Newsy

Ogłoszenie o naprawie błędu oraz zmiana w Wieżach Zagłady

Poprawiono już błąd dotyczący rankedów, chociaż krążą słuchy, że nie do końca. Poza tym Blizzard wprowadził zmianę na Wieżach Zagłady!

Informacje o rankedach od Blizzarda

Mam masę dobrych wieści dla Was kochani. Zacznijmy po kolei. Przede wszystkim naprawiono już rankedy, zresetowano konta, które były źle osadzone po klasyfikacjach, więc możecie grać spokojnie ligi.

Mimo to pojawiają się pojedyncze doniesienia o braku skuteczności działań Blizzarda. Znalazły się osoby, które po resecie skarżą się na powrót błędu oraz równie „trafne” dobieranie graczy, na przykład mieszanie ludzi z ligi złotej i diamentowej.

Jednak ponoć to działało podobnie wcześniej. Nie potwierdzam, bo spotkałem się z tym jedynie w postach oraz narzekaniach na mmr. Niewykluczone, że w tym wszystkim znajdzie się ziarno prawdy.

Przy okazji zredukowano czas po którym pojawiają się kolejne ołtarze na Wieżach Zagłady, gdzie powstało ostatnio małe zamieszane związane z fortami. Zamiast 3 minut poczekamy na następny cel mapy jedynie 90 sekund.

Znacznie przyspieszy to rozgrywkę, przy okazji wymuszając na graczach podejmowanie większej ilości ryzykownych decyzji, wymian. Zabraknie czasu podczas „przerw”, pomiędzy którymi można przycisnąć rywala za pomocą najemników czy niszczeniem fortów.

Ponoć mecze na tej planszy dochodziły do 25-30 minut. Osobiście ciekawi mnie obecna sytuacja Ogrodu Grozy i Nawiedzonych Kopalń. Przed patchem też traciło się po półgodziny na zniszczenie wrogiego rdzenia.

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

• vlysses

Pojedyncze głosy? Mam wrażenie, że Reddit krzyczy głośniej niż wczoraj.

Co więcej wg nowego systemu okazuje się, że prosi grać nie potrafią:
    (Nie jestem pewien czy ten fragment jest sprzed nocnego maintenance)

• Karashy

Tekst został napisany ramo i opublikowany chwilę później. Potem dopiero pojawiło się dużo manifestów, ale część z nich wciąż śmierdzi dobrze znanym narzekaniem na system dobierania, który znaliśmy wcześniej. A clip z Grubbym jest sprzed resetu 😉

• vlysses

Ah, jeśli rano to przepraszam bardzo. W Feedly mi się dopiero przed chwilą pojawiło 😀

Póki co wygląda na to, że dłuższe mecze są nagradzane, podczas gdy krótsze odwrotnie. Ciekaw jestem czy to kolejny bug, czy tak miało być.

• Karashy

Też widziałem podobne podejrzenia, ale na razie są odrobinę bezpodstawnie. Niestety, wprowadzono bardzo duże, kontrowersyjne zmiany, a to doskonała pożywka dla wszystkich, którzy hobbistycznie narzekają na mmr 🙂

• vlysses

Dokładnie 😀
            Póki co po 3 draftach (dwa przerwane przez wyjście) przydziela mnie mniej więcej tak gdzie skończyłem (chociaż raczej w górę) 🙂

• Mezjasz

W meczach kwalifikacyjnych dobierało mi ludzi ze wszystkich możliwych rang oprócz GM. W jednym meczu miałem brąz 3 i diament 2. Po otrzymaniu rangi zagrałem dopiero kilka meczy i nie zwróciłem na to uwagi. Natomiast zauważyłem że ilość dodawanych punktów i zabieranych jest źle przeliczona. Za mały wpływ na punkty ma długość meczu i tak jak napisał vlysses długie mecze są nagradzane. W jednym przypadku wygrałem w 12 minut, przeciwnicy zostali totalnie zdominowanie przez co miałem niskie statystyki. Nowy system zabrał mi 17 punktów. W drugi meczu przegrałem, ale mecz był bardzo długi. Nowy system dodał mi 25 punktów, a moja gra wcale nie była jakaś super ekstra.