Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord

Pierwsza postać z Nexusa? Orfea pojawiła się w plikach Yrel patcha!

Jakiś czas temu społeczność Heroes of the Storm obiegła informacja o nowej bohaterce w grze. Ma być nią Orfea, widziana dotąd tylko w komiksach.

Orfea w plikach gry

5 czerwca na Reddicie powstał post pewnego dataminera, który dokopał się do plików nowej postaci w Yrel patchu. Chodzi o między innymi portrety i ikony, pojawiające się w rozgrywce, na ekranie wyników oraz powtórkach. Imię heroiny brzmi Orfea. Prezentować miała się tak:

Fani lore gier Blizzarda nie słyszeli wtedy jeszcze tego imienia, dlatego zaczęli szukać. Znaleźli trop, ale w niespodziewanym miejscu; komiksie Gambit Władcy Kruków, gdzie pierwszy raz padło jej imięZostała ona wspomniana przez Władcę, kiedy ten pospieszał swoich rycerzy w poszukiwaniach jej. Stąd wzięło się poruszenie – pierwszy raz mamy do czynienia z postacią pochodzącą z Nexusa.

Całość pozostawała mało wiarygodna. Do czasu. Prawdziwą bombą okazał się następny komiks Sekrety Nexusa, wydany 25 czerwca. Poznajemy w nim Orfeę, wyglądającą identycznie jak powyżej. Ciekawe jest też jej zachowanie – raczej staje na równi z innymi bohaterami, więc jest wielce prawdopodobne, że zasili ich szeregi.

Fragment z komiksu „Sekrety Nexusa”

Dziewczyna posługiwała się potężną magią, związaną z trumną na jej plecach. Tajemnicą jest, co tam ukrywa. Wydaje się być potężnym magiem.

Co dalej?

Nie mamy więcej doniesień na temat nowej bohaterki. Od wydania Yrel dostaliśmy reworki i na kolejnego herosa jeszcze poczekamy przynajmniej dwa tygodnie. Innych poszlak nie mamy.

Orfea może być pierwszą Nexusową postacią grywalną, którą będziemy niszczyć graczy w „normalnych” grach, również rankingowych. Takie posunięcie jest mieczem obusiecznym.

Z jednej strony pokazać coś nowego i wykorzystać mechaniki/kontent niepasujący do śmiałków z innych gier Blizzarda. Patrząc na to z innej perspektywy, jednak fani woleliby „wielkich nieobecnych”, na przykład Imperiusa. Duża część społeczności nie byłaby zadowolona z takiego rozwiązania.

Istnieje jeszcze inna możliwość: będzie ona dostępna tylko w ramach bójki lub, być może, innego trybu, w którym będziemy mogli się w nią wcielić. Znacznie bezpieczniejsze.

Właściwie trudno rozwinąć dalej temat. Nie mamy żadnych informacji, poza jedną – społeczność pokochała Orfeę i może nawet zaakceptowałaby fakt, że to ona zajęłaby miejsce dla potencjalnego badassa z „klasyków Blizzarda”. Lub jakiegoś herosa z Overwatch.

Pozostaje tylko pytanie – co ona trzyma w tej trumnie na plecach?! 

Orfea w wykonaniu PixieInktvis

Źródło: https://twitter.com/PixieInktvis/status/1011610157376331777

Post z Reddita: https://www.reddit.com/r/heroesofthestorm/comments/8opdtf/the_yrel_ptr_makes_references_to_a_potential_new/

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.