Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Ogólne Poradniki

[Poradnik] Pancerz, czyli jak uratować życie oraz zabić nawet najtwardszego przeciwnika

To on pozwala Wam przeżyć niemal każde piekło, a jego brak sprawia, że jesteście łatwi do zabicia.Chodzi o pancerz. Dowiedzcie się wszystkiego na jego temat

Wszystko na temat pancerza

Czas przybliżyć Wam jedną z najważniejszych mechanik w Heroes of the Storm. Chodzi oczywiście o pancerz!

Pozwala on na przetrwanie nawet najgorszej sytuacji. Natomiast jego redukcja umożliwia błyskawiczne pozbawienie życia nawet najtwardszego kloca. Dlatego warto o nim pamiętać i wiedzieć nieco więcej.

Zapraszam Was też do pozostałych poradników, które znajdziecie tu.

Jak działa pancerz

Od aktualizacji wprowadzającej Zul’jina, pancerz działa w bardzo prosty sposób:

 • Każdy punkt zapewnia 1% redukcji otrzymywanych obrażeń.
 • Sumuje się.
 • Dzieli się na fizyczny, magiczny oraz ogólny.
  • Pancerz ogólny” to nic innego jak połączenie pancerza magicznego i fizycznego.
 • Bohaterowie mogą mieć maksymalnie 75 punktów pancerza.
 • Jest pokazywany obok paska zdrowia nad postacią.
 • Może zostać redukowany przez niektóre zdolności, do maksymalnie -25 punktów.
 • Każdy ujemny punkt, zwiększa otrzymywane obrażenia o 1%.
Pancerz stał się wizytówką Garrosha, chociaż niemal każdy bohater posiada możliwość zdobycia kilku punktów tej zbawiennej statystyki

Przykład działania

Szarogrzywy w formie Worgena ma zapewnione bierne 10 punktów pancerza. Zostaje uleczony przez Uthera, którego cecha daje kolejne 15 punktów. W tym momencie Szarogrzywy posiada ich 25, a  otrzymywane przez niego obrażenia są redukowane o 25%.

Następie Tyrande nakłada na niego Znak Łowcy (cecha), zmniejszając tę statystykę o 25. W tym momencie jego pancerz wynosi 0, więc otrzymuje pełne obrażenia. Następnie Sylvanas używa na nim ulepszonego na 16 poziomie Sztyletu Cienia, zabierając kolejne 25 punktów. Pancerz Szarogrzywego wynosi w tym momencie -25 punktów, więc otrzymuje obrażenia zwiększone o 25%.

Rodzaje Pancerza

 

Pancerz do tego dzieli się na dwa typy: fizyczny oraz magiczny. Oba liczą się osobno.

 • Fizyczny – redukuje obrażenia od ataków podstawowych.
 • Magiczny – redukuje obrażenia od umiejętności.

Do tego oba rodzaje liczą się jako oddzielne statystyki, więc tak należy je traktować. Natomiast pancerz „ogólny”, nazywany po prostu „pancerzem”, zwiększa obie.

Wyjątki

Są dwa talenty, które łamią limity pancerza. Pierwszy to Zabobony (poziom 13) Nazeebo. Zmniejsza on pancerz fizyczny Witch Doctora o 30 punktów, czyli otrzymuje on 30% więcej obrażeń od ataków podstawowych. Przypominam, że normalny limit wynosi -25 punktów.

Druga jest Powłoka Antymagiczna Arthasa, dostępna na poziomie 20. W tym wypadku Król Lisz dostaje 100 punktów pancerza magicznego, czyli całkowicie niweluje wszelkie rany, jakie mógłby odnieść od zdolności. Jest to o 25 więcej, niż wynosi limit.

Omijanie pancerza

Co ciekawe wszystkie ataki zadające obrażenia  w oparciu o punkty życia wroga (maksymalne lub aktualne) ignorują pancerz.

W swoich zestawach zdolności (podstawowe+cecha) poniżsi bohaterowie mają tego typu zdolność.

Natomiast poniżsi otrzymują taką możliwość wraz z talentami:

Na uwagę zasługuje Kasja. Jej talent na 20 poziomie, Zemsta Tytana, zwiększa nie tylko zasięg ataków podstawowych amazonki, ale sprawia również, że ignorują one pancerz. Podobna mechanika może pojawić się w przyszłości.


Pamiętacie zwykle o pancerzu i jego redukcji? Macie jakieś pytania lub zagadnienia, które chcielibyście, żebyśmy przybliżyli? Napiszcie o tym w komentarzach!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/