Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Buildy Esport

Dlaczego Sierż. Petarda jest wybierana na Blizzconie?

Sierżant Petarda - postać uważana przez jednych za trollpick, jest ochoczo wybierana na Blizzconie. W tym wpisie, zastanowimy się co jest tego przyczyną.

Na początku, warto wspomnieć, iż czołgistka jest sytuacyjną bohaterką. Potwierdza to nawet fakt, że obecnie pojawiła się tylko w 23% meczów (14 razy z 60, 12 razy jako pick, 2 razy jako ban), wygrywając przy tym 50% gier.

Również dobrze jest spojrzeć na to z dystansem – coś, co działa na pro scenie nie zawsze musi dawać radę niedzielnym graczom.

Co Petarda wnosi do gry?

Czołgistka potrafi wnieść do gry dużo presji na mapie. Znając położenie przeciwników, co się często zdarza na HGC, jest w stanie wcześnie zniszczyć struktury wrogów, co pozwala jej drużynie na więcej manewrów.

Bohaterka świetnie sobie radzi z postaciami nastawionymi na dive. Autoataki w trybie oblężniczymnatychmiastowe, więc nie sposób ich uniknąć. Jej W przerywa większość doskoków, a E, zapewni jej pancerz, czyli przeżywalność w trudnych/ekstremalnych sytuacjach.

Sierżant Petarda zadaje również olbrzymie obrażenia jeśli przeciwnicy nie opuszczą jej zasięgu w trybie oblężniczym. Dzięki temu, można łatwiej zdobyć cel mapy.

W jakich sytuacjach bohaterka jest wybierana?

Pomimo wyżej wymienionych zalet, Sierżant Petarda nie jest wyborem najwyższego priorytetu. Zazwyczaj jest wybierana na końcu, aby nadać kształtu reszcie drużyny. Wszystko jest spowodowane jej łatwym kontrowaniem przez magów.

Czołgistka jest również chętniej wybierana, kiedy ma w drużynie dobre czyszczenie fal stronników. Sama robi to bardzo powoli, więc np. z Szarogrzywym/Jainą/Kael’Thas’em, powinna dawać sobie radę.

W skrócie mówiąc: Specjalistka w czołgu jest wybierana jeżeli przeciwnicy nie mają maga oraz kiedy mamy dobry waveclear w drużynie.

Jaki build wybrać?

  • Poziom 1 – Po wejściu w tryb oblężniczy, zyskujemy niewidzialność, a nasz następny atak zada większe obrażenia.
  • Poziom 4 – Po użyciu E (Pancerz z Neostali) w trybie oblężniczym, otrzymujemy nieustępliwość na 2 sekundy. Nieustępliwość usuwa się po wyjściu z trybu oblężniczego.
  • Poziom 7 – Możemy się poruszać w trybie oblężniczym.
  • Poziom 10 – Wybór indywidualny.
  • Poziom 13 – Atakując w trybie oblężniczym, skracamy czas odnowienia Z (Pędników).
  • Poziom 16 – Nasze autoataki zadają bohaterom % obrażeń.
  • Poziom 20 – Wybór indywidualny.

Jest to najczęściej wybierany build, mało się w nim zmienia. Czasem można wziąć ulepszenie umiejętności bohaterskiej (R), ale to wszystko zależy od sytuacji w meczu.

Jak grają nią prosi?

Rozgrywka prosów jako Sierżant Petarda bardzo się różni od zwyczajnych graczy. Nie są AFK większości gry w trybie oblężniczym na jednej alei, tylko przemieszczają się razem z drużyną. Zaś cechy używają tylko jeśli mają sojuszników w pobliżu.

Również od siódmego poziomu, który umożliwia poruszanie się w trybie oblężniczym, najlepsi gracze w porównaniu do typowych Petard, stale kite’ują. Cały czas zmieniają swoją pozycję, przez co zmniejszają tym samym szansę na bycie wyłapanym i zabitym.

Bardzo interesującą kwestią jest również fakt, iż zazwyczaj jest grana na topie. Może się to wydawać dziwne, ale czołgistka kontruje większość bruiserów, mając tym samym wolne pole do popisu.

Przykładowy mecz:

Dajcie znać co sądzicie o Petardzie!

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja

keramles

Hej! Jestem Marek (chyba oczywiste czytając mój nick od tyłu :p), niedawno zawitałem na stronę i się wszystkiego uczę, ale mam nadzieję, że zostanę na dłużej.