Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Tajemnice z pokazów – przyszłość HotS-a pisze się w świetlanych barwach

Chwilę temu odbył się pokaz What's next, dla posiadaczy wirtualnego biletu. Dowiedzieliśmy się więcej o nowościach, jakie nas czekają!

What is next – co musicie wiedzieć

Lepiej rozłożone wydawanie nowości

Twórcy przyznali, że nie wszystko co robią ma swoje 5 minut, więc zmieniają politykę. Zamiast wydawania wszystkiego na raz, zaczną dawkować nową zawartość. Koniec z wydawaniem patcha z bohaterem i zmianami – najpierw dadzą herosa, a potem modyfikacje. Możemy też liczyć na więcej informacji i ciekawych treści związanych z reworkami, większymi aktualizacjami itp.

Zmieniony interfejs

Interfejs zmieni się odrobinę. Przede wszystkim statystyki bohatera (C) będą pokazane w formie ładnego okienka z intuicyjnymi ikonkami, zamiast opisów. Coś co inne MOBA mają od dawna. Poza tym kilka nowych guziczków przybędzie w związku z chatem głosowym. To już nowość.

No i herosi „wyrzuceni z mapy” przez zdolności takie jak Kokon, czy Pożeracz, teraz dostaną swoje ikonki w tym stanie. Podobnie jak oddalenie kamery, zwiększy to przejrzystość gry.

Nowy system MMR

System dobierania zamiast polegać na prostym wygrana-przegrana, zacznie brać pod uwagę indywidualne umiejętności gracza. Działać ma to na podobnej zasadzie co MVP. Zależnie od statystyk takich jak obrażenia, leczenie, zebrane doświadczenie i ilości śmierci możemy zostać różnie nagrodzeni. Punktem odniesienia mają w tym przypadku zostać średnie wyniki podobnych graczy, czyli to, co widzimy w prawym dolnym rogu okna pomeczowego.

Co ciekawe, liczyć się ma to co ważne dla danego bohatera. W wypadku Illidana będą to obozy najemników i to ile ich zbierze, kiedy dla Kerrigan ilość nałożonej kontroli tłumu okaże się istotniejsza.

Dzięki temu łatwiej będzie zdobyć należną rangę, ale także ograniczy to nieprzyjemne doświadczenia związane ze spotkaniem smurfa. Nowe konta wyjadacz szybko poszybują w rankingu, dzięki analizie gry właściciela.

Oto co system bierze pod uwagę w przypadku Illidana.

Kiedy pojawią się zmiany

Większość nowości pojawi się 20 listopada na PST i będzie testowanych przez 3 tygodnie. Wszystko dostaniemy na kolejny sezon, 5 grudnia. Wtedy też wychodzi Hanzo. Alexstraszą zagramy już 14 listopada.

Relację z całego Blizzconu znajdziecie tu


Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.

Nie zapomnijcie wbijać do mnie na fanpage: https://www.facebook.com/KarashyLoveU/