Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Esport

Zakończenie Finałów HGC Pro – znamy nowych Mistrzów Świata

Zakończyły się Mistrzostwa Świata HGC Pro, które odbyły się na Blizzconie! Najlepsze drużyny z całego świata walczyły między sobą o tytuł mistrzów, jednak tylko jedna była w stanie go zdobyć!

Droga Mistrzów do finałów

Gen.G zakończyło rozgrywki z 13 punktami na koncie, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie A.

Natomiast Dignitas, nie przegrywając żadnego meczy, uzyskało aż 15 punktów również zajmując miejsce pierwsze w grupie B.

Finały Mistrzostw Świata HGC Pro na Blizzconie

Po pięciu dniach rozgrywek, kończy się turniej HGC w którym mistrzostwo zdobywa Gen.G.

W meczach w formule „Best of 3″koreańskie Gen.G zdołało pokonać chińskie TheOne 2:0, a potem, w fazie pucharowej w meczach BO5 Gen.G Team Liquid 3:2. Ich wisienką na torcie było zwycięstwo w meczach finałowych na faworytów z Europy, Dignitas 3:0.

Taktyka mistrzów świata

W trzech wygranych meczach tak oto wyglądały składy. Na początku Gen.G postawiło zdecydowanie na bardzo mocny DPS i mobilny team. Każda prawie postać posiadała jakąś formę mobilności.

W drugim postawili na mocny front wystawiając do gry Leoryka i Tyraela. 

W ostatnim zaś na mocną przeżywalność. Tassadar, Tyrael i Deckard  z tarczą, a także postaci z selfhealem jak Raynor czy Yrel. Dało im to jak widać wygraną w każdym z meczy.

Podczas trwania zawodów tylko zespół Team Liquid był wstanie przerwać świetną passę Gen.G pokonując ich na trzech mapach. Raz w fazie grupowej i dwa razy podczas finałów. Było to jednak nie wystarczające i Gen.G zdobyło mistrzostwa!

 

Całkowita pula nagród wynosiła 1,000,000$!  

Gen.G zdobywając mistrzostwo otrzymało w sumie 500,000 dolarów. Drugie miejsce, zdobyte przez Dignitas było warte 200,000 zielonych!

__________________________________________________________________________

Przypominamy również, że poznaliśmy talenty nowej postaci, o których możecie przeczytać tutaj, a także o nowościach z BlizzConu jak nowe klasy czy kompozycji na QM -> tutaj.

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja

Victrim

Student 5 roku dziennikarstwa na UW. Moją pasją są gry i fantastyka.
Gram głównie w dwie gry w tym w HOTS. Postanowiłem wziąć się za warsztat dziennikarza i coś niecoś zrobić dla siebie i społeczności.