Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Ogólne Poradniki

Pierwsze kroki w Heroes of the Storm #1: Pierwsze odpalenie gry

Zaczynacie grę w Heroes of the Storm? Jeżeli tak to zobaczcie jak postawić pierwsze kroki w Nexusie. Dzisiaj powiemy co Was czeka przy odpaleniu gry.

Pierwsza lekcja życia w Nexusie

Witam Was kochani nowi gracze HotS-a. Starzy wyjadacze też tu oczywiście znajdą miejsce, ale dzisiaj naszymi najważniejszymi gośćmi są nowicjusze, którzy przybyli do nas z innych, dalekich krain. Widzicie moi drodzy, Nexus to coś czego nigdy nie widzieliście. Miejsce niebezpieczne, które skrywa wiele tajemnic! Na wyprawę tam trzeba się przygotować.

Więc ruszcie zady lenie patentowane! Tutaj! Na poduchy! Te przy ognisku gamoniu! Pokażę Wam czym jest prawdziwe pole bitwy, a nie jakieś place zabaw z minigrami w dobijanie marnych żołnierzyków! Co to ma na celu? Powiększenie sobie miecza? W Nexusie zobaczycie rzeź, zniszczenie i Prawdziwy Metal!

Zacznijmy jednak od początku i podstaw.

Co widzicie na początku

Wchodzicie do Nexusa i pierwsze co Was czeka to określenie swojego stopnia zaawansowania. Od razu potem traficie samouczka (nowicjusz) lub pominiecie go, by podjąć się wyzwań (weteran). Nie można tego przeskoczyć, ale w nagrodę dostaniecie skrzynkę z łupami.

Nowicjusze muszą przejść przez samouczek, by spróbować „Wyzwań”, kiedy Weterani od razu do nich trafią. Nagrodą za wykonanie ich jest skrzyneczka, więc warto!

Jak tylko zapoznacie się z podstawami to przejdziecie do wyboru pierwszego bohatera. Są to Jaina (mag), Muradin (tank) i Tyrande (offsupport). Wszyscy kosztują 4000 złota, czyli dość szybko można na nich nazbierać. Każdego polecam każdego wypróbować, zanim zdecydujecie się na kogoś.

  • Jaina – Mag średniego zasięgu z pokaźną kontrolą tłumu oraz dość dobrymi możliwościami defensywnymi. Świetnie sprawdza się przy czyszczeniu alejek.
  • Muradin – Mobilny wojownik z dobrą kontrolą tłumu oraz przeciętnymi obrażeniami, które mogą znacząco wzrosnąć, zależnie od buildu.
  • Tyrande – Ofensywna pomocniczka, wspierająca zespół na wielu płaszczyznach, wybierana jako dopełnienie kompozycji lub postać ofensywna.

Następnie wyskoczy Wam wiele okienek. Warto się z nimi zapoznać, gdyż zawierają użyteczne informacje na temat walut i postępu w grze.

Zakładki i ustawienia

Kiedy już HotS powie Wam co i jak, zostaniecie wrzuceni do właściwego panelu gry i znajduje się tam kilka zakładek, które należałoby opisać. Zacznijmy od lewego górnego rogu.

Logo HotS-a

Pomijany przez wielu przycisk, pozwalający na powrót do ekranu głównego. Tam znajdują się aktualne informacje i powiadomienia o osobach szukających towarzyszy do gry.

Gra

To tutaj dołącza się do meczów. Początkowo dostępne są tylko tryby Przeciw S.I, Szybki Mecz (QM), Bójka i Niestandardowy.

Od premiery HotS 2.0 wiele się zmieniło. Na tyle, by najzagorzalsi weterani z alfy czuli się zagubieni.

Poza tym klikając na Wyposażenie otworzycie okno modyfikacji elementów kosmetycznych danego herosa. Zmianę skórki, wierzchowca, sztandaru czy czegokolwiek innego zrobicie z tego miejsca. Istnieje również funkcja szablonów, czyli zapisu zestawów, które potem szybko zmienicie.

Kolekcja

Sklep połączony z garderobą, gdzie wydacie ciężko zarobione złoto, czy odłamki. Natomiast klejnoty przydadzą się tylko do zakupu bohaterów oraz kilku elementów, które co tydzień się zmieniają. Nazywamy to cotygodniową promocją.

Warto wiedzieć, że każdą postać czy skórkę możecie sprawdzić w praktyce. Wystarczy wybrać interesujący Was element i kliknąć „Wypróbuj”, a zostaniecie przeniesieni do osobnego trybu pozwalającego na swobodne testy.

Łupy

Ulubiona część wszystkich, co hazard mają we krwi. Przechowalnia skrzyneczek. Tu je otworzycie, kupicie nowe i będziecie cieszyć się z nowych skinów oraz bohaterów. Za opłatą wymienicie łupy na inne, ale to drogi interes, chociaż czasami opłacalny.

Powtórki

Wszystkie zapisane mecze odtworzycie za pomocą tej zakładki. Nic więcej nie znajdziecie w tym miejscu. Trzeba tylko pamiętać, że każda aktualizacja sprawia, że nie można odpalić powtórek rozegranych na poprzednich patchach.

Profil

Natomiast w prawym górnym rogu ustawiono portrety Wasz i Waszego zespołu. Pozwala on na przejrzenie najważniejszych statystyk, czy zapoznanie się z postępem danej osoby.

Wokół znajdują się aktywne premie oraz ilość posiadanych przez Was pieniędzy, kryształów i odłamków.

Chat, lista znajomych, zadania i ustawienia

Też w prawym, ale tym razem dolnym rogu są bardzo ważne zakładki.

  • Chat – Prosty komunikator tekstowy, gdzie wyświetlają się powiadomienia oraz wiadomości. Pojawiają się na nim kanały, do których dołączycie wpisując na przykład /dołącz MMO24 lub /join MMO24, zależnie od wersji językowej.
  • Lista znajomych – Myślę, że tutaj też nie ma co tłumaczyć. Prosta lista, za pomocą której zaprosicie kolegów do gry, dodacie nowych przyjaciół, przypiszecie do nich notatkę, czy zobaczycie co aktualnie robią. Pamiętajcie tylko, że potrzebny jest pełen battle.tag, by dodać kogoś, czyli nie tylko nick, ale również hasztag z cyferkami.
  • Zadania – Codzienne zadania, za których wykonanie otrzymacie złoto. Codziennie dostaniecie jedno nowe, a trzy mogą być aktywne w tym samym czasie, więc jeżeli nie gracie dużo, jednak zależy Wam na złocie, to polecam co trzy dni zajmować się nimi. Dodam, że w trybach rankingowych oraz Poza rankingiem wszystkie zadania na zagraj X gier bohaterem spełniającym dane wymagania są zaliczane.
  • Ustawienia –  Standardowe okienko umożliwiające wyjście z gry, wylogowanie się i zmianę ustawień rozgrywki, czy skrótów klawiszowych.

Dobra, to by było na tyle!  Jeszcze potrzebujecie kilku lekcji żółtodzioby, ale na razie pozwalam Wam rozegrać pierwszy mecz! W jakim trybie? Od razu wszystko byś chciał! Tryby będą tematem następnej lekcji!


Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.