Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Blizzcon 2018 Esport

HGC Finals 2018: podsumowanie picków

Czym grali gracze competitive? Czas na podsumowanie picków z HGC Finals 2018!

Dokładnie tydzień temu rozpoczął się tegoroczny BlizzCon, który niestety nie każdego zachwycił. Jednak widowisko HGC Finals 2018 nas nie zawiodło!

Ogólne podsumowanie:

Podczas Finałów HGC,  zostało wykorzystanych aż 65 różnych postaci. Między nimi takie niespodzianki jak Męcik, Gazol czy Sylwana.

Wojownicy:

Warto wspomnieć o tym, że pośród wojowników znajdziemy tak samo tanków, jak i sololanerów.

Najpopularniejsze postacie:

W top 5 wojowników znaleźli się Diablo, Garosz, Pożarsky oraz YrelDiablo oraz Garosz okazali się najpopularniejszymi tankami. Yrel i Pożarsky zaś, sololanerami. Wielkim zaskoczeniem jest Anub’arack, który często był grany jako solo tank. Jego popularność przekracza 50%, mimo że jest on dosyć miękkim tankiem.

 

 

 Postacie z najwyższym współczynnikiem zwycięstw:

Wśród wojowników, największym procentem zwycięstw cieszą się D.Va i Rexxar, jednak zostali oni zagrani tylko raz przez cały turniej. Zaraz po nich znajduje się Johanna, Tyrael oraz Yrel. Ta ostatnia wygrała aż 21 na 31 starć, co jest całkiem dobrym wynikiem.

Pomocnicy:

Najpopularniejsze postacie:

W top 5 najpopularniejszych pomocników znajdziemy Tyrande, Deckarda, Malfuriona, Białowłosą oraz Uthera. Co ciekawe, Uther został kilka razy zagrany w kompozycjach bez tanka. Jednak był on wspomagany przez drugiego supporta, zwykle w postaci Tyrande.

Postacie z najwyższym współczynnikiem zwycięstw:

Najlepszym win ratio pośród supportów cieszą się RehgarKharazimTyrandeMalfurion oraz Deckard. Mimo to osobiście uważam, że sukces osiągnęła Tyrande. Nie dość, że jest najpopularniejszym pomocnikiem, to na dodatek ma na swoim koncie aż 34 wygrane. Co jest wyśmienity wynikiem.

Zabójcy:

Najpopularniejsze postacie:

W top 5 zabójców znajdziemy takie postacie jak Genji, Maiev, Raynor, Hanzo oraz Jaina. Interesujący jest fakt, iż Genji tak samo, jak Maiev większość czasu byli po prostu zbanowani. Ich pick rate wynosi tylko 18%, a ban rate aż 81%. To potwierdza tylko, że są to bardzo mocne i mobilne postacie, które mają wielki potencjał w odpowiednich rękach.

 

Postacie z najwyższym współczynnikiem zwycięstw:

Największym win ratio może pochwalić się Valla, Tychus, Zul’Jin, Alarak oraz Zeratul. Co więcej, mimo że ich pick rate jest stosunkowo niski, zwykle poniżej 10%. Nie wynika to z tego, że są to złe postacie, po prostu niektórzy gracze wybierali tylko konkretne picki. Przykładowo Rich z drużyny Gen.G upodobał sobie Alaraka podczas finałów.

 

Specjaliści:

Najpopularniejsze postacie:

W top 5 specjalistów widnieje Medivh, Abatur, Sierż. Petarda, Sylwana oraz Zaginieni Wikingowie. Warto jest podkreślić, że specjaliści wypełniają różne funkcje. Razem z reworkiem klas który niedługo zawita do Nexusa, łatwiej będzie owe role zrozumieć. Przykładowo Petarda zwykle była grana jako zabójca dystansowy. Medivh i Abatur zaś, jako supporty, a Nekromanta Xul jako „tank”. Interesujące jest to, że Abatur został zagrany jako solo support aż w 5 starciach, z czego tylko dwa spotkania zostały wygrane.

Postacie z najwyższym współczynnikiem zwycięstw:

Sierżant Petarda, Medivh oraz Abatur posiadają ponad lub równe 50% zwycięstw. Niestety niespotykane postacie takie jak XulMęcik czy Gazol mają zero wygranych na swoim koncie.

Podsumowując, te finały HGC były naprawdę udane. Po pierwsze, była to historyczna chwila, gdyż po raz pierwszy doczekaliśmy się Polaków na BlizzConie. Mimo że Leftovers nie doszli do wielkiego finału, był to wielki krok dla polskiej sceny e-sportowej.  Po drugie, spotkania były pełne zawziętej rywalizacji, zaskakujących comebacków oraz nietypowych kompozycji. Mam nadzieje, że z roku na rok, e-sport Heroes of the Storm będzie coraz bardziej dojrzał do poziomu innych gier MOBA, takich jak DOTA 2 lub League of Legends.

Źródło

A Wy co myślicie na temat picków HGC Finals?

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja

Happybeaver77

Tajemnicza i skromna happybeaver77.
Nie każdy ja zna, ale Ci którzy znają raczej nie żałują.
Pochłonięta światem Nexusa.
I nie, 77 to nie jest jej wiek.