Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Meta Poradniki

Rzeźnik – kontra w 5 prostych krokach.

Rzeźnik to postrach nowych graczy i wyjadaczy rangi złotej oraz niższych. Chociaż na scenie pro się go nie widuje, potrafi napsuć krwi oponentom. Jak sobie z nim poradzić. Oto kilka rad.

1. Nie dawaj mu zdobywać mięsa

To właśnie świeże mięso daje mu największą premię do obrażeń. Jeżeli nie zdąży go zebrać, to jego ataki nie będą tak bolesne. Jest to o tyle łatwe, że Rzeźnik nie posiada żadnego mechanizmu ucieczki.

Wystarczy stworzyć we wczesnej fazie gry grupę dwóch gankujących osób, które będą karały Pana z tasakiem za każdy samotny wypad po mięso. Zabicie go może być zbawienne, gdyż nie tylko straci on zdobyte stacki, ale również nie zbierze kolejnych, aż do powrotu.

Chyba, że zdecyduje się na bycie sololanerem (co jest w tym wypadku zalecane). Wtedy zabawy jest trochę więcej. Znowu najlepsze są ganki, ale nasz sololaner musi także wykorzystać „freezowanie” alejki – nie pushować stronników, tak, by Ci zawsze byli blisko jego wież.

Z takiej pozycji może on bez przeszkód trzymać demona z tasakiem z dala od mięsa, bez ryzyka ganku/zostania zaatakowanym przez wieże.

2. Utrzymuj dystans

Butcher polega na atakach podstawowych, więc jeżeli będziecie trzymać się od niego z daleka, to nie zrobi Wam krzywdy. Po pierwsze nie dołączajcie do walki, aż Rzeźnik nie zacznie szarżować. Potem dobrym pomysłem będzie rzucenie na niego efektów CC, przy jednoczesnym zwiększaniu dystansu. Oczywiście cały czas trzeba zadawać mu obrażenia.

Wyjątkiem jest sytuacja, w której gracie tankiem. Wtedy raczej dajecie się bić i liczycie, że drużyna szybko zniszczy Waszego adoratora z tasakiem. Dzięki temu przynajmniej oni przeżyją, a przy dobrych wiatrach również Wy.

3. Kontrola tłumu

Największą kontrą na Rzeźnika jest CC. Ogłuszenie, unieruchomienie, oślepienie, polimorfia i spowolnienie nie pozwolą mu na wykonywanie ataków podstawowych. To na nich opiera się jego potencjał do obrażeń i mechanizm przeżywalności, więc jest bezbronny, kiedy nie może ich wykonać. Im dłużej tego typu osłabienia będą go nękać, tym bardziej bezużyteczny będzie.

Ważne jest tylko by wyczekać, aż zużyje on swoje E i nakładajcie swoje CC jedno po drugim. Nie wszystkie naraz, gdyż wtedy wiele efektów kontroli tłumu po prostu się zmarnuje.

Posiadacie oślepienia i spowolnienia? Wystarczy, że Rzeźnik naciśnie „E” i szybko się ich pozbędzie

4. Chroń sojuszników

Zawsze, kiedy widzicie Rzeźnika w przeciwnym teamie, nastawcie się przede wszystkim na obronę sojuszników. Jeżeli Butcher zabije swoją ofiarę, to potem będzie mógł zniszczyć całą drużynę. Najgorsze jest to, że biedna owieczka złapana przez niego jest bezbronna.

Brak peelu wyłapanej osoby skończy się jej śmiercią i sytuacją 4 v 5. Ważne jest to, że nasz niemilec polega na atakach podstawowych, więc po przerobieniu Waszego sojusznika na kebaba, wróci do Walki z całą swoją mocą. Lepiej jest zabić go, niż pozwolić mu zabijać.

5. Obijaj go

Rzeźnik nie ma jak odpowiedzieć na ataki dalekodystansowe (co omówiliśmy w punkcie 2). Blizzard nie dał mu także nic, co regenerowałoby jego punkty zdrowia poza walką.

Dlatego idealnym rozwiązaniem jest po prostu obijać go. Spowoduje to jego częste powroty, co odetnie go odrobinę od mięsa, a często także spowoduje sytuację 4v5. Lub zwyczajnie zużyje całą manę healera oponentów.

Rzeźnik – Opis bohatera

6. Nie giń – Rzeźnik chce twojego mięsa!

Największy bonus z mięsa Rzeźnik otrzymuje za zabójstwa wrogich bohaterów. Dlatego ekstremalnie ważna jest ostrożna gra. Nie podejmujcie żadnego ryzyka, unikajcie chodzenia środkiem mapy (podejmujcie dłuższe drogi), a najlepiej starajcie się pojawiać tam gdzie f, by asekurować sojuszników.

Jeżeli ciągle bijecie się, doprowadzacie do walk i wymieniacie się zabójstwami, grając na Rzeźnika to sami zgotowaliście sobie porażkę. Natomiast w sytuacji, kiedy nie możecie odciągnąć towarzyszy od oglądania szarego ekranu, po prostu postarajcie się nie dawać mu dodatkowego mięsa i trzymać powyższych punktów.


Powyższy tekst jest odświeżeniem tego starego materiału o tym samym tytule, dlatego niektórym może wydać się on znajomy. Tym razem jednak poruszyliśmy dodatkowe kwestie, czego efektem są dwa dodatkowe punkty.

Link do oryginału: http://mmo24.pl/gry/hots/rzeznik-kontra-4-prostych-zagraniach/

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.