Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport Newsy

Trudna sytuacja Playing Ducks, spora drama!

Trudna sytuacja, całkiem spora drama, aktywność Blizzarda na Reddicie, a do tego pewne problemy finansowe związane z brakiem wypłat dla zawodników! Co się dzieje? Zobaczcie sami!

O co chodzi?

Jeśli jesteście zaznajomieni ze sceną e-sportową Heroes of the Storm, to ten temat powinien was zainteresować, gdyż pomówimy sobie trochę o trudnej sytuacji zespołu Diamond Skin. Jako grupa graczy z Europy dostali się do niemieckiej organizacji E-Sportowej o wdzięcznej nazwie Playing Ducks.
Ostatnio natomiast pojawiły się mocne głosy, że sama drużyna ma odejść od nich, a powodem tego są bardzo nieprzyjemne problemy, które zaistniały u nich.

Powód odejścia drużyny od organizacji jak już zapewne się zdołaliście domyśleć jest całkiem przyziemny, a mianowicie – pieniądze. 
Otóż Christoph Gowitzke, znany jako Cris wypowiedział się na Twitterze w sposób następujący:

Jak zapewne można się domyślić sytuacja jest bardzo nieciekawa, a zawodnicy są zdecydowani aby w następnym Crucible wystartować pod swoją starą nazwą, a mianowicie Diamond Skin.

Mimo wszystko, co dalej?

Sytuacja zaczyna nabierać rozpędu chociażby ze względu na sam fakt tego, iż przez cztery miesiące żaden z zawodników nie otrzymał pieniędzy, na które zasługiwał. Ponadto, pojawiają się też doniesienia, że to nie pierwszy raz, gdy organizacja pochodząca z Niemiec nie wypłaciła pieniędzy swoim zawodnikom.

Jak twierdzi użytkownika reddita o pseudonimie WeaponizedKissing to zarówno drużyna Counter Strike: Global Offensive jak i Rainbow Six: Siege również zdecydowała się na zakończenie współpracy, zaledwie kilka tygodni temu:

The Rainbow 6 and CSGO teams have both left Playing Ducks within the last 2 weeks for the same reason.

It’s not an isolated incident. I dunno how German bankruptcy works, but my non-expert opinion is that I expect the org is in the process of folding. Good luck to the teams in their attempts to pursue things as a creditor.

Dodatkowej pikanterii całej sytuacji dodają głosy całkiem znanych osobistości ze środowiska e-sportowego Heroes of the Storm, jak choćby James Baker będący kapitanem drużyny Dignitas, który wyraził swoje rozczarowanie sytuacją:

On natomiast nie jest jedyną osobą, która zwróciła uwagę na zamieszanie. Jeden z graczy Fnatic, Schwimpi wyraził nadzieję, że gracze otrzymają chociaż pieniądze za cheery. 
Z kolei dziennikarz e-sportowy DeKay proponuje drużynie swoją pomoc:


Tak czy inaczej, drużyna nie pozostała na lodzie. Wiele osobistości ze świata e-sportowego HotSa wstawia się za nią, a i także wielu fanów, jak i nawet zwykłych bywalców reddita sugeruje powzięcie kroków prawnych przeciwko organizacji.

Na chwilę obecną, największe pytanie jakie stoi zarówno przed drużyną jak i w zasadzie ekipą Blizzarda zajmującą się e-sportem jest to, czy pieniądze z cheerów trafią do drużyny.

Co wy myślicie o tej sytuacji? Jakie jest wasze zdanie na temat takich procederów wobec graczy drużyn e-sportowych? Co zrobilibyście na ich miejscu lub zasugerowali im? Dajcie znać w komentarzach! 

zvr
Twoja reakcja

Asuryan

Miłośnik fantastyki, gier komputerowych i starych, dobrych RPG. Gram w HotSa od dwóch lat, a w samej redakcji jestem całkiem nowym nabytkiem. Całkiem spore doświadczenie, miłość do gier Blizzarda, a także do literatury idzie w parze, tworząc skromną osóbkę jaką jestem ja! ;)