Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Lore

Mal’Ganis – Historia Upiornego WładcyMal’Ganis jest jednym ze skrzydlatych demonów należących do przebiegłej rasy Nathrezimów. Służą oni jako specjaliści od taktyki i infiltracji w niezliczonej armii demonów znanej jako Płonący Legion. Zazwyczaj wolą manipulować wrogami z ukrycia, gdyż są mistrzami podstępu. Jednak w bezpośredniej konfrontacji również potrafią być groźnymi przeciwnikami. Używają magii cienia oraz wampirycznych zdolności, by pochłaniać energię żywych istot. Potrafią przyzywać chmary nietoperzy, roje owadów oraz zesłać na swoich przeciwników iluzję lub hipnotyczny sen.

Nadzorca Króla Lisza

Dla lepszego zrozumienia kim jest Mal’Ganis musimy cofnąć się do czasów zniszczenia świata orków zwanego Draenorem. Jeden z wodzów Płonącego Legionu, Kil’jeaden schwytał wtedy Ner’zhula, szamana orków i poddał go torturom. Brała w tym udział również piątka Nathrezimów: Tichondrius, Balnazzar, Varimathras, Detheroc oraz Mal’Ganis. Znajdujący się na skraju śmierci Ner’zhul przystał na zawarcie paktu z Płonącym Legionem. Jego zadaniem stało się stworzenie Plagi Nieumarłych w Azeroth, aby osłabić ten świat przed przybyciem Legionu. Szaman orków został pozbawiony ciała i przemieniony w nowy, potężny byt – Króla Lisza. Duszę zamknięto w zbroi oraz runicznym ostrzu, które wykonali Nathrezimowie. Umieszczono je w lodowym bloku przeniesionym następnie na mroźny kontynent Northrend w świecie Azeroth. Mal’Ganis wraz z innymi Nathrezimami został tam wysłany, by pilnować posłuszeństwa Króla Lisza oraz nadzorować przygotowania do inwazji. Ner’zhul nie chciał jednak pozostać sługą demonów, więc rozpoczął realizację planu ucieczki z lodowego więzienia. Przekonał wysłanników Legionu, że w interesie ich wszystkich będzie posiadanie śmiertelnego czempiona, podległego bezpośrednio jego woli. Tę rolę miał pełnić Arthas Menethil, syn króla Terenasa z Lordaeronu. Sprowadzeniem wybrańca do Northrend miał zająć się Mal’Ganis.

 

Generał Plagi Nieumarłych

Kiedy w królestwie Lordaeronu zaczęły pojawiać się pogłoski o zarazie, książę Arthas wraz z czarodziejką Jainą Proudmoore rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. Zdołali ustalić, że przyczyną rozprzestrzeniania się epidemii są dostawy skażonego zboża z Andorhal. Nieświadomi obywatele królestwa przetwarzali i spożywali zanieczyszczone ziarno. Kolejne poszlaki doprowadziły księcia na ślad Kultu Potępionych, który zrzeszał śmiertelników służących Królowi Liszowi. Nekromanta o imieniu Kel’Thuzad, przywódca tej organizacji, został wkrótce pojmany i zabity. Przed swoją śmiercią wyjawił, że za wszystkim stoi upiorny władca Mal’Ganis. Podążający śladem demona książę wraz ze swoimi ludźmi dotarł do Stratholme, drugiego co do wielkości miasta w królestwie. Na miejscu okazało się, że jego ludność została już skażona i niebawem mogą przemienić się w nieumarłych, zasilając tym samym armie Plagi. Arthas uznał, że jedynym sposobem, aby temu zapobiec jest pozbawienie mieszkańców życia zanim stracą swoje człowieczeństwo. Mimo, iż większość żołnierzy odmówiła wzięcia udziału w rzezi, Arthas wraz z wiernymi mu towarzyszami dokonali pacyfikacji w mieście. Stoczył też pojedynek z Mal’Ganisem, lecz ten wycofał się do Northrend, prowokując swego przeciwnika do pogoni za nim.

 

Mistrz podstępu

Młody książę nie tracąc czasu wyruszył ze swoją flotą w kierunku mroźnej północy. Pragnienie zemsty na Mal’Ganisie stało się obsesją Arthasa co doprowadziło do całkowitej przemiany jego charakteru. Był w stanie poświęcić wszystko, nawet życie swoich ludzi, aby zdobyć Ostrze Mrozu. Wierzył, iż posiadając przeklęty runiczny miecz pochłaniający dusze zdoła unicestwić demona. Wszystko układało się zgodnie z planem Króla Lisza, którego woli poddał się Arthas sięgając po Ostrze Mrozu. Chociaż Mal’Ganis doskonale zdawał sobie z tego sprawę to nie przewidział zdrady Ner’zhula. Ten rozkazał swojemu nowemu czempionowi, by zabił upiornego władcę. Arthas pokonał Mal’Ganisa w walce i był przekonany o jego śmierci. Jednak przebiegli Nathrezimowie, którzy stworzyli Ostrze Mrozu zabezpieczyli się przed jego mocą. Dusza Mal’Ganisa nie została zatem pochłonięta lecz powróciła do Wirującej Pustki, by odrodzić się w nowym ciele.


 

Admirał Szkarłatnej Krucjaty

Wiele lat później miały miejsce dziwne wydarzenia w szeregach organizacji walczącej z nieumarłymi w Lordaeronie zwanej Szkarłatną Krucjatą. Wysoka generał Brigitte Abbendis miewała sny i wizje, podczas których słyszała tajemniczy głos. Polecał jej, by wyruszyła ze swoimi ludźmi do Northrend. Mimo początkowych wątpliwości uznała głos za znak od Świętej Światłości, po czym zdecydowała się go posłuchać. Nadając swoim siłom nazwę Szkarłatnego Szturmu wyruszyła do południowych wybrzeży Northrend. Założono tam miasto Nowe Hearthglen. Niedługo po tym wydarzeniu do tego miejsca przybył nieoczekiwany gość. Był nim uważany za zaginionego wielki admirał Barean Westwind. W rzeczywistości pod jego postacią ukrywał się demon Mal’Ganis, który zamierzał zemścić się na Ner’zhulu przy użyciu armii Szkarłatnej Krucjaty. Jego plany zostały jednak pokrzyżowane przez agentów Hebanowego Ostrza (rycerzy śmierci wolnych od wpływu Króla Lisza), którzy doprowadzili do ujawnienia jego prawdziwej tożsamości. Zdekonspirowany wycofał się do świata demonów, by tam zebrać siły.

Mal’Ganis pojawił się ponownie w Azertoh podczas ostatniej inwazji Legionu, biorąc udział w bitwie przeciwko zjednoczonej armii Hordy i Przymierza. Jednak od tego czasu jego los pozostaje nieznany.

 

 

Autorzy Ilustracji

„Dreadlord” by Samarskiy
https://www.deviantart.com/samarskiy/art/Dreadlord-569171826

„Mal’Ganis” by Lin Chang
https://www.artstation.com/artwork/mKge8

„Frozen Throne” by Abe Taraky
https://www.artstation.com/artwork/0xgoy

„Prince Arthas VS Mal’ganis” by Kay Huang
https://www.deviantart.com/zippo514/art/Prince-Arthas-VS-Mal-ganis-537811484

„Frostmourne” by Eric Braddock
http://ericbraddock.blogspot.com/2010/07/frostmourne-hungers.html

„Crusader Michael Goodchilde” by Austin Hsu
https://www.deviantart.com/concept-art-house/art/Crusader-Michael-Goodchilde-91402240

 

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja

vesperia