Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Bez kategorii

Nowy MMR w Sezonie 1 okazał się koszmarem niektórych graczy

System rankingowy w Heroes of the Storm prawdopodobnie świruje od nowych algorytmów, przez co gracze zaliczają ogromne wzloty i upadki.

Problemy z nowym MMR

Wczoraj przypominałem o zakończeniu Sezonu 3 oraz wszelkich fantach związanych z nim. W jednym miejscu napisałem „różnica w rangach z s3 i s1 po meczach klasyfikacyjnych powinna być nie większa niż 1 kategoria”. Jednak ze względu na zmiany w systemie MMR usunąłem ten zapis przed publikacją. Jak zobaczycie, dobrze zrobiłem.

Wiele osób zaliczyły spadki, mimo dobrych klasyfikacji, co jest dziwne dla osób przyzwyczajonych do starego systemu. W nowym jednak to normalna sytuacja, a reddit podaje masę historii graczy ze złota, którzy trafili do platyny po udanych klasyfikacjach, przy pokaźnej liczbie zdobytych MVP w tym czasie.

To zjawisko występuje we wszystkich rangach, chociaż nie dotyczy tak bardzo Arcymistrzów i Mistrzów. Zdarzyły się przypadki, kiedy osoba z tych poziomów rankingowych spadała do na przykład platyny. Na razie jednak trudno określić, czy takie sytuacje są wyjątkami, czy regułą.

Polski gracz sceny amatorskiej Lawekall w ostatnim sezonie zdobył 6000 punktów w randze Mistrzowskiej. Jak widać, ze względu na dobrą grę, został potraktowany ulgowo.

Wszystkiemu prawdopodobnie jest winny nowy system MMR, opierający ilość zdobytych punktów nie tylko na zwycięstwach i przegranych, ale także indywidualnych wynikach. Jeżeli danym bohaterem zagraliście dobrze, to stracicie mniej punktów lub zyskacie więcej. Oczywiście złe występy są karane w analogiczny sposób.

Ważne, że każdy bohater korzysta z innych statystyk w tym mechanizmie. Dla Kerrigan ważna będzie ilość trafionych ogłuszeń, a zajęte obozy najemników powinny zostać potraktowane jako rzecz drugorzędna (według zapowiedzi). Natomiast system MVP bierze pod uwagę głównie ilość śmierci, zabójstw oraz podstawowe statystyki jak obrażenia zadane, przyjęte, wyleczone. Dlatego raczej nie należy się nim sugerować.

Przy okazji jest kilkoro ludzi, którzy zaliczyli skok w górę. Chociażby Trikslyr, amerykański komentator HGC, z diamentu poszybował do mastera przy 4 wygranych oraz 6 przegranych.

Ostrzegam przy okazji, że w grze znaleziono masę bugów. Z tych względów nie polecam meczów rankingowych. Lepiej ograjcie zmiany i nowych bohaterów w tym czasie.

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/