Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Na Blizzconie już na pewno wystąpi Polak!

I stało się - Polak już na pewno wystąpi na Blizzconie! Jak do tego doszło i kto ostatecznie zakwalifikuje się na Mistrzostwa Świata?

Umarł mistrz, niech żyje mistrz

Czwartkowe spotkanie pomiędzy Team Liquid oraz Team Wish (poprzednio Zealots) miało przebiec według narzuconego planu. Były postrach Europy, jakim zdecydowanie było kiedyś Liquid, miało gładko pokonać drużynę, która dostała się do HGC z Crucible i walczyć o miejsce na Blizzconie.

Rzeczywistość zdefiniowała formę drużyny Nuroka. Po pięciu zaciętych mapach faworyt meczu uległ „beniaminkowi” ligi. Co dla jednych stanowi powód do smutku, polska scena HotS może rozpatrywać w kategorii sukcesu. Nasz rodak, Mopsio, pozostaje w walce o najważniejszą imprezę roku, pnąc się w górę tabeli HGC.

Tempo się nie zmniejsza, bitwa nadal trwa.

„Może i tego nie czuć, ale jedna z najlepszych drużyn w historii #HGC poległa przeciwko zespołowi który przyszedł z Open Division, i to już w pierwszej rundzie.”


Na fali wznoszącej

Kolejny dzień przyniósł kolejne odpowiedzi. Uznawane przez wszystkich ekspertów za nieregularne Tricked esport podjęło niżej rozstawiony Team Wish. Pomimo tego, iż ten mecz był pojedynkiem na wyższym szczeblu drabinki, najniżej rozstawionej drużynie przypisano większe szanse niż w piątkowym spotkaniu.

Wyraźna zwyżka formy Wish oraz nieobliczalność Tricked były według pasjonatów HGC argumentami na korzyść drużyny Mopsia. Lecz co na ten temat powiedziała rzeczywistość?

Przytaknęła. Po niemal równie trudnym spotkaniu co w piątek, Wish udało się wyjść z walki zwycięsko. Wynik 3-1 zapewnił im wejście do pojedynku o 3. miejsce w HGC Europe. Ewentualne zwycięstwo oznaczałoby awans WSH aż o trzy lokaty.

Lecz jakie znaczenie miał ten mecz w kontekście Blizzconu?

Dla polskich fanów niebagatelne. Finalne spotkanie fazy play-off, dające awans na Blizzcon, rozegra się pomiędzy Team Expert adrd, a Team Wish Mopsia. Taki obrót spraw gwarantuje polskiego reprezentanta na Mistrzostwach Świata Heroes of the Storm!

„Przynajmniej będziemy mieć polskiego gracza na Blizzconie. Będę to ja, czy może adrd? Zobaczymy jutro! GG Tricked esport za trudne spotkanie!”


Ostatni mecz sezonu

Pomimo tempa, w jakim Wish pokonuje kolejne szczeble drabinki, Team Expert pozostaje faworytem niedzielnego spotkania. Nie można jednak zignorować potencjału, jakim obecnie dysponuje zespół Mopsia.

Wish udowodniło, że żaden przeciwnik nie jest dla nich w play-off nie do pokonania. Ostatni mecz sezonu zapowiada się zatem jako wielkie widowisko, któremu będą towarzyszyły ogromne emocje.

Pojedynek pomiędzy Team Expert a Team Wish obejrzycie na anglojęzycznym kanale Blizzarda lub na streamie TheWilq w języku polskim 1 października (niedziela) o godzinie 20:00.

Skład Team Wish, walczący o Blizzcon 2017
Skład Team Wish, walczący o Blizzcon 2017

Komu będziecie kibicować w najbliższym meczu? Jesteście po stronie adrd, stoicie murem za Mopsiem, czy może liczycie w duchu na magiczny remis? Wypowiedzcie się na naszej grupie na Facebooku!

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.