Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Aktualizacje Newsy Techniczne

Zmiany w grach rankingowych

Podczas BlizzConu można było usłyszeć o czekających nas zmianach w grach rankinkowych. Cóż przygotował dla nas Blizzard?

Jedną z głównych zmian jest połączenie ligi bohaterów z ligą dryżynową.

Ta zmiana ma sprawić, że będzie lepszy matchmaking, powiększyć pulę graczy i wprowadzić większą różnorodność w doborze graczy. Twórcy gry obiecują, że te zmiany poprawią wrażenia płynące z gry.

Zmiany MMR

  • punkty rankingowe zostaną zastąpione punktami MMR
  • gracze będą widzieć swój MMR, (wcześniej te punkty były ukryte i nie było opcji podglądu)

Jest to krok w stronę lepszego sklasyfikowania graczy pod względem ich umiejętności i dokładniejsze ich opisanie, gdyż w niektórych przypadkach system dywizji był nieco mylący

Karanie za opuszczanie

  • Jeżeli gracz wyjdzie z meczu, a jego drużyna przegra, punkty MMR nie będą odejmowane
  • wprowadzenie kar dla graczy którzy będą stale opuszczać mecze

Bardzo dobry krok ze strony Blizzarda. Dosyć często się zdarzało, że przez gracza, który opuszczał rozgrywkę przegrywaliśmy i traciliśmy punkty. Teraz gdy w naszej drużynie pojawi się taki gracz, który opuści mecz – punkty nie zostaną nam odjęte. Wykroczenia tych graczy będą srodze karane. Za każdy opuszczony mecz liczba punktów odejmowanych będzie wzrastać. Ma to na celu ograniczenie opuszczania gier.

Zmiany w meczach i nagrodach

 

  • liczba meczy klasyfikacyjnych została zmniejszona z 10 do 3
  • dodanie sezonowych rankingowych zadań po których wykonaniu otrzymamy nagrody
  • meczy o utrzymanie i awans już nie będzie
  • System „Dobierania w oparciu o wyniki” zostanie wykorzystany do nauczania graczy – po meczu pojawią się specjalne panele, pokazujące wyniki na tle społeczności (bardziej ogólne niż teraz).

Zmniejszenie liczby meczy ma skrócić drogę do uzyskania rangi i zaoszczędzić nam trochę czasu. Wprowadzenie nagród za zadania rankingowe ma na celu zwiększenie popularności tego trybu i zachęcenie graczy aby nie przestawali grać po wbiciu rangi.

A wy co sądzicie o tych zmianach? Dajcie znać w komentarzu.

 

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

 

zvr
Twoja reakcja

Bartox

Fan HOTSa, wielbiciel książek i filmów fantasy oraz uniwersum Marvela i DC