Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Znamy 5 kolejnych drużyn zakwalifikowanych na Blizzcon

Blizzcon zbliża się wielkimi krokami, więc drużyny nie tracą czasu. Komu tym razem udało się zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata Heroes of the Storm?

Koreańskie „ramię w ramię”

Po niesamowicie zaciętym sezonie i wyrównanym finiszu, konieczna była dogrywka, by rozstrzygnąć losy drugiej przepustki na Blizzcon. Już po samej potrzebie rozegrania dodatkowego meczu mogliśmy się spodziewać zaciętego meczu…

Nic bardziej mylnego. L5 z łatwością rozprawiło się z Tempest, zajęło drugie miejsce w lidze i zagarnęło automatyczną kwalifikację na finały Mistrzostw Świata.

„Dzisiejszy dzień jest dla nas szczęśliwy!”


Energia Ameryki Południowej

Ameryka Łacińska słynie z energicznych i zaangażowanych zawodników. Dlatego znana nam już z poprzednich imprez międzynarodowych ekipa Red Canids nie traci witalności i po raz kolejny kwalifikuje się na Blizzcon. Taki stan rzeczy jest jednoznaczny ze zdobyciem tytułu mistrzowskiego kontynentu przez zespół jschritte, jednego z najbardziej obiecujących graczy tego regionu.

„Jesteśmy mistrzami #HGCCopaAmerica i jesteśmy na #Blizzcon2017! Może i spadliśmy niżej, ale koniec końców skończyliśmy na szczycie!”


Mistrzowie Chin wyłonieni

Po niesamowicie wyrównanym sezonie Chiny wreszcie wyłoniły swojego mistrza. Najlepszą drużyną sezonu okazało się Super Perfect Team, plasując się tuż nad Chall Enge oraz Beyond The Game. Chińskie organizacje w większości nie są nowicjuszami jeśli chodzi o rozgrywki międzynarodowe – na scenie Mistrzostw Świata już niejednokrotnie gościły szalone kompozycje i agresywne zagrania tamtejszych ekip.

Przedstawiciele jednej z największych scen Heroes of the Storm muszą jednak mieć nadzieję, że tym razem problemy z uzyskaniem wiz dla graczy nie pokrzyżują planów drużynom.

„Wielkie gratulacje dla Beyond The Game które doszło aż do #Blizzcon2017 w swoim pierwszym sezonie #HGC jako profesjonalna drużyna. Co za historia zwieńczona sukcesem!”


Kto już się zakwalifikował, a kto jeszcze ma szansę?

Jak wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach, uprzednio na Blizzcon 2017 zakwalifikowało się już siedem drużyn: MVP Black, Fnatic, Team Dignitas, Roll 20 esports, Team Freedom, Deadly Kittens oraz Soul Torturers. Teraz do tego grona dołączyły L5, Red Canids, Super Perfect Team, Chall Enge i Beyond The Game, co daje nam łącznie dwanaście drużyn. Więc co z czterema pozostałymi miejscami?

Jedno miejsce zostanie oddane w ręce jednej z australijskich drużyn już w sobotę. Faworytem finałów ANZ jest Nomia – skład reprezentujący region na praktycznie każdej imprezie międzynarodowej.

Los kolejnych trzech miejsc rozstrzygnie się w fazie play-off poszczególnych regionów, rozpoczynającej się w ten piątek, a kończącej w najbliższą niedzielę. O owe lokaty zawalczą:

  • Korea: Team BlossoM, MVP Miracle, Mighty, Tempest
  • Europa: Team Liquid, Team Wish (wcześniej Zealots; Mopsio w składzie), Tricked esport, Team Expert (adrd w składzie)
  • Ameryka Północna: SpaceStation Gaming, Superstars, Tempo Storm, Gale Force esports

Rozgrywki HGC Korea będzie można śledzić od godziny 11:00, HGC Europe od 20:00, a HGC North America tuż po zakończeniu meczy europejskich; wszystko to na oficjalnym kanale Blizzarda.


Komu życzycie zasłużonego wyjazdu do Anaheim? Wypowiedzcie się na naszej grupie na Facebooku!

zvr
Twoja reakcja

kivinko

Fanatyczka Heroes of the Storm, niewolniczka mety, w HOTS24 zajmująca się sekcją e-sportową. W przyszłości najprawdopodobniej będzie napadać na sklepy papiernicze.