Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Blizzard rezygnuje z ligi HGC oraz Heroes of the Dorm

Dzisiaj w nocy świat obiegła informacja o dość przemołomowym wydarzeniu dla sceny Heroes of the Storm - Blizard zmienia priorytety, rezygnując z HGC.

Zakończenie HGC oraz HotD

W oficjalnym oświadczeniu dostaliśmy informację o przesunięciach wewnątrz Blizzarda. Część osób odpowiedzialnych za Heroes of the Storm zostanie przeniesiona do innych projektów. Wiąże się to z dwiema rzeczami: zwolnieniem w wypuszczaniu kontenturezygnacji z ligi HGC oraz Heroes of the Dorm.

Na jakiekolwiek informacje dotyczące HGC czekaliśmy praktycznie od listopada. Do tego czasu twórcuy milczeli. Doprowadziło to do niemałych kontrowersji – część casterów (w tym między innymi Gillyweed oraz Trikslyr) wcześniej oświadczyła, że nie będzie prowadzić audycji z ligi profesjonalnej. Podobne odczucia towarzyszyły niemal wszystkim profesjonalnym graczom.

Niektórzy postanowili zrobić sobie dłuższą przerwę od HotS-a, na przykład Fan (do niedawna grał w TempoStorm), czy Mopsio, który wczoraj oświadczył, że nie będzie grał w HotS-a, dopóki nie zostanie powiedziane coś na temat HGC.

 

Tempo Storm zdradza trochę szczegółów

Ciekawym w tym kontekście są komentarze od profilu TempoStorm na Reddicie. Gracze tej organizacji byli pewni, że HGC zostanie ruszone w 2019. Podtrzymują, że dostali takie informacje od głównych producentów, nadzorujących rozwój gry. Inni gracze otrzymali podobne odpowiedzi, kiedy mailowo pytali się o status HGC.

Niewykluczone, że decyzja była nagła i wymuszona odgórnie od spółki (w której skład wchodzi również Activision). Tłumaczyłoby to problemy w komunikacji z graczami.

Co zrobić?

W gąszczu ogłoszeń na temat „dead game”, można znaleźć również rozwiązanie, które może uratować scenę Heroes of the Storm. Odpowiedź daje James A. „Kaelaris” Carrol – komentator i hots znany również fanom PUBG, Warcrafta 3 i Starcrafta.


Jeżeli jesteście fanami HotS-a, przez najbliższe tygodnie wspierajcie swoich ulubionych graczy/streamerów/casterów jak tylko możecie. Oglądajcie ich treści, dawajcie suby, puszczajcie ich kanały w świat. Oni docenią to tym bardziej.

Co ciekawe już jakiś czas temu na znanym i poważanym portalu The Esports Observer możemy przeczytać artykuł na temat tego, dlaczego HotS powinien zrezygnować z HGC na rzecz innych systemów (przejdziecie do niego, klikając w to zdanie).

Trzeba też liczyć się z krachem na rynku gier, który dotyka wszystkich największych producentów. Akcje Activision Blizzard znacznie spadły ostatnimi czasy, co zmusiło analityków do przemyśleń. Wycofanie się z HGC było do przewidzenia. Nawet na wiele razy wspominanym Reddicie pewien użytkownik 3 dni temu przewidywał podobny rozwój zdarzeń.

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.