Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Bohaterowie Newsy Nowa zawartość

4 najważniejsze zmiany, jakie zawiera rework Tyrande

Rework Tyrande jest już na serwerach testowych, dlatego warto wymienić najważniejszych 5 różnic między starą, a nową Arcykapłanką Elune!

Zanim przejdziecie do dalszej części tekstu, przeczytajcie poniższy materiał o zmianach w Tyrande!

Rework Tyrande – opis zmian i rozpiska talentów

1. Pożegnajcie DPS Tyrande

Blizzard dał popalić po cyferkach. Wszelkie obrażenia Tyrande zostały zmniejszone – ataki podstawowe z 82 do 55,  w ze 160 do 125, a E ze 190 do 150. Do tego cecha obniża pancerz celu o 15%, a nie 25% jak wcześniej, a Cichociemna (R) nie zapewnia już premii do prędkości ataku. No i drzewko talentów zaprojektowano tak, że mamy tylko 2 wzmocnienia obrażeń oraz ulta.

Warto przypomnieć, że to nie tylko zmniejszone obrażenia we wrogich bohaterów, ale także cele niebohaterskie – znacznie gorsze czyszczenie alejek czy push!

Spadające Gwiazdy skracają czas odnowienia Q, dzięki czemu ten ult sprawdzi się, nawet jak gramy healerem.

2. Spadające Gwiazdy też „leczą”

Jak wiecie, Cichociemna [R1] będzie teraz dawała wszystkim sojusznikom na mapie maskowanie oraz wyleczy ich za ~850 punktów zdrowia na 20 poziomie. A czy wiecie, że Spadające Gwiazdy [R2] zapewnią czasami lepsze leczenie, mimo iż nie dostały żadnych zmian?

W przeciwieństwie do Q, którego opis mówi jasno – każde trafienie wrogiego bohatera umiejętnością skraca czas odnowienia Światła Elune [Q] o 1,5 sekundy. Tyczy się to też tego, co mamy pod klawiszem R.

Pozwala to użyć pod rząd maksymalnie 8 ładunków Q (trafiając 5 przeciwników z R). Z odpowiednimi ulepszeniami może to dać niesamowite rezultaty w walkach drużynowych, a także mniejszych potyczkach.

Tym bardziej, że przy Spadających Gwiazdach dajemy co chwila konkretnemu sojusznikowi pokaźną dawkę zdrowia, a także dodatkowe premie, kiedy Cichociemna powoli odnawia wszystkim sojusznikom trochę zdrowia i daje przydatne przeciwko AA-DPS maskowanie.

Acha – Strażnik [W] i Ksieżycowy Rozbłysk [E] działają na tej samej zasadzie – warto trafiać kilku wrogów na raz.

Zamiast wielu sów zabijających wrogów z daleka, będzie jedna – z % obrażeniami i spowolnieniem przy trafieniu.

3. Nareszcie będzie healerem!

Nie będę krakał, zanim Tyrande wejdzie na live. W kwestii jej bycia healerem jeszcze może się dużo zmienić. Wszak polega ona na atakach podstawowych, skracających czas odnowienia Q (mającego teraz 2 ładunki). Innymi słowy dalej musi stać blisko walki, ryzykować i leczyć samą siebie, chociaż dostanie praktyczniejsze narzędzia do uzdrawiania.

Jednak w tym punkcie chodzi o coś zupełnie innego: Blizzard oficjalnie potwierdził, że w szybkich meczach Tyrande będzie liczona jako pełnoprawny healer. Czyli kiedy ją wybierzemy, po drugiej stornie powinniśmy spodziewać się Białowłosej lub Rehgara, a nie Abathura jak dotąd.

Mniejsze koszty many, dwa ładunki Q, lecząca umiejętność bohaterska i drzewko talentów skupione na uzdrawianiu – czy to wystarczy, by Tyrande stała się solo healerem? Wszystkie jej wady pod tym względem zostały usunięte, więc czemu nie ?

4. Mniejsze koszty many

Skoro mówimy o pozytywach to przejdźmy z nimi dalej! Nowa Tyrande szczyci się bardzo ważną rzeczą – mniejszymi kosztami many! Chyba każdy na nie narzekał, prawda?

Niebieski pasek mocno ograniczał jej potencjał, więc tego typu poprawki uszczęśliwią wszystkich. Przynajmniej powinny!

Co myślicie o nowej Tyrande? Macie już jakieś buildy? Podzielcie się z nami nimi w komentarzach!

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.