Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport Newsy

Wiadomość od fanów Blizzarda o przyszłości firmy i esportu [Polskie tłumaczenie]

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Heroes of the Storm, na portalu reddit pojawił się wpis, który poruszył nie jednego gracza HOTS-a.

Jest to parodia oficjalnego orzeczenia na blogu Blizzarda, dotyczącego przyszłości Heroes of the Storm.

Wiadomości od konsumentów i fanów Blizzarda na temat jego przyszłości i E-sportu

Stale zmieniamy i rozwijamy nie tylko sposób kupowania naszych gier, ale też nasze metody ich wsparcia. Ta ewolucja jest niezbędna, byśmy mieli możliwości kontynuowania tego, co kochamy robić – kupować wspaniałe gry wideo. To właśnie czyni konsumenta konsumentem.

Przez ostatnie kilka lat praca nad rozwojem naszych procesów kupna gier i podejmowania trudnych decyzji doprowadziła do powstania nowych gier i innych produktów, z których jesteśmy dumni takie jak np. Dota2 czy Path of Exile. Mamy teraz więcej dostępnych nie Blizzardowych gier niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy też w miejscu, w którym musimy przenieść nasze ciężko zarobione pieniądze do innych utalentowanych twórców oraz ich projektów. W związku z tym podjęliśmy trudną decyzję, by przesunąć nasze fundusze ze spółki Activision Blizzard do innych firm i nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć pasję, wiedzę i doświadczenie, które wniosą. Co więcej, utrzymanie e-sportowców będzie od nich zależne. (Tak, wszyscy jesteśmy myślami z nimi, jak i z ich rodzinami. W końcu pozostał tylko tydzień do świąt.). To nie pierwszy raz, kiedy musieliśmy podejmować takie trudne decyzje. Gry takie jak Fallout 76, Star Wars Battlefront 2, Dungeon Keeper Mobile, SimCity 2013 i inne nie istniałyby, gdybyśmy nie podjęli podobnych decyzji w przeszłości.

Mopsio na Western Clashu 2018

 

Pomimo zmiany dyrektora, Heroes of the Storm pozostanie wyrazem naszej miłości, która łączy nas z czasami kiedy, Blizzard podejmował jakościowe decyzje, skupione i poświęcone w pełni społeczności, niż tworzeniu kiepskich gier mobilnych na podbicie chińskiego rynku. Będziemy dalej aktywnie wspierać grę poprzez granie w nią oraz wspominając stare dobre czasy. Jednak zdecydowanie planujemy zmienić nasze zdanie o was jako o spółce i waszych grach.  Jesteśmy wdzięczni za wasze wsparcie od samego początku tego projektu.  Nasza pamięć na zawsze pozostanie przy zespole twórców, który wspierał Heroes z niezmiennym oddaniem, pasją i kreatywnością, dzięki którym stary legendarny Blizzard mógł się narodzić.

Blizzcon 2017

Oceniliśmy też nasze plany związane z produktami Blizzarda — po rozważeniu wszystkich priorytetów i opcji w związku ze zmianami dotykającymi spółkę, postanowiliśmy, że fani oraz konsumenci Blizzarda nie powrócą w 2019 r. To była kolejna bardzo trudna do podjęcia decyzja. Miłość społeczności do tych IP wyraźnie poczuli wszyscy, którzy na nie wyczekali. Jednak jest to odczuwalne tylko przy właściwych decyzjach. Nie mamy tutaj na myśli waszego fatalnego planu gier mobilnych wypełnionego drapieżnym dziecinnym hazardem, waszych beznadziejnych dodatków, braku komunikacji z waszą społecznością oraz zabijania opłacanych gier, które nie przynoszą wystarczających dochodów. Wierzymy jednak, że to dobra decyzja, dla której alternatywą byłaby kontynuacja tych programów w sposób niespełniający standardów, wypełnionych jakością i poświeceniem, których oczekują gracze i fani.

IEM 2017, Team Dignitas

 

Nie podejmujemy tych decyzji lekko, ale jesteśmy podekscytowani tym, co decyzje te będą znaczyć dla innych twórców gier oraz projektów, nad którymi właśnie pracują. Doceniamy gry starego Blizzarda oraz ciężką pracę jego twórców. Nie możemy się doczekać, by podzielić się z wami niesamowitym doświadczeniem z gier, które były inspirowane starym Blizzardem oraz jego walorami i talentami w przyszłości.

Heroes of the Storm, zapisy do bety

Życzymy powodzenia z waszymi zasobami oraz e-sportem.

Konsumenci i fani Blizzarda”

Jest to oczywiście tłumaczenie. Oryginalny wpis znajdziecie tutaj

Według mnie jest to dosyć kontrowersyjny wpis, jednak ukazuje wiele prawdy na temat Blizza i tego co się wokół tej firmy aktualnie dzieje.

Osobiście uważam, że odejście większości developerów z Heroes wpłynie bardziej na grę, niż pożegnanie z e-sportem. Mimo to nie zachowujmy się, jakby serwery zostały zamknięte. Wszystko jest jeszcze przed nami. Ostatnio znalazłam mema, który idealnie opisuje to, jak się czuje.

Więcej chyba dodawać nie muszę.

Pozdrawiam Was moi Drodzy, bądźmy silni!

zvr
Twoja reakcja

Happybeaver77

Tajemnicza i skromna happybeaver77.
Nie każdy ja zna, ale Ci którzy znają raczej nie żałują.
Pochłonięta światem Nexusa.
I nie, 77 to nie jest jej wiek.