Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Polacy w HGC? Aż ośmiu zawalczy o slot!

W przyszłorocznym sezonie HGC w rozgrywkach może pojawić się aż ośmiu nowych Polaków! Kto potrzebuje naszego wsparcia w walce o HGC?

Urodzaj polskiego talentu

Obecny sezon rozgrywek HGC Open Division okazał się być bardzo korzystny dla polskiej sceny Heroes of the Storm. Aż ośmiu naszych rodaków, podzielonych pomiędzy dwie drużyny, stanie do walki o najważniejszą ligę HotS w Europie. Lecz jakie są szanse na kolejnych Polaków w HGC?


Najlepsi spośród amatorów HotS

Drużyną ocenianą zdecydowanie wyżej jest Leftovers w składzie:  Mateusz „Deeaybe” Michalski,  Arkadiusz „Bl3kitny” Czarnecki Mikołaj „PotiBoss” Potera,  Johan „Lauber” Lauber oraz  Mark „Linked” Šepec.

Mieszany skład w fazie zasadniczej HGC Open Division zajął pierwsze miejsce z 185 przewagi nad drugim Bushido e-Sports i aż 580 punktów nad ostatnim zakwalifikowanym do play-off, Myth’s Legion HotS. Leftovers potwierdziło swoją opinię najsolidniejszego zespołu rozgrywek, zwyciężając także w fazie play-off. W finale pokonali drugą ekipę z Polakami w składzie, Polska Pamięta.

Tym razem już w pełni polska drużyna z  Przemysławem „Rzufff” Rudzkim,  Nikodemem „Gluhammer” Królewskim,  Adrianem „Gugus” Stecuła,  Bartoszem „Szychu” Kosmaczem oraz  Łukaszem „PolishGuru” Jakóbiakiem w składzie niespodziewanie zajęła drugą lokatę po fazie play-off.

Zaskoczenie wynika ze stosunkowo niskiej pozycji w fazie zasadniczej – tam Polacy zajęli szóste miejsce. Jednak na finiszu sezonu HGC Open Division zwycięstwa nad takimi ekipami jak Bushido e-Sports (#2) czy Always Lucky (#5) pozwoliło im na wejście do Crucible.


Perspektywy Polaków na HGC

Cała scena profesjonalnego Heroes of the Storm niemalże oczekuje od Leftovers wybrania Team Good Guys jako swojego przeciwnika w walce o HGC Pro. Nie jest to teoria obrana przypadkowo. TGG wykazywało znacznie niższą formę niż Playing Ducks, druga z ekip skazana na mecze relegacyjne. Z tego powodu pretendenci mogą upatrywać w nich łatwiejszego rywala o wymarzony slot w lidzie profesjonalnej.

Losy tego ewentualnego spotkania nie są jednak z góry przesądzone. Wśród fanów HGC opinie są podzielone co do możliwości wejścia Leftovers do rozgrywek pro. Lecz co do jednego zgadzają się wszyscy – numer jeden Open Division zaprezentował się najsolidniej ze wszystkich drużyn amatorskich i jeśli ktokolwiek nowy ma pojawić się w HGC, to będą to właśnie oni.

Czy już niedługo pojawią się nowi Polacy w HGC?
Czy już niedługo pojawią się nowi Polacy w HGC?

Niestety, nieco mniej optymistyczne są wróżby dotyczące przyszłości Polska Pamięta. Jeśli zostaną zepchnięci do pojedynku z Playing Ducks (tylko Leftovers, jako zwycięska drużyna Open Division, ma prawo wyboru przeciwnika), ich szanse prezentują się raczej mało korzystnie. Nie należy jednak spisywać ich na straty. Nierzadko to odpowiednie przygotowanie drużyn decyduje o ostatecznym wyniku spotkania.

Mówiąc o losach Polaków w HGC, nie możemy jednak zapomnieć o naszym rodaku walczącym o utrzymanie w HGC Pro. Emilian „Xay3” Ćwiok, wraz z Team Good Guys będzie starał się odeprzeć ataki drużyn amatroskich i zachować status gracza profesjonalnego.


O dwa kroki wyżej – adrd i Mopsio

Jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, do fazy play-off zakwalifikowali się także  Adrian „adrd” Wójcik (Team Expert) oraz  Maksym „Mopsio” Szczypa (Team Wish, poprzednio Zealots). Oznacza to, że obaj mają szansę na dostanie się na Mistrzostwa Świata.

Zdecydowanym faworytem jest jednak Team Expert adrd. Jako najwyżej rozstawiona drużyna play-off jest oceniania najbardziej pozytywnie, jeśli chodzi o kwalifikację na Blizzcon. W porównaniu do pozostałych składów w stawce, Eksperci są postrzegani jako drużyna regularna i konsekwentna. Te zalety mają okazać się kluczowymi w walce o ostatnie miejsce na Mistrzostwach Świata.


Będziecie oglądać Crucible i liczyć na Polaków w HGC? A może będziecie obserwować rozgrywki play-off? Wypowiedzcie się na naszej grupie na Facebooku!

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.