Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Aktualizacje Blizzcon 2018 Newsy

Zmiany w Nexusie: zdobywanie doświadczenia + katapulty

Na BlizzConie 2018 ujawniono nadchodzące nowości do Heroes of the Storm. Jedną z nich jest zdobywanie doświadczenia w meczu. Co się zmieni?

W relacji z BlizzConu wspomnieliśmy o zmianie w zdobywaniu doświadczenia:

Blizzcon 2018 – Pełna relacja dla fanów HotS-a

Co się zmieniło w zakresie doświadczenia?

Aby zapobiec coraz częstszemu efektowi kuli śnieżnej w Heroes of the Storm, Blizzard wprowadził niemałe zmiany:

  • usunięto całe doświadczenie otrzymywane za zniszczenie fortu lub twierdzy;
  • doświadczenie zdobywane za zniszczenie wież zostanie zmniejszone o 50%;
  • doświadczenie otrzymywane pasywnie zostanie zwiększone o 15%;
  • doświadczenie zdobywane za pokonanie najemników zostanie zwiększone o 100%;
    • pokonanie najemników na alei zapewnia teraz 100% doświadczenia przyznawanego za pokonanie broniących się najemników.

Modyfikacje dadzą większe szanse na powrót do gry drużynie, która będzie przegrywała w pushu lub tworzyła mniejszą presję na mapie. Exp otrzymywany pasywnie zostanie zwiększony, ale wraz z tym, ta wartość za zburzenie wież zostanie zmniejszona. Jeśli zaś chodzi o forty i twierdze, to doświadczenie za ich zniszczenie zostało USUNIĘTE.

Interesującą rzeczą są również najemnicy – drużyna, która pokonuje ich obóz, otrzyma 100% więcej expa. Jednak wraz z tym, broniący się zespół, po ich zlikwidowaniu zdobędzie tyle samo doświadczenia, co przeciwnicy przy przejęciu. Zmiana pozwoli na wyrównanie doświadczenia obu drużyn po stratach spowodowanych oblężeniem najemników.

Mimo, że jest to mało widoczne, to w praktyce bardzo dużo się zmienia. Wygrywająca drużyna nie otrzyma nagłego zastrzyku doświadczenia za niszczenie struktur przeciwników. Przyczynia się to do większych szans na odzyskanie przewagi w meczu.

Co od teraz dostaje się za zniszczenie fortu/twierdzy?

Po zburzeniu fortu, otrzymujemy co trzecią falę stronników katapultę. Oznacza to, że co minutę i trzydzieści sekund dostaniemy potężne narzędzia oblężnicze, które mogą dużo zdziałać jeśli wróg ich nie zlikwiduje.

Po zburzeniu twierdzy, otrzymujemy katapultę co falę minionów. Działa to tak jak na obecnych serwerach.

Zmiana pozwoli na wywieranie większej, stałej presji na alei. Osłabi ona również efekt kuli śnieżnej. Prowadząca drużyna co trzecią falę stronników wysyłać będzie katapulty, które zdominują linie. Następnie stronnicy podchodzą pod wieżę przeciwnika, więc można ich łatwiej i bezpieczniej zlikwidować – przegrywająca drużyna zyskuje doświadczenie.

Czy katapulty nie będą za silne?

Wraz z tą zmianą, zostanie wprowadzone zauważalne skalowanie tych jednostek. Oznacza to, że na początku będą miały mniejsze wartości ich ataku obszarowego, zasięgu ataku i obrażeń/zdrowia, lecz z czasem trwania meczu, statystyki będą się zwiększały.

Jak duży impakt na grę będą miały zmiany?

Oprócz osłabienia efektu kuli śnieżnej, zmiany niosą za sobą wiele interesujących kwestii.

Jedną z nich są postacie nastawione na lategame. Możliwe, że przez modyfikacje w doświadczeniu pasywnym oraz za najemników, będą mogli szybciej osiągnąć swój powerspike. W dodatku, dzięki zmniejszeniu snowball’u, ich obrona przed agresywnym przeciwnikiem we wczesnej fazie gry będzie nieco prostsza.

Drugą kwestią jest rola sololanera. Obecnie warto jak najbardziej spushować linię w celu zdobycia jak największej ilości doświadczenia dla naszej drużyny. Jest bardzo duża szansa, że po zmianach zamiast oblężeń na przeciwne fortyfikacje lepiej będzie zająć obóz najemników.

Koniecznie dajcie znać co sądzicie o zmianach w doświadczeniu!

Wezwanie do bohaterów!

Bohaterze przemierzający Nexus. Tutaj możesz odpocząć, zebrać siły i dowiedzieć się czegoś przed kolejnymi potyczkami, więc przywiąż swój Kamień Powrotu do tego miejsca! Wykonaj też następujące questy, by być na bieżąco!

Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz niczego co ważne w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja

keramles

Hej! Jestem Marek (chyba oczywiste czytając mój nick od tyłu :p), niedawno zawitałem na stronę i się wszystkiego uczę, ale mam nadzieję, że zostanę na dłużej.