Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Newsy

Burst-E Valeera, czyli prawdziwy assassin, a nie jakiś tam łotrzyk

Od wydania aktualizacji 2018 wielu bohaterów stało się nagle dość mocna. Na przykład taką Valeerę wielu uznało za prawdziwy postrach Nexusa.

Valeera okazała się bardzo mocnym pickiem. Niektórzy uważają nawet, że to najmocniejsza bohaterka obecnego patcha. Na temat buildów można napisać referat, a poradnik do niej byłby grubą księgą. Mimo to zaproponuję Wam pewien ciekawy, zabawny i skuteczny styl gry – pod prawdziwego zabójcę.

Krótko mówiąc, idziemy całkowicie w obrażenia. Wiele ofensywnych wzmocnień Valeery Blizzard rozrzucił po wszystkich poziomach, dlatego nie ma problemu z wybraniem ich wszystkich.

Zrzut zrobiony z użyciem aplikacji HotSComplete, dostępnej na systemy Android i iOS

Dlatego taka konfiguracja? To bardzo proste!

  • Poziom 4 i 20 – Dają największe wzmocnienie obrażeń.
  • Poziom 7 – Uzupełnienie powyższych dwóch talentów. Poza tym dodatkowe obrażenia przy jednokrotnym w pojedynczy cel użyciu są większe niż przy pozostałych ulepszeniach z tego poziomu.
  • Poziom 13 – I tak idziemy w Garotę, więc pozostałe dwa wzmocnienia z tego poziomu są nieopłacalne. Przy okazji, pozwala na regenerację energii.
  • Poziom 1 – Combo wymaga 125 energii, a ten talent zapewni nam odpowiednią regenerację tego zasobu. Alternatywą jest zadanie pod kulki, ale często lepiej jest zabijać, niż je zbierać.
  • Poziom 16 – Q z ukrycia nie używamy, a idziemy pod combo, więc herbatka odpada. Przy okazji ten talent zapewnia punkt kombinacji, skracając combo. Dzięki temu Valeera może lepiej dostosować zużycie energii w walce.
  • Poziom 10 – Mechanizm przetrwania w walkach drużynowych. Nic więcej, nic mniej.

W takim razie jak wygląda gameplay? Latamy po mapie, czyścimy alejki, kiedy nie ma komu tego robić, gramy bezpiecznie, szukając ofiar. Kiedy taką znajdziemy, zarzucamy jej E (z ukrycia), a następnie W->Q->E i dokańczamy atakami podstawowymi lub pozostałymi zdolnościami.

Po 16 combo skraca się do D->E->Q->E->aa. Tym sposobem zadaje się bez problemu 2 600 punktów obrażeń na 20 pozoimie. Wystarczy wywalić wszystko we wroga. Dodatkowym atutem jest dość szybka regeneracja energii, pozwalającą zadać trochę dodatkowych ran oponentom. Potem oddalamy się, maskujemy i powtarzamy całość.

Oczywiście, najlepszym celem są pomocnicy oraz miękcy zabójcy. Ściągnięcie tanka w 1v1 jest możliwe, ale wymaga kilku sekund. Poza tym musicie umieć zagrać Vallerą. Natomiast względem innych buildów, temu brakuje utility, a także możliwości utrzymywania stałych obrażeń w walce.

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.