wy macie ciekawych bohaterów? Co Wam ostatnio napsuło krwi? Piszcie w komentarzach!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/

  • Kacper Banasik

    Combo build pod Nazeebo? Autorze, mógłbyś podrzucić link? Bo szczerze mówiąc pod taką nazwą nic nie kojarzę, ale też nie gram za długo, więc się nie znam. 😛