Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Reworki Li Li oraz niewidzialnych bohaterów

Zobaczcie co w trawie piszczy, jeżeli chodzi o Li Li, Zeratula a także pozostałych niewidzialnych bohaterów! Nova i Valeera OP?

Blizzcon trwa w najlepsze i przynosi niespodzianki

Jak wiecie, w tej chwili trwa Blizzcon, a fani Blizzarda na całym świecie nie mogą wytrzymać z emocji. Trudno się dziwić, po tym co ujawniono i opisaliśmy tutaj. Co konkretnie dostaliśmy w HotS?

Nowy patch i zmiana w sklepie

Zacznijmy od rzeczy małych. Daty wydana Alexstraszy oraz Hanzo. Są to 14 listopada i 5 grudnia. Natomiast większość modyfikacji zostanie wprowadzona na PST 20 listopada, a po trzech tygodniach na live.. Co to oznacza? Czeka nas wcześniej jeden patch ze zmianami jeszcze w następny poniedziałek

Przejdźmy jednak do ciekawszej rzeczy – reworków.

Li Li

Tak, mała panda doczekała się zmian. Jej Q będzie znerfione na niemal każdej płaszczyźnie oraz kosztowało mniej many. Cecha ma zapewniać 10% prędkości ruchu na 1 sekundę oraz 50% szybsze odnawianie się zdolności w tym czasie.

Natomiast połowa obrażeń zadanych przez węża wróci do Li Li w postaci zdrowia. Prawdziwą bombą jest leczący ult – ma mieć tylko 20 sekund czasu odnowienia. Istnieje jedno ale – maksymalnie może trwać 6 sekund, a każda wydłuża CD do maksymalnie 70 sekund (20+50).

Zaktualizowano również drzewko talentów. Wygląda ciekawie, gdyż uwzględniono w nim ścieżkę pod leczenie, obrażenia oraz offsupporta. Ciekawy jest talent na 7 poziomie, zastępujący Oczyszczenie. Działa dokładnie tak samo, ale dodatkowo przywraca życie celowi.

Ogólnie warto przyjrzeć się małej pandarence po zmianach!

Zmiany w postaciach niewidzialnych

Pierwsze o czym wspomnę, zanim przejdę dalej to zmiany w niewidzialności. Ot kamuflaż stanie się wykrywalny przez forty oraz twierdze. Do tego zbliżający się, niewidoczny morderca, stanie się wyraźniejszy, kiedy podejdzie blisko. Za to całkowicie znika z oczu rywalom, po oddaleniu się. Uniemożliwi to obronę zdolnościami celowanymi, ale z mierzonymi będzie prosto.

Twórcy postanowili dać coś w zamian Zeratulowi, Novie, Samuro oraz Valeerze. Może nawet staną się grywali na rankedach (poza Zerą – nim można grać).

Zeratul

U niego rekompensata za gorsze maskowanie jest najlepiej widoczna. Jego bezużyteczny ult (ten co nikt nie wybierał, bo Więzienie Kwantowe lepsze) został zastąpiony przez nowy.

Po aktywacji powoduje użycie przez Zeratula ostatnio użytej zdolności. Ma 15 sekund czasu odnowienia oraz efekt bierny – po rzuceniu umiejętności następny atak podstawowy zadaje 40% więcej obrażeń. To wcześniej był talent na 4 poziomie. Ulepszenie na 20 poziomie zmienia R w znany Reset.

Do tego talent z poziomu 1, ten aktywowany powodujący teleportację do niedawno zaatakowanego oponenta, został zwyczajną zdolnością i tworzy podstawowy kit Zeratula.

W związku z tym Protossowi trochę zmienił się build. Wzbogacono jego drzewko o nowe wybory:

Poziom 1 – dodatkowe 25% prędkości poruszania się podczas maskowania.

Poziom 4 – Aktywuj, by zyskać 40% do prędkości ataków. 30 s czasu odnowienia.

Poziom 4 – Ataki podstawowe zwiększają moc umiejętności 0 15% na 4 sekundy, maksymalnie 45%.

Poziom 20 – Żarłoczne Ostrze (wspomniany doskok, co był talentem) zyskuje 2 ładunek.

Samuro

Zmiana miejscami z iluzją ma być dostępna od początku, z czasem odnowienia wynoszącym 25 sekund.

Nova

Większa mobilność podczas maskowania. Każde trafienie bohatera z Q zwiększy obrażenia tej zdolności, dopóki się nie spudłuje. Będzie mogła też aktywować D, by natychmiastowo zakamuflować się.

Valeera

Zdolności możliwe do użycia podczas maskowania mają mieć zwiększony zasięg i powodować doskok łotrzycy do celu.

Więcej o tej trójce napiszemy w niedzielę, po odpowiednich pokazach.


Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.