Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Felieton

Chcecie Mal’ganisa? RIOT stworzył postać, której zdolności idealnie pasowałby

Według niektórych nadciąga Mal'ganis. W tym samym czasie RIOT wprowadził rework Swaina do LoL-a, którego zdolności pasowałyby idealnie do Upiornego Władcy.

Nowy Swain mógłby być Mal’ganisem

O ile kopiowanie pomysłów w grach jest tematem dość powszechnym, ale kontrowersyjnym, tak konkurenci często mogą po prostu stworzyć postać, która pasowałaby innym twórcom.Podobnie jest tym razem.

Fani HotS-a czekają na kolejną postać, z czego wielu uznaje, że chodzi o Mal’ganisa. Tymczasem ktoś inny wprowadził do swojej produkcji czempiona, którego zdolności pasują jak ulał do Dreadlorda.

Jednak po kolei. Mal’ganis to jeden z Nathrezimów. Demonów cechujących się inteligencją, wiedzą, talentem w wykorzystywaniu magii Fel oraz obsesją na punkcie swojej własnej historii. 

Czy następnym bohaterem może być Mal’ganis?

Stoją wysoko w hierarchii Płonącego Legionu, często przewodząc armiami. Idealnym przykładem niech będzie sprowadzona przez Mal’ganisa Plaga. Służą również jako szpiedzy, korzystając z licznych talentów, w tym możliwości przybrania „ludzkiej” (orczej, gnomiej itp.) postaci.

Infiltratorzy, generałowie prowadzący armie do zwycięstwa, a przy okazji całkiem dobrzy magowie, stawiającym czoła potężniejszym przeciwnikom. Często oferują korzyści, w zamian za duszę. Wszystkie te aspekty powinno się podkreślić.

Byłby pewnie wytrzymałym magiem (nie bali stawać na pierwszej linii walk), z dużą ilością CC (jako generał wiodący do zwycięstwa), niezłym potencjałem ofensywnym (ogromna moc) i jakąś zdolnością, zapewniającą wizję (aspekt szpiega). Do tegozabawy z zabieraniem duszy i voilla! Mamy Dreadlorda.

To teraz odsyłam do strony i filmów wydanych wczoraj przez RIOT Games. Przedstawiają one odnowionego bohatera – Swaina. Dusze, wytrzymałość, obrażenia, wizja, CC – wszystko się zgadza! Porównajcie sami.

Dlaczego to takie ważne

Dlaczego porównanie jest ważne? Obecnie Blizzard coraz bardziej stara się wydając HotS-a i by konkurować na rynku, musi wydawać kontent o przynajmniej porównywalnej jakości, do tego z innych gier. Zarówno pod względem balansu, zabawy, jak i wyglądu.

Wiedząc co robią inne firmy możemy dawać lepszy feedback na temat Heroes of the Storm, co zaowocuje lepszą grą w przyszłości. Dlatego polecam porównać Swaina z Upiornym Władcą, kiedy ten w końcu wyjdzie. Przypomnę tylko, jakie zdolności mieli Dreadlordzi w Warcraftcie 3.

  1. Rój ścierwojadów – przywołuje hordę nietoperzy atakujących wszystkich nieprzyjaciół na swojej drodze.
  2. Wampiryczna aura – wszystkie pobliskie jednostki sojusznicze wraz z zadawaniem obrażeń wrogom będą odzyskiwać punkty zdrowia.
  3. Uśpienie – Usypia wrogą jednostkę.
  4. Inferno – Przywołuje z nieba Infernala. Najpotężniejszy z czarów Upiornych Władców. Dostępny dopiero od 6 poziomu.

Źródłó: Wow.wika

PS. Bardzo prawdopodobne, że dzisiaj pojawi się kolejny teaser, który w końcu rozstrzygnie, kto nadciąga do Nexusa. Niestety, w spekulacjach dominuje Maiev.

PPS. Niewykluczone, że Swain to tak naprawdę Dreadlord. Miałby spiskować ze swoją przyjaciółką po fachu, Jainą, jak zawładnąć kolejnymi krainami.

Grafika wykorzystana do obrazka wyróżniającego do dzieło Lin Chang: https://www.artstation.com/artwork/mKge8

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.