Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Poradniki Techniczne

Serwer testowy PST – wszystko co musisz o nim wiedzieć!

PST, czyli serwer testowy to najlepszy sposób na przetestowanie nowej zawartości i nadchodzących reworków. Dlatego warto wiedzieć o nim wszystko!

Czym jest PST/PTR

Serwery testowe w HotS nazywamy PST (Publiczny serwer testowy) lub PTR (Public test realm). Jest to miejsce, gdzie zawartość pojawia się z wyprzedzeniem.

Wszystko po to, by gracze mogli ją wypróbowaćprzesłać twórcom odzew i wytknąć błędy, zanim coś zostanie wydane. Trafiają tam tylko duże aktualizacje, najczęściej zawierające nowych bohaterów. Mniejsze poprawki wchodzą od razu na zwykłe serwery.


Jak zagrać na PST

PST wymaga oddzielnego klienta, czyli „drugiego HotS-a” na dysku. Nie trzeba na szczęście ściągać tych kilkunastu gigabajtów danych, ale o tym za chwilę.

Kiedy już na komputerze pojawi się Heroes of the Storm – Public Test to wystarczy w aplikacji Battle.net Blizzard zmienić rejon na Publiczny Serwer Testowy.

Pamiętajcie jednak, że PTR nie zawsze jest aktywne. Blizzard pozwala nam się na nim bawić tylko przed premierą dużej aktualizacji. Zwykle okres testów zaczyna się w poniedziałek, na tydzień przed premierą patcha. Potem przy próbie zalogowania się wyskoczy błąd.Jak zagrać na PST bez ściągania kilkunastu gigabajtów danych?

Przepis na to jest prosty i wygląda tak:

  • Najpierw trzeba znaleźć folder Heroes of the Storm  z danymi gry, upewniając się wcześniej, że jest zaktualizowany do najnowszej wersji.
    • Jeżeli nie możecie go znaleźć, wystarczy odpalić aplikację Battle.net Blizzard i w zakładce Heroes of the Storm rozwinąć Opcje, a tam wybrać Pokaż w eksploatorze.
    • Uwaga: Na komputerze prawdopodobnie macie dwa foldery tak nazwane. Jeden zawiera grę, kiedy drugi został przeznaczony na między innymi screeny i powtórki.
  • Utworzyć pod nim nowy folder nazwany Heroes of the Storm – Public Test.
  • Otworzyć Heroes of the Storm, zaznaczyć HeroesData i skopiować element.
  • Wkleić element HeroesData do Heroes of the Storm – Public Test.
  • Włączyć aplikację Battle.net Blizzard, wybrać rejon Publiczny Serwer Testowy i zaktualizować grę.

ŹródłoCzy na PST nie będę miał problemów technicznych?

Jeżeli HotS normalnie Wam działa to nie powinniście mieć żadnych problemów z grą. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy występuje błąd lub podniesienie wymagań sprzętowych. Zdarza się to jednak rzadko, chyba że macie „szczęście”.

Nie obawiajcie się również o lagi. Co prawda jest to serwer międzynarodowy, jednak mimo to diametralne skoki pingu inne tego typu problemy nie pojawiają się zbyt często.Jak wygląda moje konto na serwerze testowym?

Zaczynacie od pierwszego poziomu, ale bohaterowie oraz elementy kosmetyczne z serwerów live przechodzą na PST. Do tego normalnie można tam grać i zdobywać nową zawartość, która tam zostaje.

Poza tym obowiązuje tam darmowa rotacja, obejmująca wszystkich herosów, z wyjątkiem 6 najnowszych. Rozgrywka tymi niedostępnymi jest możliwa tylko, kiedy zdobędziecie ich na PST lub serwerach live.Czy mogę zagrać najnowszym bohaterem na PST za darmo?

Wydawane postacie trafiają normalnie do sklepu i trzeba je zakupić za zdobyte na PST złoto lub klejnoty. Do tego każdy gracz dostaje zadanie na zagranie 3 meczów. Nagroda to 850 kryształów, czyli o 100 więcej niż potrzeba na najdroższych herosów.Czy nowy bohater/skórki/cokolwiek przejdzie na serwery live?

Nie, na serwery live nic nie przechodzi z PST, nawet jeżeli kupicie to za klejnoty. To co stało się na PST zostaje na PST.Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Możesz to zrobić klikając w dzwoneczek widoczny na ekranie oraz zostawiając lajka na naszym fanpage’u!  Wtedy nie przegapisz niczego!

zvr
Twoja reakcja

Karashy

Fan HotS-a, który od października 2015 roku działa w Polskiej społeczności, oferując jej nieprzerwanie najświeższe informacje, ciekawe materiały poradnikowe oraz publicystyczne.