Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Bohaterowie Esport Newsy

Gorący weekend: poznamy zdolności Whitemane oraz ostatnich uczestników Western Clash!

Sally Whitemane (Białowłosa) została oficjalnie ujawniona, a jej zdolności poznamy wraz z ostatnimi uczestnikami Western Clash!

Jeżeli interesuje Was tylko Białowłosa to zachęcam do ominięcia części o esporcie i zaczęcia od następnego „dużego” nagłówka. Chociaż warto zobaczyć też to, co widzicie zaraz tutaj pod spodem!

Ostatni tydzień HGC Pro przed Western Clashem

Dzisiaj trwają już rozgrywki 5 tygodnia 2 fazy HGC Pro w 2018 roku. Pierwsze, przed długą przerwą wywołaną Western Clashem i Eastern Clashem – starciami między regionami.

Różnice między dwoma turniejami są proste – podczas Western Clash zobaczymy zmagania Europejczyków oraz Amerykanów, kiedy podczas Eastern Clash będziemy mieli okazję podziwiać walkę Koreańczyków i Chińczyków.

Western Clash i ostatni uczestnicy

Nie będę rozwodził się dalej na temat Eastern Clasha, gdyż większość naszych czytelników nie jest zainteresowana tematem. Zamiast tego odeślę Was do Liqiudpedii po szczegóły: https://liquipedia.net/heroes/2018_Heroes_of_the_Storm_Global_Championship/Phase_2/Eastern_Clash.

Co innego bliższy nam Western Clash. W turnieju tym pula nagród to 100 000$, a region z którego pochodzi zwycięska drużyna otrzyma dodatkowy slot na Finały HGC 2018, które odbędą się podczas Blizzconu 2-4 listopada (tak samo jak przy Eastern Clashu).

Całość odbędzie się na dobrze znanej fanom esportu Overwatcha Blizzard Arenie w Los Angeles w dniach 10-12 sierpnia. Wszelkie szczegóły podamy potem w osobnym materiale.

Rozpiska meczy 5 tygodnia 2 fazy sezonu HGC Pro w 2018

Zobaczymy po 4 drużyny z obu zachodnich regionów. I tutaj przechodzimy do sedna tego – znamy już łącznie 6 uczestników i wiemy, że na scenie zobaczymy między innymi Adriana „adrd” Wojcika, grającego obecnie w barwach Method, a także Team Dignitas oraz Team Liqiud.

Za to dzisiaj odbędzie się walka o 4 slot pomiędzy Fnatic, Granit Gaming oraz znane nam lepiej Leftovers, gdzie grają Polacy: Arkadiusz „Bl3kitny” CzarneckiMateusz „Deeaybe” MichalskiMikołaj „PotiBoss” Potera, Maksym „Mopsio” Szczypa, a także Słoweńczyk Mark „Linked” Sepec.

Z tego wszystkiego Leftovers jest w najlepszej sytuacji, jednak nie wystarczy im wygrać przeciwko Granit Gaming. Bardzo prawdopodobna jest sytuacja, w którym przynajmniej dwie drużyny skończą z takim samym wynikiem wygranych/przegranych spotkań i wszystko rozbije się o wynik poszczególnych map.

Konkretne scenariusze ładnie zostały rozpisane na HeroesHearth, a opublikował go na swoim Fanpage’u Mopsio.

Źródło: https://heroeshearth.com/b/dbsmiley/read/hgc-clash-scenarios-for-na-eu-and-kr/

W Ameryce północnej sytuacja jest prostsza – mamy  ENDEMIC oraz Team Octalysis walczące o 4 slot. Oba z wynikiem 3-3 w spotkaniach oraz 13:11 w meczach. Rozpiskę meczów znajdziecie tutaj: http://hots24.pl/rozpiska-meczy-5-tygodnia-2-fazy-sezonu-hgc-pro-2018

Z nowego kontynentu swoje miejsca zarezerwowali już HeroesHearth, Tempo Storm oraz Team Freedom.

Prezentacja Białowłosej

Dlaczego do newsa esportowego wrzucam informacje na temat nowego herosa. Gdyż film z prezentacją dostaniemy już dzisiaj (27.08.2018), podczas rozgrywek HGC EU, raczej po pierwszym meczu, więc w okolicach godziny 19:30 – 20:00. Polski cast prowadzi TheWilQ: https://www.twitch.tv/thewilq

Na razie możemy śmiało stwierdzić, że to będzie pomocnik. Białowłosa to kapłanka światłości, skupiona głównie na uzdrawianiu. I nie, nie powinna mieć formy cienia czy czegoś takiego, ewentualnie Słowo Cienia: Ból lub pojedynczy czas z tej szkoły. Jak mówiłem, korzysta z mocy światła, nie cienia.

Można spodziewać się jakieś formy wskrzeszania. To była specjalność Sally. Do tego rework Scarlet Monastery w World of Warcraft wyjaśniono tym, że za pomocą swojej mocy Białowłosa wskrzesiła najpierw siebie, a potem wszystkich swoich podwładnych.

Dlatego przypuszczam, że jej cecha może być związana z ożywianiem samej siebie po śmierci.  Takie „drugie życie”. Niewykluczone jednak, iż Blizzard postanowi dać jej skuteczne wskrzeszanie, usypiające pobliskich wrogów przy okazji. Tak, jak to było w instancji.

Poza tym raczej dostaniemy coś typowego dla klasy Kapłana (nie mylić z innymi kapłanami, na przykład Tyrande – to nie to samo!), przypominającego specjalizację Discipline, czyli bardziej ofensywnego uzdrowiciela.

Więcej o jej historii i nie tylko znajdziecie w tym materiale: http://hots24.pl/pierwsza-kaplanka-nadchodzi-nexusa-a-nia

Przypominam tylko, że kolejny heros powinien zostać zapowiedziany podczas Gamescomu w dniach 21-25 sierpnia, czyli już za niecały miesiąc! Nawet jeżeli teraz jesteście zawiedzeni Sally to nadchodząca postać powinna przypaść Wam do gustu.

Porozmawiajmy o Sally podczas Wonderful Summer Festiwal!

Już w ten weekend 28-29 lipca odbędzie się we Wrocławiu Wonderful Summer Festiwal. Konwent poświęcony kulturze japońskiej i nie tylko!

Wspominam o tym, gdyż w sobotę o godzinie 14:00 odbędzie się prowadzony przeze mnie panel-forum, podczas którego będziemy rozmawiać o grach MOBA. Na pewno znajdzie się chwila, by porozmawiać o Sally!

Bilety oraz niezbędne informacje znajdziecie pod poniższymi linkami! Widzimy się w Nexusie (i nw WSF) bohaterowie!

Strona główna: https://wonderfestiwal.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1948392382142834/

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

 

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.