Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Siedmiodniowy ban na HGC dla Mopsia

Blizzard nie pozostawił sprawy Mopsia samej sobie i wyciągnął konsekwencje. Czy zbliża się walka z tokstycznym zachowaniem profesjonalistów w Hero League?

Początek końca dla toksycznych graczy HGC?

Afera związana z niesportowym zachowaniem zawodnika Zealots, Mopsia, znalazła swój finał. Na krótko po opublikowaniu na Reddicie posta stawiającego gracza w stan oskarżenia działanie podjął dział esportowy Blizzarda. Według komentarza zamieszczonego przez Rathmyra, community managera pracującego dla Blizzard Entertainment, Mopsio został ukarany tygodniowym wykluczeniem z rozgrywek HGC.

Zajęliśmy się daną sprawą i doszliśmy do wniosku, że Mopsio celowo odmówił dalszej gry w meczu Hero League 12 września, co podkopuje fundamenty ducha rywalizacji, który jest kluczowy dla Heroes of the Storm. W związku z naszymi zasadami, Mopsio natychmiastowo zostaje zawieszony na okres 7 dni, co czyni go niezdolnym do gry w meczach HGC tego tygodnia. Zealots będą więc zmuszeni wystawić zawodnika rezerwowego podczas nieobecności Mopsia.
Nadal pracujemy nad uczynieniem z Heroes of the Storm środowiska bezpiecznego i sprzyjającego zabawie. Poprawa odczuć społeczności, zarówno w samej grze, jak i kontaktach międzyludzkich, jest dla nas sprawą wielkiej wagi.” – Rathmyr, Community Manager HotS

Przy takim obrocie spraw zespół Zealots jest zmuszony do znalezienia zastępstwa na najbliższe rozgrywki. Wyjątkowo niefortunny wydaje się czas, w którym doszło do tego incydentu – akurat ten tydzień jest dla Zelotów tygodniem z dwoma meczami.

Bez echa przeszła jednak sprawa Cronaza, także oskarżanego o niesportowe zachowanie względem graczy Hero League. Należy jednak oczekiwać, że Blizzard w najbliższym czasie zajmie się na szerszą skalę toksycznymi pro graczami.

Co sądzicie? Czy kara dla Mopsia była słuszna?

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.

  • p c

    Zasada nr1, którą już któryś raz olewacie : piszecie o pokłosiu czegoś dajcie linka do artykułu z oryginalnym wydarzeniem.