Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Trzech nowych Polaków w HGC po Crucible!

Crucible dało HGC jedną nową drużynę, a w niej aż trzech naszych rodaków! Podsumowujemy dla was weekendowy turniej w postaci klipów z najlepszymi zagraniami.

Polska (nadal) Pamięta

Pierwszy mecz turnieju Crucible pomiędzy Diamond Skin (poprzednio Playing Ducks) a Polska Pamięta miał jasnego faworyta. Drużyna broniąca slotu w HGC, naszpikowana „niewykorzystanym potencjałem”, według wszelkich przewidywań miała z łatwością utrzymać się w lidze.

Wynik 4-2 potwierdził wyższość Diamond Skin. Spotkanie nie okazało się jednak tak jednostronnym, jak można by się spodziewać. Polska ekipa pokazała się z bardzo dobrej strony, zaskakując scenę HotS swoją solidną grą. Żadna z map nie została bowiem oddana DS bez walki.

Polska Pamięta nie bało się też sięgać po nietypowe taktyki, czego doskonałym dowodem jest wybór Czo’Galla w Grobowcu Pajęczej Królowej. Nagranie z tej odsłony meczu znajdziecie na YouTube.

Pomimo przegranej dziękujemy Szychu, Gluhammerowi, RzuFowi, Gugusowi i PolishGURU za walkę i życzymy powodzenia w dalszej walce o rozgrywki profesjonalne!


Najprawdopodobniej najbardziej popisowe zagranie PP w tym meczu. Dobrze trafione Pogrzebanie ze strony Szychu (Leoric) pozwoliło Gluhammerowi (E.T.C.) na skuteczne Pogo. Kluczem było jednak użycie Oczyszczenia przez RzuFa (Rehgar), które uniemożliwiło przeciwnikom przerwanie umiejętności bohaterskiej E.T.C. Dzięki temu PolishGURU (Genji) oraz Gugus (Chromie) mogli łatwo domknąć walkę.

Synergia Szychu i Gluhammera ujawniła się ponownie pod koniec gry. Mimo to błąd popełniony przez PolishGURU nie został naprawiony i gra zakończyła się dla Polska Pamięta porażką.


Podczas meczu w Grobowcu Pajęczej Królowej na uwagę zasłużyło zagranie gracza Diamond Skin – ethernala (Leoric). Nietypowe wykorzystanie Pogrzebania umożliwiło jego drużynie bezpieczną ucieczkę od Polska Pamięta, które w tym momencie posiadało jeden talent przewagi (lvl 15 vs. lvl 16).

W walce z silniejszym przeciwnikiem najważniejsza jest odwaga. Dlatego PolishGURU bez zawahania podjął się flanki na Diamond Skin… Grając Vallą. Zadziałało. Można? Można. (Pod warunkiem, że dbają o nas dobrze skoordynowani Auriel i Tassadar, a my sami nie wiemy, co to strach.)


Z Crucible do HGC: Leftovers

Zdecydowanie więcej szczęścia w ten weekend miała drużyna Leftovers w składzie  Mateusz „JohnPaulDva” Michalski (wcześniej Deeaybe lub dotaisbetter),  Arkadiusz „Bl3kitny” Czarnecki Mikołaj „PotiBoss” Potera,  Johan „Lauber” Lauber oraz  Mark „Linked” Šepec. Tej drużynie udało się pokonać Team Good Guys i zagarnąć slot w HGC Europe.

Nie obyło się jednak bez (raczej nieoczekiwanych) emocji. Wbrew oczekiwaniom, skład z HGC Open Division nie osiągnął szybkiego zwycięstwa nad najniżej notowanym zespołem HGC. Zamiast tego zaserwowano widzom bardzo wyrównaną serię, w której rzutem na taśmę wygrali Leftovers wynikiem 4-3.

To oznacza, że w 2018 roku zobaczymy w HGC trzech nowych Polaków kosztem jednego – Emiliana „Xay3” Ćwioka, grającego właśnie dla TGG. Zatem gratulujemy Bl3kitnemu, JohnPaulDva i PotiBossowi!


W swoich meczach Leftovers pokazali solidną koordynację drużynową. Szybka decyzja o zaatakowaniu Tracer i idealnie rozłożenie efektów kontroli tłumu w czasie dobrze świadczy o ich zgraniu jako zespół. Ta cecha jest przecież kluczowa w rozgrywkach na najwyższym poziomie.

Najwięcej emocji wywołała oczywiście ostatnia mapa meczu, Przeklęta Kotlina. Leftovers prowadziło przez całą grę, a po uzyskaniu przewagi w talentach poziomu 16. zdecydowało się na podejście do bossa. TGG poczuło potrzebę obrony – wraz z najemnikiem oraz poziomem 16. wzrosłyby szanse LFT na szybkie zakończenie gry. Z tego powodu musieli zareagować.

Niestety, zła koordynacja umiejętności bohaterskich Cronaza (Lucio) i bkb (Tyrael) uniemożliwiło TGG przetrwanie walki. Wszyscy zginęli właściwie z ręki Bl3kitnego – wybór 1. poziomu, jakim jest Chwalebny Atak, przesądził losy tej walki drużynowej.

Po przejęciu bossa Leftovers zdecydowali się na pozornie ryzykowne podejście do core przeciwnika. Brak asasynów na polu walki nie przeszkodził im jednak w zniszczeniu bazy wroga.

Bonusowy klip – tancerz Xay3. Unik, unik, unik!


Komu będziecie kibicować w nadchodzącej edycji HGC Europe? Wypowiedzcie się na naszej grupie na Facebooku!

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.

 • Mezjasz

  Dzięki za artykuł. Polska Pamięta przegrała 2:4, nie odejmujmy im punktów 🙂
  Polska Pamięta ewidentnie musi poćwiczyć nad niektórymi postaciami z mety. Ten Genji to raczej nie był poziom jaki się ogląda w HGC Pro, natomiast Rehgar i to oczyszczenie… mistrzostwo po prostu. Jeśli ktoś z developerów myśli o całkowitym usunięciu tego talentu z gry to powinien najpierw 10 razy zobaczyć tą akcję.

  Drużyna Leftovers przypominała mi trochę naszą reprezentację piłki nożnej. Na początek szybko i agresywnie w celu zrobienia przewagi, w połowie pojawia się lekka zwiecha i dużo nerwów (głównie kibiców), po czym ponowna agresja i ostatecznie zwycięstwo.

  Myślę że to był dobry weekend dla Polaków, 3 nowych w HGCPro, Polska Pamięta przegrała ale po bardzo dobrym spotkaniu (szkoda tej pierwszej mapy), a piłkarze jadą do Rosji w 2018.

  • kivinko

   true, true, true 😀