Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Jak stać się geniuszem HotS-a – Wywiad z Adrianem „adrd” Wójcikiem

Jak zostać geniuszem Heroes of the Storm i zdobyć drugie miejsce podczas Western Clash? Zobaczcie co o tym myśli Adrian "adrd" Wójcik!

Adrian „adrd” Wojcik to znany gracz Heroes of the Storm, który grał w drużynach takich jak G2 Gamers, Dignitas, Team Expert, a teraz reprezentuje Zealots. Zasłynął z oryginalnych picków (Probiusz, Abathur, Medivh) oraz niesamowitej formy. Wielokrotnie był też nazywany najlepszym polskim graczem Heroes of the Storm.

Karashy [K]: Zanim przejdziemy do poważnej rozmowy: potwierdzisz lub zdementujesz plotki, mówiące że jesteś tak naprawdę robotem bez emocji stworzonym do wygrywania w Heroes of the Storm?

a:Beep Boop.

K: Kiedy pada hasło „najlepszy Polak w HotS-a” większość osób myśli o Tobie. Czujesz na swoich barkach tytuł „geniusza HotS-a”?

a: Nigdy się z tym nie spotkałem, chyba zbyt mało śledzę polską scenę. Moja filozofia jest trochę inna – celem mojej gry jest ciągła poprawa swoich umiejętności i pracowanie nad wszystkim, co pozwoli mi lepiej grać.

Skupianie się na jak najlepszej grze zamiast na wynikach pomaga mi zmniejszyć presję, jaką odczuwają gracze i myślę, że właśnie to w dużej mierze pozwala mi osiągać dobre wyniki, ale jest to jedynie skutek uboczny, a nie mój cel.

K: Ciekawi mnie twój pick pool. Grasz sporą ilością postaci, ale także wielu nie wykorzystujesz na turniejach. Gdzie jest na przykład twój Probiusz? Poza tym, czy twój pick pool przeszkadza lub przeszkadzał Ci kiedyś w karierze?

a: Przy wyborze postaci dla każdego gracza, a nie tylko dla mnie, biorę pod uwagę bardzo wiele czynników. Stąd też bierze się to, że każda drużyna w której jestem ma swój inny, niepowtarzalny styl. Po prostu trzeba poznać graczy i grać tak, żeby każdy mógł wykorzystać swoje mocne strony, a cały team grał w sposób, który zamaskuje te słabsze.

Zawsze dobrze mi szła gra nietypowymi postaciami. Głównie dlatego, że lubię nimi grać. Przy obecnym balansie nie ma jednak miejsca dla wielu z nich – Probius, Nazeebo i wiele innych. Postaci te są teraz po prostu zbyt słabe, aby opłacało się nimi trenować na scrimach.

Co do mojego pick poola, to zawsze jest on taki, aby pozwalał na dobre drafty i jeżeli jest taka potrzeba, to go zwiększam. Jeżeli zauważam, że pick pool kogokolwiek staje się problemem, to jak najszybciej szukam optymalnego rozwiązania.

K: A wypowiesz się jako drafter na temat puli herosów Zealots? Z jednej strony jesteście fleksyjni i korzystacie z wielu synergii. Z drugiej przez większą część turnieju graliście bardzo podobnymi kompozycjami.

a: Trzeba pamiętać, że nadal jesteśmy nowym zespołem i nie wypracowaliśmy jeszcze wszystkich stylów gry na wysokim poziomie. Z czasem nasze kompozycje powinny stawać się bardziej różnorodne i bardziej dopasowane pod przeciwników. Drugim czynnikiem jest to, że w aktualnej mecie jest bardzo wiele postaci, które są po prostu lepsze we wszystkim niż inne podobne do nich.

K: Czy po dojściu do Zealots była szansa na to, żebyś przekwalifikował się na main supporta? Shad podobnie jak ty był wtedy flexem, ale wziął na
siebie leczenie teamu.

a: Szansa była, bo przed Zealotami tak naprawdę grałem prawie samymi supportami. Double support meta miała się w najlepsze przez kilka poprzednich miesięcy. Możliwość taka jest, ale ciężko byłoby mi zrezygnować z Medivha i Abathura 🙂

K: Przejdźmy już do obecnych wydarzeń. Jak się czujesz po Western Clashu? Chyba nikt nie spodziewał się, że dojdziecie do finału. Jak to wygląda z twojej perspektywy.

a: My po pierwszym tygodniu, który zaczęliśmy z 0-2 zakładaliśmy, że przygotowujemy się już do Mid-Season Brawla, bo nasze szanse na Western Clash były bardzo niskie. Po zakwalifikowaniu się nie mieliśmy żadnych oczekiwań. Cieszę się, że udało nam się zakwalifikować i dobrze pokazać, jest to szczególnie pomocne przy poszukiwaniu nowego sponsora, którego nadal nie mamy. Western Clash miał być turniejem treningowym, żeby przygotować się do gier offline, ale jak widać wcale tego nie potrzebowaliśmy.

We wszystkich udanych akcjach Zealots podczas Western Clash adrd był kluczową postacią

K:Uważasz, że mogłeś zrobić coś lepiej podczas całego turnieju?

a: Zawsze da się zrobić coś lepiej, ale było dobrze. Finał był bardzo bliski – każdy mógł wygrać, wszyscy popełnili jakieś błędy i nie ma czego tutaj rozpamiętywać, tylko patrzeć w przyszłość.

K:Na koniec zdradź nam tajemnicę twojej gry. Jak stałeś się „geniuszem HotS-a”?

a:Dużo gry i myślenia o HotS-ie. Zbyt dużo.


Odwiedźcie też Adriana w jego mediach społecznościowych!

Profil na Twitterze: https://twitter.com/adrdhots

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/adrdhots/

Kanał na Twitch: https://www.twitch.tv/adrdhots

Wpadnijcie także na profil Twitter Team Zealots: https://twitter.com/ZealotsHotS

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Discord PUBG Polska